W Sandomierzu

Kolejne zgraniczne praktyki w ramach projektu Erasmus +

Kolejne zgraniczne praktyki w ramach projektu Erasmus +

64. uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu wyjedzie w najbliższych 2. latach na kolejne praktyki zagraniczne by oprócz języka i kultury kraju goszczącego poznawać tajniki wybranych przez siebie zawodów.

Tym razem miejscem zagranicznych podróży będzie Hiszpania i Portugalia. Dla przyszłych adeptów branży informatycznej, budowlanej i motoryzacyjnej otwiera się kolejna szansa na zdobycie cennych doświadczeń zawodowych poza szkołą, poza Sandomierzem w jakże atrakcyjnych miejscach i na dodatek jakże ciekawej formie.

To już czwarty tego typu projekt, realizowany dla uczniów tej szkoły. W ramach projektów unijnych szkoła zorganizowała dotychczas 7 wyjazdów zagranicznych dla grup 16-20 osobowych. Uczniowie odbywali praktyki zawodowe u zachodnich pracodawców lub w ośrodkach kształcenia zawodowego m.in. we Frankfurcie i Cottbus na terenie Niemiec, w Cork w Irlandii. W tym roku szkolnym realizowany jest kolejny projekt z partnerem Włoskim.Już za kilka dni -18 czerwca – do Riminii wyjeżdża kolejna grupa uczniów, przyszłych techników budownictwa i tegorocznych absolwentów tego kierunku kształcenia. Uczniowie oprócz doświadczeń zawodowych przywiozą wiele wspaniałych wrażeń i wspomnień z tego 4 tygodniowego pobytu nad Adriatykiem.

Realizowane projekty ze środków europejskich pozwalają uczniom szkół zawodowych takich jak w Sandomierzu poznawać również języki, kulturę i najciekawsze miejsca europejskich partnerów. Umożliwiają zdobycie kompetencji oczekiwanych przez przyszłych pracodawców takich jak umiejętność komunikacji, pracy zespołowej i współdziałania w środowisku pracy.

Warto zauważyć , że te edukacyjne wartości dodane można zdobyć w szkole bez jakichkolwiek nakładów finansowych ze strony samych uczniów i ich rodziców.
Takie przedsięwzięcia, jak te zmienią na dobre niekorzystny wizerunek szkół zawodowych jaki funkcjonował przez lata w przestrzeni publicznej i miał bezpośredni, negatywny wpływ na preferencje wyboru szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie sandomierskim. Nadchodzi czas i przekonanie, że szkoła zawodowa to szkoła pozytywnego wyboru.

Informacje te kierowane są szczególnie do tegorocznych absolwentów gimnazjów i ich rodziców, którzy stoją przed decyzją, jaką szkołę wybrać? Informacje o szkole zawodowej oraz przygotowana oferta edukacyjna pozwolą dokonać zainteresowanym świadomego i właściwego wyboru.

W ramach tego projektu szanse na rozwój mają również nauczyciele kształcenia zawodowego, którzy wezmą udział w szkoleniach zorganizowanych przez zagranicznych partnerów szkoły.

Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosi 141 128,00 EUR, co stanowi równowartość kwoty 597 761,76 PLN przeliczonej po średnim kursie miesięcznym Komisji Europejskiej z dnia ogłoszenia konkursu 2016 do programu Erasmus+.

Pozyskiwanie tak dużych środków wymaga zaangażowania wielu nauczycieli i pracowników szkoły. To bardzo absorbująca praca ale jakże satysfakcjonująca gdy uda się pozyskać kolejne środki na rozwój szkoły i uczniów.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021