Kronika Policyjna

Konsultacje społeczne w Zawichoście

Konsultacje społeczne w Zawichoście

W związku z tworzeniem krajowej mapy zagrożeń w powiecie sandomierskim, w miniony piątek w Zawichoście odbyła się konsultacja społeczna. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Zawichost.

111-30515

Piątkowe konsultacje społeczne odbyły się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Zawichost. W spotkaniu uczestniczyli: sekretarz, radni, sołtysi, pracownicy oświaty oraz dzielnicowi. Konsultacje przeprowadzili Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu podinsp. Paweł Przyłucki i Komendant Komisariatu Policji w Dwikozach asp. szt. Piotr Gniaź. W swoich wystąpieniach zapoznali uczestników ze stanem bezpieczeństwa na terenie gminy. Omówione zostały cele i założenia prowadzonych konsultacji społecznych oraz tworzonych map bezpieczeństwa.

111-30516

Postulowano, aby mapy zagrożeń były publikowane na łamach lokalnej prasy tj. „Tygodnika Nadwiślańskiego „ i „Echo Dnia” oraz przekazywać informacje o zagrożeniach w formie papierowej. Drugim najczęściej poruszanym problemem, był szeroko rozumiany ruch drogowy. Najczęściej poruszanym przez uczestników temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz lokalizacja przejść dla pieszych na terenie miasta.

W odniesieniu do inicjatywy związanej z tworzeniem map bezpieczeństwa uczestniczy odnosili się pozytywnie. Uznając, że takie narzędzie jest potrzebne. Podkreślili również potrzebę przekazu informacji przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych źródeł.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021

Pamięć o mundurowych „przodkach”

tsa24.com16 września 2021