W Sandomierzu

Kontynuacja programu Teleopieki przez Gminę Sandomierz

Kontynuacja programu Teleopieki przez Gminę Sandomierz

Odpowiadając na potrzeby sandomierskich seniorów, Gmina Sandomierz od miesiąca kwietnia 2021r przystąpiła do kontynuacji usługi Teleopieki Domowej. Umowa świadczenia Usługi Teleopieki będzie skierowana do 40 mieszkańców Sandomierza. Teleopieka – to system przywoławczy działający w domu podopiecznego przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Osoba potrzebująca zostaje wyposażona w aparat telefoniczny, oraz tzw. „przycisk życia” w formie opaski lub breloka, który w przypadku zagrożenia (upadku, nagłego pogorszenia zdrowia, pożaru itp) po naciśnięciu powoduje automatyczne uruchomienie połączenia w trybie głośnomówiącym z centrum monitoringu, gdzie operator decyduje o stosownym rodzaju interwencji. Pomoc w formie Teleopieki skierowana jest do mieszkańców Sandomierza w wieku 65+, samotnie zamieszkujących, niesamodzielnych, niepełnosprawnych.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu kwalifikuje osoby do Usługi Teleopieki. W przypadku nagłego zdarzenia medycznego, osoba nie zawsze jest w stanie wykonać połączenie pod numer alarmowy. Posiadanie dostępu do tzw: „ przycisku życia” w formie opaski lub breloka zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach pracy socjalnej prowadzą działania informacyjne w środowiskach. Zostały przekazane również plakaty, ulotki informacyjne do miejsc odwiedzanych przez seniorów (przychodnie zdrowia, kościoły, kluby seniora itp.)

Wszelkie informacje o programie są także dostępne na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej sekretariat@ops.sandomierz.pl lub pod numerem telefonu: (15) 832-05-93 wew.12

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Zmarł sandomierski rzeźbiarz Szczepan Siudak

tsa24.com22 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Nowe atrakcje Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

tsa24.com20 lipca 2021