Kronika Policyjna

Konsultacje w Sandomierzu

Konsultacje w Sandomierzu

Podczas weekendu w Sandomierzu odbyły się kolejne konsultacje w związku z tworzeniem Krajowych Map Zagrożeń połączone z debatą na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego jako warunku naszego bezpieczeństwa. W spotkaniu oprócz mieszkańców miasta wziął udział p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu podinsp. Zbigniew Wilk, który podkreślił jak ważną rolę dla wspólnego bezpieczeństwa spełniają trwające debaty i konsultacje.

policja1

Na wstępie głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Przyłucki, który przedstawił założenia krajowej mapy zagrożeń, a następnie zapoznał uczestników ze stanem bezpieczeństwa na terenie powiatu sandomierskiego. Omówił potrzebę stworzenia mapy opartej na wiedzy i doświadczeniu służb z uwzględnieniem oczekiwań społecznych.

policja3

W dalszej części mundurowy przy użyciu prezentacji multimedialnej oraz poprzez projekcję filmów zobrazował zagrożenia jakie niesie za sobą brawurowa jazda motocyklem oraz autem. Omówił aktualne przepisy ruchu drogowego. Zwrócił uwagę na wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców pojazdów mechanicznych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego.

Jednym z etapów spotkania była rozmowa, podczas której uczestnicy podzielili się własnymi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w obrębie miejsca ich zamieszkania. W odniesieniu do inicjatywy związanej z tworzeniem map bezpieczeństwa uczestniczy odnosili się pozytywnie i zadeklarowali swoją pomoc przy ich tworzeniu. Po zakończeniu mieszkańcy mogli również indywidualnie porozmawiać z mundurowymi, którzy dodatkowo przekazywali ulotki i gadżety przypominające o bezpieczeństwie na drodze.

policja4

Na koniec uczestnicy anonimowo wypełnili ankietę, która pozwoli określić potrzeby w zakresie bezpieczeństwa oraz prowadzenia dalszych spotkań.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Senior zamiast zysku odnotował straty

tsa24.com2 marca 2021

Kompendium – jak nie dać się oszukać w internecie

tsa24.com2 marca 2021

Pościg za BMW finał w przydrożnym rowie

tsa24.com1 marca 2021

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021