Kronika Policyjna

Konopie z Wilczyc trafiły na Śląsk i do Małopolski

Konopie z Wilczyc trafiły na Śląsk i do Małopolski

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn z województwa śląskiego i małopolskiego podejrzanych o udział w handlu blisko 28 kg marihuany produkowanej w gminie Wilczyce k. Sandomierza.

W kwietniu br. policja znalazła ogromną plantację marihuany w gminie Wilczyce k. Sandomierza. 24 letnia kobieta i 46 letni mężczyzna zostali zatrzymani pod zarzutem uprawy konopi indyjskiej. W pomieszczeniu dawnej stolarni wyposażonym w systemy nawadniania, wentylacji, oświetlenia oraz ogrzewania. Policja zabezpieczyła blisko 135 kg suszu roślinnego konopi i 138 roślin w fazie wzrostu. Znaleziono także kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz przyrządy służące do uprawy tego narkotyku, wszystko o łącznej wartości 400 tys. zł.

84-34419

26 września Prokuratura Okręgowa w Kielcach skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko 24- letniej Agnieszce W., która prowadziła sandomierską plantację. Została zatrzymana w kwietniu i oskarżona o 5 przestępstw narkotykowych polegających na uprawie konopi innych niż włókniste oraz wytworzeniu z nich kilkudziesięciu kilogramów marihuany.

– Wówczas też prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej, a wniosek ten został uwzględniony. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledztwa poczynionymi na podstawie innych dowodów. Oskarżona pozostaje cały czas tymczasowo aresztowana. Za zarzucane jej czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata – informuje Daniel Prokopowicz, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W sprawie 46-letniego mężczyzny prokuratura prowadzi jeszcze postępowanie rozpoznawcze.

28 września policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową we współpracy z Sekcją Antyterrorystyczną zatrzymali jednocześnie na terenie województwa małopolskiego i śląskiego 5 mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Do tej pory śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych, tj. samochody, domy i działki na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. Policjanci ustalają czy podejrzane o narkotykowy proceder osoby, posiadają inny majątek, który można odebrać. 4 mężczyzn decyzją sądu zostało zatrzymanych na okres 3 miesięcy w areszcie. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KWP w Kielcach/M.Maj

Zdjęcia:
http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/13497,Blisko-pol-miliona-dzialek-marihuany-nie-trafi-na-rynek.html

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policyjny pościg za motocyklem zakończony w celi

tsa24.com8 czerwca 2021

Uwaga kierowcy droga zablokowana !

tsa24.com7 czerwca 2021

Policjantka po służbie zatrzymała sklepowego złodzieja

tsa24.com7 czerwca 2021

Charytatywny piknik w Łoniowie

tsa24.com7 czerwca 2021

Podrobiona odzież na sandomierskim targowisku zabezpieczona

tsa24.com7 czerwca 2021

Odpowie za kradzież telefonu

tsa24.com31 maja 2021

Nietrzeźwy kierowca opla jechał ścieżką dla rowerów

tsa24.com25 maja 2021

Dzielnicowy rozmawiał z mieszkańcami o bezpieczeństwie

tsa24.com20 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021