W Sandomierzu

List pracowników MOW w Zawichoście

List pracowników MOW w Zawichoście

Do naszej redakcji wpłynął list pracowników Młodzieżowego  Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście, którzy odnoszą się do zarzutów Tomasza Ramusa wobec placówki.

Przypominamy, że 14 maja radny powiatowy złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostów sandomierskich Stanisława Masternaka i Marcina Piwnika. Chodzi o nieprawidłowości w pozyskaniu dotacji przez MOW w 2011 roku. W uzasadnieniu powiadomienia radny oskarża włodarzy o “krycie najbliższych członków partii PSL”. Twierdzi też, że w ośrodku panuje nepotyzm.

Marcin Piwnik sugeruje, że jest to odpowiedź radnego na wniosek dyrektora MOW o rozwiązanie z nim stosunku pracy, który radni poparli na sesji 15 maja. Dyrektor wystosował wniosek w związku z trwającą od 2016 roku restrukturyzacją zatrudnienia. Tomasz Ramus jest jedną z 11 osób, które zakończą pracę w MOW z końcem sierpnia br. oraz jedną z czterech wytypowanych wychowawców do zwolnienia w związku z uzyskaną niską oceną pracy.

O sprawie pisaliśmy tu (https://tsa24.com/radny-oskarza-starostow/) oraz tu (https://tsa24.com/radni-wyrazili-zgode-na-zwolnienie-tomasza-ramusa/).

Jak poinformowała nas dyrekcja, w MOW pracuje wiele małżeństw, których podpisy widnieją na oświadczeniu kadry w obronie dobrego imienia swojego miejsca pracy. Wśród sygnatariuszy listu znajdują się również osoby, których objęła redukcja zatrudnienia. Mimo faktu, że w tym roku przestaną być pracownikami MOW czują się związani z placówką i chcą bronić jej przed niesłusznymi zarzutami. List w całości publikujemy poniżej.

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie negatywnymi informacjami dotyczącymi naszego miejsca pracy – Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Zawichoście, wyrażamy swoje oburzenie i żal, że osobiste interesy jednostki – naszego kolegi Tomasza Ramusa – rzutują na niekorzystny obraz placówki i jej pracowników w środowisku.

Posądzenia o “kolesiostwo” i rzekomy nepotyzm nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. W naszym ośrodku pracuje wiele małżeństw, w tym małżeństwo: Agnieszka Ramus (psycholog) i Tomasz Ramus (wychowawca). Państwo ci nigdy nie spotkali się z żadnym ostracyzmem, wręcz przeciwnie zawsze otrzymywali wsparcie i pomoc. Wśród nas są osoby popierające różne partie i ugrupowania społeczne, stanowi to ich osobisty wybór i nie ma wpływu na przebieg kariery zawodowej. Nasz ośrodek, tak jak wszystkie placówki oświatowe jest apolityczny.

Szanowni Państwo, czytając pojawiające się opinie i informacje prosimy o wyważone i obiektywne oceny, gdyż jako pracownicy staramy się bardzo, aby ośrodek funkcjonował prawidłowo, wykonujemy swoją pracę sumiennie i rzetelnie, dbamy o resocjalizację naszych podopiecznych i pozytywny odbiór przez społeczeństwo.

Z poważaniem

Pracownicy MOW Zawichost

oswiadczenie_MOW_Zawichost

Agata Linek

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021