W Sandomierzu

Koniec darmowej nauki pływania

Koniec darmowej nauki pływania

Pod koniec grudnia po raz ostatni odbędą się bezpłatne zajęcia na basenie. Uczniowie szkół podstawowych w Sandomierzu są rozczarowani.

Angażowanie wszystkich mięśni ciała, poprawa koordynacji ruchowej, wzmocnienie odporności i kondycji, to tylko niektóre z pozytywnych aspektów pływania. Projekt pod nazwą „Czas Zacząć” umożliwiał dzieciom darmowe zajęcia na basenie i korzyści jakie dawało pływanie. Niestety, uczniowie sandomierskich podstawówek nie będą już korzystali z bezpłatnej nauki pływania w „Błękitnej Fali”, pływalni  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Głównym celem projektu była adaptacja ówczesnych „pierwszoklasistów” do środowiska wodnego oraz zachęcenie do aktywności ruchowej jaką jest pływanie. Pierwsze zajęcia odbyły się w styczniu tego roku. Wszystkie dzieci miały możliwość kontynuacji nauki pływania w klasie drugiej, z końcem grudnia zajęcia się zakończą.

Całoroczny program finansowany był ze środków Gminy Miejskiej Sandomierz oraz dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskanego przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy  „Foka” Sandomierz. Zarówno zajęcia na basenie jak i transport były bezpłatne.

Projekt był realizowany w ramach ogólnopolskiego programu nauki pływania „Aktywny Początek”. Prowadził go MUKS „Foka” wraz z MOSiR w Sandomierzu.

Jeszcze do niedawna Urząd Miasta zapewniał, że projekt będzie kontynuowany w roku 2017. Jak poinformował nas burmistrz Marek Bronkowski, przyszłoroczny budżet miasta  nie pozwala na finansowanie tego przedsięwzięcia.

Lekcje prowadzili Beata Wolnik oraz Piotr Lewtak. W czerwcu zorganizowano  podsumowanie projektu w postaci sprawdzianu umiejętności pływackich na odznakę „Już Pływam”. Każde dziecko, które przepłynęło 25 metrów otrzymało dyplom i odznakę oraz słodki upominek.

Dzieci są rozczarowane, a rodzice bezradni, ponieważ nie wszystkich stać na zapewnienie swojemu dziecku prywatnych lekcji nauki pływania .

Kinga Kędziora Palińska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021