Fotorelacje

Kolejne defibrylatory w Sandomierzu

Kolejne defibrylatory w Sandomierzu

W mieście pojawiły się dziś kolejne urządzenia służące do ratowania ludzkiego życia. Po kradzieży defibrylatora ze ściany sandomierskiego ratusza, do której doszło na początku grudnia w mieście pojawiły się 3 nowe sprzęty.

Firma Max Harter z Warszawy przekazała na ręce burmistrza Marka Bronkowskiego defibrylator wraz ze skrzynką montażową oraz nadajnikiem GSM. Sprzęt umieszczono w czwartek, 29 grudnia na ścianie sandomierskiego ratusza. Burmistrz własnoręcznie powiesił sprzęt w skrzynce zabezpieczającej. Darczyńcy zaprezentowali na fantomie jak należy korzystać z urządzenia. Nowy defibrylator może służyć do ratowania zarówno dorosłych jak i dzieci, a nawet niemowląt. Głównym inicjatorem umieszczenia Automatycznych Zewnętrznych Defibrylatorów w Sandomierzu jest Grupa Ratownictwa Medycznego PCK.

-Zginał jeden defibrylator, a mamy trzy. Jestem pełen uznania dla firm, które bezpłatnie przekazały miastu dwa urządzenia. Ze względu na ilość mieszkańców Sandomierza oraz turystów, których w mieście nie brakuje takich sprzętów powinno być jeszcze więcej – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Kolejny defibrylator zakupiony z budżetu miasta został wczoraj umieszczony na budynku MOSIRU przy ul. Portowej 24. Jest to trzecie urządzenie jakie zostało w tym tygodniu zamontowane w mieście.

– Pamiętajmy, że prawobrzeżna część miasta to nie tylko huta, która zatrudnia mnóstwo ludzi. To również duże osiedle mieszkaniowe oraz budynek MOSiR-u , gdzie codziennie przebywa wiele dzieci. Cieszę się, że zakupiony przez nas defibrylator znajduje się właśnie w tym miejscu- dodał burmistrz.

Wczoraj przy wejściu do Galerii Królewskiej został umieszczony sprzęt przekazany bezpłatnie przez krakowską firmę Projekt AED. Obecnie w mieście znajduje się 5 Automatycznych Zewnętrznych Defibrylatorów: przy stadionie MOSiR-u, na ścianie Galerii Królewskiej, na Ratuszu Miejskim, w okolicy placu targowego na ul. Przemysłowej oraz na budynku MOSiR-u przy ul. Portowej 24. , Sandomierzanie mogą czuć się bezpiecznie, burmistrz planuje zakup kolejnych tego typu urządzeń.

Przypomnijmy, że defibrylator to sprzęt służący do przywracania prawidłowego rytmu serca poprzez wyładowanie elektryczne w stanach nagłego zatrzymania krążenia . Urządzenia te są bardzo łatwe w obsłudze. Defibrylator sam ocenia stan poszkodowanego i wypowiada komendy dla ratującego, co ułatwia mu przeprowadzenie defibrylacji. Wystarczy postępować zgodnie z informacjami i nakleić elektrody wg instrukcji.

Kinga Kędziora Palińska

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019