W Sandomierzu

Komornik wzywa do opuszczenia sandomierskich lochów

Komornik wzywa do opuszczenia sandomierskich lochów

Mimo prawomocnego wyroku sądu PTTK Oddział w Sandomierzu nie przekazało miastu Podziemnej Trasy Turystycznej. Komornik wszczął postępowanie egzekucyjne w sprawie opróżnienia i opuszczenia oraz wydania obiektu.

28 września 2016. w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu zapadł wyrok pierwszej instancji , w wyniku którego Sąd nakazał zwrot Podziemnej Trasy Turystycznej na rzecz Gminy Sandomierz. PTTK odwołało się od wyroku sądu pierwszej instancji, lecz 30 marca w wydziale cywilnym odwoławczym Sądu Okręgowego w Kielcach zapadła decyzja o oddaleniu apelacji. Na mocy prawomocnego ryroku Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Sandomierzu jest zobowiązany wykonać orzeczenie sądu i oddać w ręce miasta Podziemną Trasę Turystyczną.

Na początku kwietnia Prezes Zarządu Oddziału PTTK Sandomierz wystosował pismo do Burmistrza Sandomierza z prośbą o rozważenie propozycji ugodowego rozwiązania sprawy i przełożenie terminu przekazania Podziemnej Trasy Turystycznej na czas po zakończeniu sezonu turystycznego, czyli do 31.10.2017r. W tym okresie Zarząd zaproponował odpłatność na rzecz miasta w wys. 15 tys. zł. miesięcznie z możliwością negocjacji. Burmistrz Marek Bronkowski odrzucił tę propozycję i podjął decyzję, aby służby miejskie rozpoczęły procedurę przygotowania dokumentacji niezbędnej do bezpiecznej eksploatacji obiektu. PTTK nie umożliwiło pracownikom miejskim przeprowadzania prac i przygotowania dokumentacji na terenie Podziemnej Trasy Turystycznej, co może przyczynić się do chwilowego zamknięcia obiektu dla zwiedzających w chwili przejęcia trasy przez miasto.

-Maj i czerwiec to okres zwiększonego ruchu turystycznego szczególnie grup szkolnych zwiedzających obiekt, dlatego też osoby postronne w Trasie stanowiłyby przeszkodę do jej prawidłowego funkcjonowania i realizacji przez PTTK przyjętych rezerwacji i zagrożenie dla zwiedzających – tłumaczy Marek Juszczyk, Prezes Zarządu Oddziału PTTK Sandomierz.

10 maja komornik wezwał PTTK Oddział im. A. Patkowskiego w Sandomierzu do dobrowolnego wykonania wyroku sądu w terminie do 26 maja br. i zawiadomienia komornika o tym fakcie pod rygorem przymusowego wykonania. Wyrok obejmuje również opróżnienie pomieszczeń Podziemnej Trasy Turystycznej ze wszystkich rzeczy stanowiących własność sandomierskiego PTTK, w przeciwnym razie zostaną one usunięte na koszt Towarzystwa. Egzekucja komornicza będzie kosztowała miasto blisko 64 tys. zł. Burmistrz powiedział jednak, że wystąpi do PTTK o zwrot tych kosztów.

Urzędnicy miejscy chcą, by Podziemna Trasa Turystyczna została jak najszybciej udostępniona turystom. Obiektem podobnie jak Bramą Opatowską będzie administrowało Sandomierskie Centrum Kultury.

G. Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021