W powiecie

Koprzywnica pełna skarbów – Piknik eksploracyjny

Koprzywnica pełna skarbów – Piknik eksploracyjny

Wakacyjne poszukiwanie skarbów czyli ‚Akcja eksploracja” pod takim hasłem w niedzielę zorganizowano w Koprzywnicy akcję poszukiwania skarbów.

O tym, że koprzywnicka ziemia kryje wiele pozostałości z dawnych lat przekonali się uczestnicy plenerowego pikniku. Dzięki akcji zebrano także sporo śmieci.    Na wakacyjne poszukiwanie skarbów zaprosił po raz pierwszy w naszym regionie Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy wspólnie ze Świętokrzyską Grupą Eksploracyjną. Za namową Krzysztofa Pitry, dyrektora MGOKiS w Koprzywnicy do akcji włączyli się także przedstawiciele  firmy SAPER Nomen – Logistyka oraz z firmy @Green Camo a także wspaniali pasjonaci historii:  Roman Szaro, Mariusz Woźniak, Szymon Wiącek. Pieczę nad poszukującymi sprawowali wykwalifikowani poszukiwacze, także saperzy, którzy udzielali rad i chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Piknik przyniósł uczestnikom wiele wrażeń. Nad zalewem było stoisko, na którym eksploratorzy  zaprezentowali odnalezione przez siebie przedmioty, zarówno te współczesne, jak i te z czasów II wojny światowej. Były także poszukiwania skarbów, które odbyły się na dwóch terenach. Nad zalewem oraz na jeden z prywatnych działek. Dla młodszych uczestników przygotowano stoisko animacyjne, na którym zabawy także nawiązywały do poszukiwania skarbów. Każdy znalazł coś dla siebie interesującego.  Uczestnicy kilkugodzinnej zabawy otrzymali pamiątkowe przypinki, a ci najbardziej aktywni nagrody. Jak podkreślił Krzysztof Pitra pomysłodawca pikniku, w ramach przeszukiwania terenu udało się posprzątać obszar nad zalewem. Puszki, kapsle, metalowe pręty, nakrętki to tylko część odpadów, jakie udało nam się zlokalizować pod piaskiem i ziemią przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. W ten sposób nasz piknik osiągnął także cel edukacyjny. Pokazaliśmy naszym uczestnikom, szczególnie tym młodszym i ich opiekunom, że przychodząc nad wodę należy zabrać z sobą śmieci, które pozostały po naszym pobycie.  Niestety wiele osób zakopuje odpady  pod ziemią i myśli, że w ten sposób się ich pozbędzie. To nie jest prawdą, bo te odpady tam są i niszczą nasze naturalne środowisko – powiedział Krzysztof Pitra.

Kilkugodzinną zabawę zakończyło wspólne ognisko. Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrz Koprzywnicy Aleksandry Klubińskiej, która ma nadzieję, że piknik eksploracyjny na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń organizowanych dla mieszkańców gminy Koprzywnica.

 

Źródło U.G.i M. Koprzywnica

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021