Fotorelacje

Kocie łby to już przeszłość. Ulica Staromiejska oddana po remoncie

Kocie łby to już przeszłość. Ulica Staromiejska oddana po remoncie

Najstarsza ulica w mieście została wyremontowana po 25 latach starań. Ponad 2 miliony zł kosztowała modernizacja ul. Staromiejskiej w Sandomierzu. W sąsiedztwie Kościoła Św. Jakuba odbyło się dziś uroczyste oddanie drogi do użytku. Obecni byli m.in. Agata Wojtyszek- wojewoda świętokrzyski, poseł Marek Kwitek, senator Jarosław Rusiecki oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Remont ulicy Staromiejskiej trwał prawie cztery miesiące, zakończył się w listopadzie ubiegłego roku. Wykonano kanalizację deszczową i sanitarną. Wymieniona została również pełna konstrukcja nawierzchni. Remont ul. Staromiejskiej był poważną inwestycją. Całkowity koszt tych prac wyniósł 2, 2 mln zł. Dzięki pomocy posła Marka Kwitka udało się pozyskać 1,5 mln dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu miasta Sandomierza oraz powiatu sandomierskiego. Miasto pokryło również całkowity koszt budowy kanalizacji sanitarnej w wysokości 180 000 zł.

– Minęło ćwierć wieku aż ta inwestycja została zrealizowana. Nasze wspólne działania na rzecz ul. Staromiejskiej są dowodem na to, że bez względu na opcje polityczne można razem realizować różne inwestycje. Dla mieszkańców i turystów ale przede wszystkim dla miasta – powiedział Marek Kwitek, Poseł na Sejm.

Ul. Staromiejska jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Nie bez powodu uznawana za jeden z najatrakcyjniejszych deptaków w Sandomierzu. Prowadzi do kościoła Św. Jakuba i zespołu klasztornego Ojców Dominikanów. Ulica stanowi historyczny trakt komunikacyjny najstarszej części Sandomierza. Wchodzi również w skład Małopolskiej Drogi Św. Jakuba. Droga przebiega blisko półkilometrowym wąwozem lessowym, u szczytu którego znajduje się Kościół Św. Pawła z XV wieku. Ul. Staromiejska znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

-Województwo świętokrzyskie jest piękne ale tzw. perłą w koronie jest Sandomierz – powiedział Jarosław Rusiecki.

Burmistrz poinformował, że miasto chce przejąć ul. Staromiejską w poczet dróg komunalnych. Mimo, że ulica leży w granicach miasta, jest to droga powiatowa.

-Sandomierz zasługuje na to aby dbać o jego zabytki , to leży w interesie władz – podkreśliła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Kinga Kędziora Palińska

}

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019