Kronika Policyjna

Konopie z Wilczyc trafiły na Śląsk i do Małopolski

Konopie z Wilczyc trafiły na Śląsk i do Małopolski

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn z województwa śląskiego i małopolskiego podejrzanych o udział w handlu blisko 28 kg marihuany produkowanej w gminie Wilczyce k. Sandomierza.

W kwietniu br. policja znalazła ogromną plantację marihuany w gminie Wilczyce k. Sandomierza. 24 letnia kobieta i 46 letni mężczyzna zostali zatrzymani pod zarzutem uprawy konopi indyjskiej. W pomieszczeniu dawnej stolarni wyposażonym w systemy nawadniania, wentylacji, oświetlenia oraz ogrzewania. Policja zabezpieczyła blisko 135 kg suszu roślinnego konopi i 138 roślin w fazie wzrostu. Znaleziono także kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz przyrządy służące do uprawy tego narkotyku, wszystko o łącznej wartości 400 tys. zł.

84-34419

26 września Prokuratura Okręgowa w Kielcach skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko 24- letniej Agnieszce W., która prowadziła sandomierską plantację. Została zatrzymana w kwietniu i oskarżona o 5 przestępstw narkotykowych polegających na uprawie konopi innych niż włókniste oraz wytworzeniu z nich kilkudziesięciu kilogramów marihuany.

– Wówczas też prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej, a wniosek ten został uwzględniony. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledztwa poczynionymi na podstawie innych dowodów. Oskarżona pozostaje cały czas tymczasowo aresztowana. Za zarzucane jej czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata – informuje Daniel Prokopowicz, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W sprawie 46-letniego mężczyzny prokuratura prowadzi jeszcze postępowanie rozpoznawcze.

28 września policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową we współpracy z Sekcją Antyterrorystyczną zatrzymali jednocześnie na terenie województwa małopolskiego i śląskiego 5 mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Do tej pory śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych, tj. samochody, domy i działki na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. Policjanci ustalają czy podejrzane o narkotykowy proceder osoby, posiadają inny majątek, który można odebrać. 4 mężczyzn decyzją sądu zostało zatrzymanych na okres 3 miesięcy w areszcie. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KWP w Kielcach/M.Maj

Zdjęcia:
http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/13497,Blisko-pol-miliona-dzialek-marihuany-nie-trafi-na-rynek.html

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Senior zamiast zysku odnotował straty

tsa24.com2 marca 2021

Kompendium – jak nie dać się oszukać w internecie

tsa24.com2 marca 2021

Pościg za BMW finał w przydrożnym rowie

tsa24.com1 marca 2021

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021