W Sandomierzu

Połączenie kolejowe Kielce – Sandomierz – konferencja

Połączenie kolejowe Kielce – Sandomierz – konferencja

Jak informowaliśmy Państwa wcześniej, od 25 czerwca br. na tory wyjedzie nowoczesny pociąg relacji Kielce-Sandomierz-Kielce. W dniu dzisiejszym, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyła się konferencja dotycząca w/w przedsięwzięcia.

– Połączenia te mogą być atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, które na co dzień nie mają możliwości podróżowania pociągami i już sama przejażdżka będzie dla nich atrakcją. Turyści będą mogli wsiąść w Kielcach, a w Sandomierzu na stacji będzie czekał na nich transport do centrum miasta. Przypominam jednak, że w Sandomierzu zaczyna się świętokrzyska część szlaku Green Velo, dlatego można w podróż do pociągu wziąć rowery i w ten sposób zwiedzać Sandomierz – zachęcał wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Jan Maćkowiak.

img-4390-29957
Do obsługi powyższej trasy przeznaczony został nowo zakupiony i komfortowy trójczłonowy pociąg o nazwie Acatus Plus, wyposażony w 155 miejsc siedzących i dostosowany do przewozu dużych bagaży (rowerów), z dostępem do internetu i gniazdami elektrycznymi przy każdym z foteli. Bilet dla osoby dorosłej będzie kosztował 15 zł.

– Wspólnie ze spółką Przewozy Regionalne tak to zorganizowaliśmy, że Samorząd Województwa nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów tego kursu – dodał Jan Maćkowiak. Sandomierz nie będzie jednak jedynym miejscem, które będzie można zwiedzić dzięki wprowadzeniu tego kursu. Jego trasa przebiega przez m.in. Zagnańsk, Suchedniów, Skarżysko – Kamienną, Wąchock, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów oraz Dwikozy. W tych miejscowościach zaplanowano przystanki pociągu.

img-4402-29958

– Każdy zwiedzający, który skorzysta z tego pociągu, za okazaniem biletu będzie mógł wejść na Bramę Opatowską za symboliczną złotówkę. Mamy nadzieję, że pasażerowie tego pociągu będą zostawać na cały weekend w Sandomierzu. Przygotowujemy również ofertę zwiedzania szlaku winiarskiego i jabłkowego. Mamy nadzieję, że ten pociąg sprawi, że odwiedzający Sandomierz będą w nim również nocować. Dziękuję Samorządowi Województwa za to, że ten pociąg będzie jeździł. Mieliśmy wiele pytań od rodzin z dziećmi dlaczego takich połączeń z Kielc nie ma i teraz możemy zaproponować im bardzo ciekawą ofertę. Sandomierz jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu turystycznego i już teraz mamy bardzo wielu odwiedzających – mówiła Katarzyna Zioło, asystent Burmistrza Sandomierza.

img-4413-29960

– Rozszerzamy ofertę Biletu Świętokrzyskiego, która już teraz jest jedną z najatrakcyjniejszych ofert w kraju. Pracujemy nad tym, aby przewodnik w tym pociągu opowiadał o największych atrakcjach miast, które znajdują się na jego trasie. Podróż w jedną stronę będzie trwała nieco ponad 2 godziny, a wynika to z ograniczeń prędkości na trasie nr 25 – wyjaśniał Robert Zaborski, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Przewozy Regionalne sp. z o. o.

Niewykluczone, że w przypadku dużego zainteresowania podróżą koleją na linii Kielce – Sandomierz Samorząd Województwa rozważy możliwość przywrócenia stałych relacji, łączących Sandomierz z pozostałą częścią województwa Świętokrzyskiego.

– To świetna i co najważniejsze kompleksowa oferta i sami wybieramy się w tę podróż – dodał Arkadiusz Kubiec, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Transportu.

Tekst i foto: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021