Kronika Policyjna

Konsultacje w Sandomierzu

Konsultacje w Sandomierzu

Podczas weekendu w Sandomierzu odbyły się kolejne konsultacje w związku z tworzeniem Krajowych Map Zagrożeń połączone z debatą na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego jako warunku naszego bezpieczeństwa. W spotkaniu oprócz mieszkańców miasta wziął udział p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu podinsp. Zbigniew Wilk, który podkreślił jak ważną rolę dla wspólnego bezpieczeństwa spełniają trwające debaty i konsultacje.

policja1

Na wstępie głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Przyłucki, który przedstawił założenia krajowej mapy zagrożeń, a następnie zapoznał uczestników ze stanem bezpieczeństwa na terenie powiatu sandomierskiego. Omówił potrzebę stworzenia mapy opartej na wiedzy i doświadczeniu służb z uwzględnieniem oczekiwań społecznych.

policja3

W dalszej części mundurowy przy użyciu prezentacji multimedialnej oraz poprzez projekcję filmów zobrazował zagrożenia jakie niesie za sobą brawurowa jazda motocyklem oraz autem. Omówił aktualne przepisy ruchu drogowego. Zwrócił uwagę na wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców pojazdów mechanicznych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego.

Jednym z etapów spotkania była rozmowa, podczas której uczestnicy podzielili się własnymi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w obrębie miejsca ich zamieszkania. W odniesieniu do inicjatywy związanej z tworzeniem map bezpieczeństwa uczestniczy odnosili się pozytywnie i zadeklarowali swoją pomoc przy ich tworzeniu. Po zakończeniu mieszkańcy mogli również indywidualnie porozmawiać z mundurowymi, którzy dodatkowo przekazywali ulotki i gadżety przypominające o bezpieczeństwie na drodze.

policja4

Na koniec uczestnicy anonimowo wypełnili ankietę, która pozwoli określić potrzeby w zakresie bezpieczeństwa oraz prowadzenia dalszych spotkań.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021