W Sandomierzu

Kontynuacja programu Teleopieki przez Gminę Sandomierz

Kontynuacja programu Teleopieki przez Gminę Sandomierz

Odpowiadając na potrzeby sandomierskich seniorów, Gmina Sandomierz od miesiąca kwietnia 2021r przystąpiła do kontynuacji usługi Teleopieki Domowej. Umowa świadczenia Usługi Teleopieki będzie skierowana do 40 mieszkańców Sandomierza. Teleopieka – to system przywoławczy działający w domu podopiecznego przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Osoba potrzebująca zostaje wyposażona w aparat telefoniczny, oraz tzw. „przycisk życia” w formie opaski lub breloka, który w przypadku zagrożenia (upadku, nagłego pogorszenia zdrowia, pożaru itp) po naciśnięciu powoduje automatyczne uruchomienie połączenia w trybie głośnomówiącym z centrum monitoringu, gdzie operator decyduje o stosownym rodzaju interwencji. Pomoc w formie Teleopieki skierowana jest do mieszkańców Sandomierza w wieku 65+, samotnie zamieszkujących, niesamodzielnych, niepełnosprawnych.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu kwalifikuje osoby do Usługi Teleopieki. W przypadku nagłego zdarzenia medycznego, osoba nie zawsze jest w stanie wykonać połączenie pod numer alarmowy. Posiadanie dostępu do tzw: „ przycisku życia” w formie opaski lub breloka zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach pracy socjalnej prowadzą działania informacyjne w środowiskach. Zostały przekazane również plakaty, ulotki informacyjne do miejsc odwiedzanych przez seniorów (przychodnie zdrowia, kościoły, kluby seniora itp.)

Wszelkie informacje o programie są także dostępne na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej sekretariat@ops.sandomierz.pl lub pod numerem telefonu: (15) 832-05-93 wew.12

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021