W Sandomierzu

Koniec darmowej nauki pływania

Koniec darmowej nauki pływania

Pod koniec grudnia po raz ostatni odbędą się bezpłatne zajęcia na basenie. Uczniowie szkół podstawowych w Sandomierzu są rozczarowani.

Angażowanie wszystkich mięśni ciała, poprawa koordynacji ruchowej, wzmocnienie odporności i kondycji, to tylko niektóre z pozytywnych aspektów pływania. Projekt pod nazwą „Czas Zacząć” umożliwiał dzieciom darmowe zajęcia na basenie i korzyści jakie dawało pływanie. Niestety, uczniowie sandomierskich podstawówek nie będą już korzystali z bezpłatnej nauki pływania w „Błękitnej Fali”, pływalni  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Głównym celem projektu była adaptacja ówczesnych “pierwszoklasistów” do środowiska wodnego oraz zachęcenie do aktywności ruchowej jaką jest pływanie. Pierwsze zajęcia odbyły się w styczniu tego roku. Wszystkie dzieci miały możliwość kontynuacji nauki pływania w klasie drugiej, z końcem grudnia zajęcia się zakończą.

Całoroczny program finansowany był ze środków Gminy Miejskiej Sandomierz oraz dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskanego przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy  „Foka” Sandomierz. Zarówno zajęcia na basenie jak i transport były bezpłatne.

Projekt był realizowany w ramach ogólnopolskiego programu nauki pływania „Aktywny Początek”. Prowadził go MUKS „Foka” wraz z MOSiR w Sandomierzu.

Jeszcze do niedawna Urząd Miasta zapewniał, że projekt będzie kontynuowany w roku 2017. Jak poinformował nas burmistrz Marek Bronkowski, przyszłoroczny budżet miasta  nie pozwala na finansowanie tego przedsięwzięcia.

Lekcje prowadzili Beata Wolnik oraz Piotr Lewtak. W czerwcu zorganizowano  podsumowanie projektu w postaci sprawdzianu umiejętności pływackich na odznakę „Już Pływam”. Każde dziecko, które przepłynęło 25 metrów otrzymało dyplom i odznakę oraz słodki upominek.

Dzieci są rozczarowane, a rodzice bezradni, ponieważ nie wszystkich stać na zapewnienie swojemu dziecku prywatnych lekcji nauki pływania .

Kinga Kędziora Palińska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

27 par świętowało Złote Gody w Sandomierzu

tsa24.com19 lutego 2021
Burmistrz janusz Stasiak

Zastępca burmistrza o gospodarce odpadami po wyroku

tsa24.com18 lutego 2021