W powiecie

Koprzywnica pełna skarbów – Piknik eksploracyjny

Koprzywnica pełna skarbów – Piknik eksploracyjny

Wakacyjne poszukiwanie skarbów czyli ‚Akcja eksploracja” pod takim hasłem w niedzielę zorganizowano w Koprzywnicy akcję poszukiwania skarbów.

O tym, że koprzywnicka ziemia kryje wiele pozostałości z dawnych lat przekonali się uczestnicy plenerowego pikniku. Dzięki akcji zebrano także sporo śmieci.    Na wakacyjne poszukiwanie skarbów zaprosił po raz pierwszy w naszym regionie Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy wspólnie ze Świętokrzyską Grupą Eksploracyjną. Za namową Krzysztofa Pitry, dyrektora MGOKiS w Koprzywnicy do akcji włączyli się także przedstawiciele  firmy SAPER Nomen – Logistyka oraz z firmy @Green Camo a także wspaniali pasjonaci historii:  Roman Szaro, Mariusz Woźniak, Szymon Wiącek. Pieczę nad poszukującymi sprawowali wykwalifikowani poszukiwacze, także saperzy, którzy udzielali rad i chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Piknik przyniósł uczestnikom wiele wrażeń. Nad zalewem było stoisko, na którym eksploratorzy  zaprezentowali odnalezione przez siebie przedmioty, zarówno te współczesne, jak i te z czasów II wojny światowej. Były także poszukiwania skarbów, które odbyły się na dwóch terenach. Nad zalewem oraz na jeden z prywatnych działek. Dla młodszych uczestników przygotowano stoisko animacyjne, na którym zabawy także nawiązywały do poszukiwania skarbów. Każdy znalazł coś dla siebie interesującego.  Uczestnicy kilkugodzinnej zabawy otrzymali pamiątkowe przypinki, a ci najbardziej aktywni nagrody. Jak podkreślił Krzysztof Pitra pomysłodawca pikniku, w ramach przeszukiwania terenu udało się posprzątać obszar nad zalewem. Puszki, kapsle, metalowe pręty, nakrętki to tylko część odpadów, jakie udało nam się zlokalizować pod piaskiem i ziemią przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. W ten sposób nasz piknik osiągnął także cel edukacyjny. Pokazaliśmy naszym uczestnikom, szczególnie tym młodszym i ich opiekunom, że przychodząc nad wodę należy zabrać z sobą śmieci, które pozostały po naszym pobycie.  Niestety wiele osób zakopuje odpady  pod ziemią i myśli, że w ten sposób się ich pozbędzie. To nie jest prawdą, bo te odpady tam są i niszczą nasze naturalne środowisko – powiedział Krzysztof Pitra.

Kilkugodzinną zabawę zakończyło wspólne ognisko. Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrz Koprzywnicy Aleksandry Klubińskiej, która ma nadzieję, że piknik eksploracyjny na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń organizowanych dla mieszkańców gminy Koprzywnica.

 

Źródło U.G.i M. Koprzywnica

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Wsparcie działalności Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021

eSkarbonka Sandomierskiego Sztabu WOŚP już aktywna!

tsa24.com7 stycznia 2021

Koprzywnica aplikuje o dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych

tsa24.com5 stycznia 2021

Uroczystość Trzech Króli w tym roku bez orszaków

tsa24.com5 stycznia 2021