W Sandomierzu

Koniec darmowej nauki pływania

Koniec darmowej nauki pływania

Pod koniec grudnia po raz ostatni odbędą się bezpłatne zajęcia na basenie. Uczniowie szkół podstawowych w Sandomierzu są rozczarowani.

Angażowanie wszystkich mięśni ciała, poprawa koordynacji ruchowej, wzmocnienie odporności i kondycji, to tylko niektóre z pozytywnych aspektów pływania. Projekt pod nazwą „Czas Zacząć” umożliwiał dzieciom darmowe zajęcia na basenie i korzyści jakie dawało pływanie. Niestety, uczniowie sandomierskich podstawówek nie będą już korzystali z bezpłatnej nauki pływania w „Błękitnej Fali”, pływalni  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Głównym celem projektu była adaptacja ówczesnych “pierwszoklasistów” do środowiska wodnego oraz zachęcenie do aktywności ruchowej jaką jest pływanie. Pierwsze zajęcia odbyły się w styczniu tego roku. Wszystkie dzieci miały możliwość kontynuacji nauki pływania w klasie drugiej, z końcem grudnia zajęcia się zakończą.

Całoroczny program finansowany był ze środków Gminy Miejskiej Sandomierz oraz dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskanego przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy  „Foka” Sandomierz. Zarówno zajęcia na basenie jak i transport były bezpłatne.

Projekt był realizowany w ramach ogólnopolskiego programu nauki pływania „Aktywny Początek”. Prowadził go MUKS „Foka” wraz z MOSiR w Sandomierzu.

Jeszcze do niedawna Urząd Miasta zapewniał, że projekt będzie kontynuowany w roku 2017. Jak poinformował nas burmistrz Marek Bronkowski, przyszłoroczny budżet miasta  nie pozwala na finansowanie tego przedsięwzięcia.

Lekcje prowadzili Beata Wolnik oraz Piotr Lewtak. W czerwcu zorganizowano  podsumowanie projektu w postaci sprawdzianu umiejętności pływackich na odznakę „Już Pływam”. Każde dziecko, które przepłynęło 25 metrów otrzymało dyplom i odznakę oraz słodki upominek.

Dzieci są rozczarowane, a rodzice bezradni, ponieważ nie wszystkich stać na zapewnienie swojemu dziecku prywatnych lekcji nauki pływania .

Kinga Kędziora Palińska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Nowe inwestycje w Sandomierzu

tsa24.com10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

tsa24.com10 maja 2021

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021