kultura i rozrywka

Koncert sandomierzanki Agaty Gałach

Koncert sandomierzanki Agaty Gałach

Zapraszamy na koncert sandomierzanki Agaty Gałach w dn. 29 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 na tarasie Hotelu pod Ciżemką.

Wstęp bezpłatny!

Zapraszamy!

Agata  Gałach to młoda wokalistka, aktorka, kompozytorka i tekściarka. Pochodzi z Sandomierza, tam zaczęła śpiewać i już na nic innego czasu nie miała. Przez 11 lat pracowała pod okiem Marka Sochackiego, sandomierskiego nauczyciela, barda, autora tekstów i kompozytora.

Od najmłodszych lat związana była z Sandomierskim Studiem Piosenki i szeroko rozumianym nurtem piosenki artystycznej. Potem była Gdynia, w której ukończyła Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej, a następnie Warszawa, w której Agata się rozśpiewała na dobre i na przedmieściach której osiadła. W sercu ma jednak sentyment do Sandomierza, małego miasta z tysiącletnią historią i dobrymi artystami, którzy ukształtowali jej artystyczną wrażliwość.

Płyta „Katapulty”

Z sentymentu do artystów, których spotkała na swojej drodze, jak również z wielkiej miłości do muzyki, powstała debiutancka płyta „Katapulty”. Jej premiera będzie miała miejsce 11 września 2020 r. w Centrum Kultury w Łomiankach, blisko po 10 latach działalności artystycznej Agaty. Do tej pory ukazały się cztery single: “Katapulty”, “Moje marzenia”, „On z księżyca” oraz „Pleciemy warkocze”. Drugi z nich miał premierę w programie “Halo Polonia” w TVP Polonia. W grudniu światło dzienne ujrzała też świąteczna piosenka „Jedzie do nas szczęście”, którą Agata nagrała wspólnie z Olgą Bończyk.

Płytę chciałam wydać już dawno, ale, niestety, napotkałam wciąż nowe problemy. Ponadto mój czas w ciągu każdego dnia skurczył się niemiłosiernie, kiedy zostałam mamą :). Z pomocą przyszli mi wtedy Jacek Wasilewski i Karolina Sienkiewicz, który stworzyli “Katapulty”, mój pierwszy singiel i zarazem iskrę zapalną do spełniania moich marzeń. Dzięki nim znów zaczęłam wierzyć, że mogę wydać swój własny solowy album. – pisze Agata w swojej zrzutce na wydanie płyty https://zrzutka.pl/gwz5nb?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=payment_confirmation

Na płycie „Katapulty” znajdą się także trzy utwory Marka Sochackiego, do kompozycji sandomierskich twórców: Jerzego Dziedziczaka oraz Roberta Wiórkiewicza.

Zespół

Zespół uformował się w nietypowy sposób. Zaczęło się od muzyki i wspólnego rozwiązywania problemów. Potem powstały do tego teksty i wokale. W ten sposób zostały nagrane demówki i na początku nikt nie wiedział, co z tym materiałem dalej się wydarzy. Na początku byli tylko muzycy sesyjni, ale kiedy materiał zaczął się podobać, powoli krystalizował się ostateczny skład:

Agata Gałach – wokal

Karolina Sienkiewicz – skrzypce, kompozycje

Jacek Wasilewski – teksty

Przemek Kuczyński – perkusja

Krzysztof Kubiński – bas

Łukasz Bizoń – gitara

Cezary Mogielnicki – piano

Kwartet smyczkowy AMOK

O muzyce i piosenkach

Muzyka, którą wykonuje Agata to pogranicze popu, klasyki jazzu i poezji śpiewanej.

Te różne gatunki oddają wiele cech współczesnej kobiety, bo są to właśnie piosenki o nich. Teksty mówią o marzeniach i ucieczkach, o potrzebie katapulty w życiu, ale i schowania się w bezpiecznych ramionach. Bohaterką każdej z nich jest inna kobieta – matka, kochanka, przyjaciółka, wagabunda.

Powrót do korzeni

Ta płyta to także małe podsumowanie mojej wieloletniej pracy scenicznej. Nie ma na niej wielu utworów, które śpiewałam, wszystkie by się nie zmieściły :), ale jest parę piosenek związanych z Sandomierzem i sandomierskimi twórcami: Markiem Sochackim, Robertem Wiórkiewiczem, Jerzym Dziedziczakiem, którzy ukształtowali moją sceniczną wrażliwość. Dzięki tej płycie będę mogła zamknąć pewien artystyczny etap mojego życia, grać więcej koncertów i zacząć tworzyć coś nowego. To dla mnie naprawdę ważne i pozostaje jednym z największych marzeń.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021