W Sandomierzu

Komornik wzywa do opuszczenia sandomierskich lochów

Komornik wzywa do opuszczenia sandomierskich lochów

Mimo prawomocnego wyroku sądu PTTK Oddział w Sandomierzu nie przekazało miastu Podziemnej Trasy Turystycznej. Komornik wszczął postępowanie egzekucyjne w sprawie opróżnienia i opuszczenia oraz wydania obiektu.

28 września 2016. w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu zapadł wyrok pierwszej instancji , w wyniku którego Sąd nakazał zwrot Podziemnej Trasy Turystycznej na rzecz Gminy Sandomierz. PTTK odwołało się od wyroku sądu pierwszej instancji, lecz 30 marca w wydziale cywilnym odwoławczym Sądu Okręgowego w Kielcach zapadła decyzja o oddaleniu apelacji. Na mocy prawomocnego ryroku Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Sandomierzu jest zobowiązany wykonać orzeczenie sądu i oddać w ręce miasta Podziemną Trasę Turystyczną.

Na początku kwietnia Prezes Zarządu Oddziału PTTK Sandomierz wystosował pismo do Burmistrza Sandomierza z prośbą o rozważenie propozycji ugodowego rozwiązania sprawy i przełożenie terminu przekazania Podziemnej Trasy Turystycznej na czas po zakończeniu sezonu turystycznego, czyli do 31.10.2017r. W tym okresie Zarząd zaproponował odpłatność na rzecz miasta w wys. 15 tys. zł. miesięcznie z możliwością negocjacji. Burmistrz Marek Bronkowski odrzucił tę propozycję i podjął decyzję, aby służby miejskie rozpoczęły procedurę przygotowania dokumentacji niezbędnej do bezpiecznej eksploatacji obiektu. PTTK nie umożliwiło pracownikom miejskim przeprowadzania prac i przygotowania dokumentacji na terenie Podziemnej Trasy Turystycznej, co może przyczynić się do chwilowego zamknięcia obiektu dla zwiedzających w chwili przejęcia trasy przez miasto.

-Maj i czerwiec to okres zwiększonego ruchu turystycznego szczególnie grup szkolnych zwiedzających obiekt, dlatego też osoby postronne w Trasie stanowiłyby przeszkodę do jej prawidłowego funkcjonowania i realizacji przez PTTK przyjętych rezerwacji i zagrożenie dla zwiedzających – tłumaczy Marek Juszczyk, Prezes Zarządu Oddziału PTTK Sandomierz.

10 maja komornik wezwał PTTK Oddział im. A. Patkowskiego w Sandomierzu do dobrowolnego wykonania wyroku sądu w terminie do 26 maja br. i zawiadomienia komornika o tym fakcie pod rygorem przymusowego wykonania. Wyrok obejmuje również opróżnienie pomieszczeń Podziemnej Trasy Turystycznej ze wszystkich rzeczy stanowiących własność sandomierskiego PTTK, w przeciwnym razie zostaną one usunięte na koszt Towarzystwa. Egzekucja komornicza będzie kosztowała miasto blisko 64 tys. zł. Burmistrz powiedział jednak, że wystąpi do PTTK o zwrot tych kosztów.

Urzędnicy miejscy chcą, by Podziemna Trasa Turystyczna została jak najszybciej udostępniona turystom. Obiektem podobnie jak Bramą Opatowską będzie administrowało Sandomierskie Centrum Kultury.

G. Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Wieniec Gminy Łoniów wyróżniony na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie

tsa24.com28 września 2020

Pamięci zastrzelonych górników

tsa24.com25 września 2020

Amazonki promowały profilaktykę raka piersi

tsa24.com25 września 2020

Pierwsza wojna śmieciowa.

tsa24.com24 września 2020

VII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

„Jesienny ogród muzyczny” – koncert Tria Saksofonowego Moderato

tsa24.com24 września 2020

Dzień przedszkolaka w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

Noc Muzeów w Zamku Królewskim w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

Podziękowania dla Rafała Dybowskiego

tsa24.com23 września 2020