W Sandomierzu

Kolejny apel w sprawie Lwowskiej bis

Kolejny apel w sprawie Lwowskiej bis

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 31 maja radni rozważą podjęcie uchwały w sprawie apelu do Ministra Infrastruktury i Budownictwa o zabezpieczenie środków finansowych na budowę drogi S-74 oraz Lwowskiej bis wraz z remontem starego mostu na Wiśle w Sandomierzu.

Jeśli radni podejmą uchwałę, apel ten zostanie skierowany do Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Ministra Rozwoju, Marszałków Sejmu i Senatu RP, posłów i senatorów województwa świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, Członków Samorządowej Grupy Robotniczej oraz Sygnatariuszy Porozumienia na rzecz budowy trasy ekspresowej S-74.

Apel ma na celu podejmowanie inicjatyw, promowanie oraz aktywne popieranie działań służących wpisaniu budowy drogi S-74 na całym przebiegu na listę zadań podstawowych Projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2012-2023. Budowa drogi S-74, Lwowskiej bis i remont starego mostu są zdaniem burmistrza Sandomierza i radnych miejskich priorytetowym zadaniem dla Sandomierza i regionu Ziemi Sandomierskiej.

Przypomnijmy, że głos w tej sprawie wielokrotnie zabierał poseł Marek Kwitek, który m.in. wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem spotkali się z Adamem Hamryszczakiem, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Rozmowy dotyczyły odpowiedzialnego rozwoju dla województwa świętokrzyskiego i możliwości finansowania remontu mostu na Wiśle i Lwowskiej Bis w Sandomierzu.

W marcu Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza napisał list otwarty w tej sprawie do Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa Prawa i Sprawiedliwości i premier Beaty Szydło.

Przed dwoma miesiącami został powołany Parlamentarny Zespół Przyjaciół Królewskiego Miasta Sandomierza, który zadeklarował wspieranie inicjatyw mających na celu wszechstronny rozwój miasta oraz Ziemi Sandomierskiej, w tym również podjęcie działań w kierunku Lwowskiej Bis, remontu starego mostu oraz drogi ekspresowej S- 74.

Do tej pory nie zapadła jeszcze żadna wiążąca decyzja w sprawie tej inwestycji.

K.K.Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021