W powiecie

Koprzywnica pełna skarbów – Piknik eksploracyjny

Koprzywnica pełna skarbów – Piknik eksploracyjny

Wakacyjne poszukiwanie skarbów czyli ‚Akcja eksploracja” pod takim hasłem w niedzielę zorganizowano w Koprzywnicy akcję poszukiwania skarbów.

O tym, że koprzywnicka ziemia kryje wiele pozostałości z dawnych lat przekonali się uczestnicy plenerowego pikniku. Dzięki akcji zebrano także sporo śmieci.    Na wakacyjne poszukiwanie skarbów zaprosił po raz pierwszy w naszym regionie Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy wspólnie ze Świętokrzyską Grupą Eksploracyjną. Za namową Krzysztofa Pitry, dyrektora MGOKiS w Koprzywnicy do akcji włączyli się także przedstawiciele  firmy SAPER Nomen – Logistyka oraz z firmy @Green Camo a także wspaniali pasjonaci historii:  Roman Szaro, Mariusz Woźniak, Szymon Wiącek. Pieczę nad poszukującymi sprawowali wykwalifikowani poszukiwacze, także saperzy, którzy udzielali rad i chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Piknik przyniósł uczestnikom wiele wrażeń. Nad zalewem było stoisko, na którym eksploratorzy  zaprezentowali odnalezione przez siebie przedmioty, zarówno te współczesne, jak i te z czasów II wojny światowej. Były także poszukiwania skarbów, które odbyły się na dwóch terenach. Nad zalewem oraz na jeden z prywatnych działek. Dla młodszych uczestników przygotowano stoisko animacyjne, na którym zabawy także nawiązywały do poszukiwania skarbów. Każdy znalazł coś dla siebie interesującego.  Uczestnicy kilkugodzinnej zabawy otrzymali pamiątkowe przypinki, a ci najbardziej aktywni nagrody. Jak podkreślił Krzysztof Pitra pomysłodawca pikniku, w ramach przeszukiwania terenu udało się posprzątać obszar nad zalewem. Puszki, kapsle, metalowe pręty, nakrętki to tylko część odpadów, jakie udało nam się zlokalizować pod piaskiem i ziemią przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. W ten sposób nasz piknik osiągnął także cel edukacyjny. Pokazaliśmy naszym uczestnikom, szczególnie tym młodszym i ich opiekunom, że przychodząc nad wodę należy zabrać z sobą śmieci, które pozostały po naszym pobycie.  Niestety wiele osób zakopuje odpady  pod ziemią i myśli, że w ten sposób się ich pozbędzie. To nie jest prawdą, bo te odpady tam są i niszczą nasze naturalne środowisko – powiedział Krzysztof Pitra.

Kilkugodzinną zabawę zakończyło wspólne ognisko. Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrz Koprzywnicy Aleksandry Klubińskiej, która ma nadzieję, że piknik eksploracyjny na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń organizowanych dla mieszkańców gminy Koprzywnica.

 

Źródło U.G.i M. Koprzywnica

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021