W Sandomierzu

Koncerty w ramach Witaminy Jazz

Koncerty w ramach Witaminy Jazz

Za nami pierwsze dwa wydarzenia w ramach jesiennego cyklu Witamina Jazz 2017!

4 listopada o godzinie 20:00, w Lapidarium pod Ratuszem, odbył się koncert zespołu Boba Jazz Band. Tego dnia klub pękał w szwach – publiczność zgromadziła się tłumnie, aby usłyszeć na żywo kompozycje kultowego zespołu z Krakowa, którego liderem jest pianista Jan Boba. Jego sukcesy artystyczne sięgają lat 60-tych. Koncert zespołu, w składzie łączącym dwa pokolenia muzyków, przepełniony był muzyką jazzową wzbogaconą o elementy rozrywkowe. Repertuar oparty był o wszystkie style jazzu klasycznego, lecz można w nim było również odnaleźć utwory pochodzące z nurtu muzyki filmowej. Publiczność mogła poznać w oryginalny sposób zaaranżowane kompozycje współczesnych twórców, a niekiedy i echa muzyki ludowej. W repertuarze zespołu znalazł się także niemały wybór standardów z epoki swingu, zaczerpnięty z twórczości takich gwiazd jazzu jak Duke Ellington czy Count Basie. Gorąca atmosfera wydarzenia oraz specyficzny klimat lat 20-tych i 30-tych sprawiły, że zarówno młodzi ludzie, jak i doświadczeni słuchacze bawili się doskonale.

Dbałość o poziom muzyczny, idący w parze z niezwykłą energią i dopracowanym wizerunkiem członków zespołu, to połączenie obok którego nie można przejść obojętnie. Widownia nagrodziła artystów żywiołowymi reakcjami i gromkimi brawami.

W niedzielę, 5 listopada o godzinie 19:00, w Lapidarium słuchacze mieli okazję delektować się minimalistycznymi, a zarazem porywającymi aranżacjami jazzowymi – Michał Sobierajski wraz z dwójką utalentowanych muzyków stworzyli prawdziwie magiczną atmosferę. Artysta zaprezentował autorskie utwory ze swej debiutanckiej płyty. Michał Sobierajski Trio tworzy trójka przyjaciół i absolwentów Instytutu Jazzu: Michał Sobierajski, Kuba Łępa i Maciej Kitajewski,których połączyła pasja do wspólnego muzykowania. Ich gra oscyluje pomiędzy akustycznym soulem, R&B, jazzem i muzyką popularną. Kameralny skład tria (saksofon, instrument klawiszowy i kontrabas) potwierdza maksymę „Less is more”. Prostota środków i minimalizm formy stworzyły niesamowicie kojący i odprężający nastrój oraz stanowiły idealne, delikatne tło dla głosu Michała Sobierajskiego. Głosu pełnego wyważonych emocji i ekspresji, świadczącego o wrażliwości artysty, a także o jego wielkiej świadomości i dojrzałości muzycznej. Po koncercie można było zakupić płytę muzyka pt. „Przed snem”, na której znajduje się 11 autorskich kompozycji.

Zapraszamy serdecznie na kolejne koncerty w ramach cyklu „Witamina Jazz 2017”! Już w najbliższą sobotę wystąpi jazzowy band Mike Parker’s Trio Theory (11 listopada, godz. 20:00, Lapidarium pod Ratuszem), natomiast w niedzielę odbędzie się koncert Marii Sadowskiej z zespołem, czyli projekt „Sztuka Kochania – najpiękniejsze piosenki o miłości” (12 listopada, godz. 18:00, Dom Katolicki).

Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu.

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021