W Sandomierzu

Lato w mieście 2018

Lato w mieście 2018

Instytucje kultury i sportu w Sandomierzu przygotowały bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży „Lato w mieście 2018”. W tegoroczną akcję włączyły się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sandomierskie Centrum Kultury, Muzeum Okręgowe, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Diecezjalne, a także Świetlica Środowiskowa.

W ofercie instytucji znalazły się m.in. zajęcia plastyczne, taneczne, wokalne czy fotograficzne, zawody sportowe, nauka pływania, gry i zabawy, spacery. Akcja „Lato w mieście” potrwa dwa miesiące. Większość zajęć jest bezpłatna.
Świetlica Środowiskowa w Sandomierzu od 25 czerwca do 31 sierpnia oferuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą ze szkół podstawowych i gimnazjum. Świetlica działa w dwóch punktach: przy ul. Słowackiego 15 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 –16.00 oraz przy ul Portowej 24 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00. Pobyt w świetlicy jest bezpłatny, wymagana jest pisemna zgoda rodzica na pobyt dziecka w placówce. Przygotowano m.in. pikniki, zajęcia detektywistyczne, zajęcia plastyczne czy też plenerowe.
Muzeum Diecezjalne zaprasza na bezpłatne zwiedzanie nowej wystawy w podziemiach Domu Długosza, zorganizowanej w roku jubileuszu 200-lecia diecezji sandomierskiej. Wystawa opowiada o ciekawych miejscach, postaciach czy wydarzeniach związanych z historią diecezji i miasta.
Biblioteka zaprasza m.in. na zajęcia literacko-plastyczne, naukę gry w szachy, pokazy filmowe, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki czy głośne czytanie bajek.
Z kolei Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na m.in. zajęcia instrumentalne, zespołowe, plastyczne, teatralne, fotograficzne, komiksu, rękodzielnicze, komputerowe, krawieckie.
MOSiR zaprasza na korty tenisowe, naukę pływania, tenisa stołowego, zajęcia ruchowe, piłkę nożną oraz do wypożyczalni sprzętu wodnego w upały.
Szczegółów na temat poszczególnych zajęć udzielają instytucje biorące udział w akcji „Lato w mieście”.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021