Kronika Policyjna

Konopie z Wilczyc trafiły na Śląsk i do Małopolski

Konopie z Wilczyc trafiły na Śląsk i do Małopolski

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn z województwa śląskiego i małopolskiego podejrzanych o udział w handlu blisko 28 kg marihuany produkowanej w gminie Wilczyce k. Sandomierza.

W kwietniu br. policja znalazła ogromną plantację marihuany w gminie Wilczyce k. Sandomierza. 24 letnia kobieta i 46 letni mężczyzna zostali zatrzymani pod zarzutem uprawy konopi indyjskiej. W pomieszczeniu dawnej stolarni wyposażonym w systemy nawadniania, wentylacji, oświetlenia oraz ogrzewania. Policja zabezpieczyła blisko 135 kg suszu roślinnego konopi i 138 roślin w fazie wzrostu. Znaleziono także kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz przyrządy służące do uprawy tego narkotyku, wszystko o łącznej wartości 400 tys. zł.

84-34419

26 września Prokuratura Okręgowa w Kielcach skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko 24- letniej Agnieszce W., która prowadziła sandomierską plantację. Została zatrzymana w kwietniu i oskarżona o 5 przestępstw narkotykowych polegających na uprawie konopi innych niż włókniste oraz wytworzeniu z nich kilkudziesięciu kilogramów marihuany.

– Wówczas też prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej, a wniosek ten został uwzględniony. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledztwa poczynionymi na podstawie innych dowodów. Oskarżona pozostaje cały czas tymczasowo aresztowana. Za zarzucane jej czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata – informuje Daniel Prokopowicz, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W sprawie 46-letniego mężczyzny prokuratura prowadzi jeszcze postępowanie rozpoznawcze.

28 września policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową we współpracy z Sekcją Antyterrorystyczną zatrzymali jednocześnie na terenie województwa małopolskiego i śląskiego 5 mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Do tej pory śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych, tj. samochody, domy i działki na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. Policjanci ustalają czy podejrzane o narkotykowy proceder osoby, posiadają inny majątek, który można odebrać. 4 mężczyzn decyzją sądu zostało zatrzymanych na okres 3 miesięcy w areszcie. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KWP w Kielcach/M.Maj

Zdjęcia:
http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/13497,Blisko-pol-miliona-dzialek-marihuany-nie-trafi-na-rynek.html

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021