Kronika Policyjna

Konsultacje w Sandomierzu

Konsultacje w Sandomierzu

Podczas weekendu w Sandomierzu odbyły się kolejne konsultacje w związku z tworzeniem Krajowych Map Zagrożeń połączone z debatą na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego jako warunku naszego bezpieczeństwa. W spotkaniu oprócz mieszkańców miasta wziął udział p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu podinsp. Zbigniew Wilk, który podkreślił jak ważną rolę dla wspólnego bezpieczeństwa spełniają trwające debaty i konsultacje.

policja1

Na wstępie głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Przyłucki, który przedstawił założenia krajowej mapy zagrożeń, a następnie zapoznał uczestników ze stanem bezpieczeństwa na terenie powiatu sandomierskiego. Omówił potrzebę stworzenia mapy opartej na wiedzy i doświadczeniu służb z uwzględnieniem oczekiwań społecznych.

policja3

W dalszej części mundurowy przy użyciu prezentacji multimedialnej oraz poprzez projekcję filmów zobrazował zagrożenia jakie niesie za sobą brawurowa jazda motocyklem oraz autem. Omówił aktualne przepisy ruchu drogowego. Zwrócił uwagę na wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców pojazdów mechanicznych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego.

Jednym z etapów spotkania była rozmowa, podczas której uczestnicy podzielili się własnymi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w obrębie miejsca ich zamieszkania. W odniesieniu do inicjatywy związanej z tworzeniem map bezpieczeństwa uczestniczy odnosili się pozytywnie i zadeklarowali swoją pomoc przy ich tworzeniu. Po zakończeniu mieszkańcy mogli również indywidualnie porozmawiać z mundurowymi, którzy dodatkowo przekazywali ulotki i gadżety przypominające o bezpieczeństwie na drodze.

policja4

Na koniec uczestnicy anonimowo wypełnili ankietę, która pozwoli określić potrzeby w zakresie bezpieczeństwa oraz prowadzenia dalszych spotkań.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Pościg za 24-latkiem w BMW

tsa24.com10 maja 2021

Nietrzeźwa 42-latka sprawcą kolizji drogowej

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

152 km/h w terenie zabudowanym, to zdecydowanie za szybko

tsa24.com27 kwietnia 2021

Odpowie za ograbienie miejsc pochówku

tsa24.com21 kwietnia 2021

39-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego umawiał się z 13-latką

tsa24.com21 kwietnia 2021