W Sandomierzu

List pracowników MOW w Zawichoście

List pracowników MOW w Zawichoście

Do naszej redakcji wpłynął list pracowników Młodzieżowego  Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście, którzy odnoszą się do zarzutów Tomasza Ramusa wobec placówki.

Przypominamy, że 14 maja radny powiatowy złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostów sandomierskich Stanisława Masternaka i Marcina Piwnika. Chodzi o nieprawidłowości w pozyskaniu dotacji przez MOW w 2011 roku. W uzasadnieniu powiadomienia radny oskarża włodarzy o “krycie najbliższych członków partii PSL”. Twierdzi też, że w ośrodku panuje nepotyzm.

Marcin Piwnik sugeruje, że jest to odpowiedź radnego na wniosek dyrektora MOW o rozwiązanie z nim stosunku pracy, który radni poparli na sesji 15 maja. Dyrektor wystosował wniosek w związku z trwającą od 2016 roku restrukturyzacją zatrudnienia. Tomasz Ramus jest jedną z 11 osób, które zakończą pracę w MOW z końcem sierpnia br. oraz jedną z czterech wytypowanych wychowawców do zwolnienia w związku z uzyskaną niską oceną pracy.

O sprawie pisaliśmy tu (https://tsa24.com/radny-oskarza-starostow/) oraz tu (https://tsa24.com/radni-wyrazili-zgode-na-zwolnienie-tomasza-ramusa/).

Jak poinformowała nas dyrekcja, w MOW pracuje wiele małżeństw, których podpisy widnieją na oświadczeniu kadry w obronie dobrego imienia swojego miejsca pracy. Wśród sygnatariuszy listu znajdują się również osoby, których objęła redukcja zatrudnienia. Mimo faktu, że w tym roku przestaną być pracownikami MOW czują się związani z placówką i chcą bronić jej przed niesłusznymi zarzutami. List w całości publikujemy poniżej.

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie negatywnymi informacjami dotyczącymi naszego miejsca pracy – Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Zawichoście, wyrażamy swoje oburzenie i żal, że osobiste interesy jednostki – naszego kolegi Tomasza Ramusa – rzutują na niekorzystny obraz placówki i jej pracowników w środowisku.

Posądzenia o “kolesiostwo” i rzekomy nepotyzm nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. W naszym ośrodku pracuje wiele małżeństw, w tym małżeństwo: Agnieszka Ramus (psycholog) i Tomasz Ramus (wychowawca). Państwo ci nigdy nie spotkali się z żadnym ostracyzmem, wręcz przeciwnie zawsze otrzymywali wsparcie i pomoc. Wśród nas są osoby popierające różne partie i ugrupowania społeczne, stanowi to ich osobisty wybór i nie ma wpływu na przebieg kariery zawodowej. Nasz ośrodek, tak jak wszystkie placówki oświatowe jest apolityczny.

Szanowni Państwo, czytając pojawiające się opinie i informacje prosimy o wyważone i obiektywne oceny, gdyż jako pracownicy staramy się bardzo, aby ośrodek funkcjonował prawidłowo, wykonujemy swoją pracę sumiennie i rzetelnie, dbamy o resocjalizację naszych podopiecznych i pozytywny odbiór przez społeczeństwo.

Z poważaniem

Pracownicy MOW Zawichost

oswiadczenie_MOW_Zawichost

Agata Linek

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Zmarł sandomierski rzeźbiarz Szczepan Siudak

tsa24.com22 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Nowe atrakcje Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

tsa24.com20 lipca 2021

Letni Ogród Muzyczny – pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami”

tsa24.com20 lipca 2021

Koncert “Harasiewicz w polskich zamkach i pałacach” – Zamek Królewski w Sandomierzu

tsa24.com9 lipca 2021

Ulica Partyzantów z nowym oświetleniem

tsa24.com8 lipca 2021

Wystawa akwareli autorstwa Jurija Sulimowa

tsa24.com8 lipca 2021