kultura i rozrywka

Lubelski rock w Lapidarium

Lubelski rock w Lapidarium

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Panta Koina, który odbędzie się 1 października o godz. 20.00 w Klubie Lapidarium pod Ratuszem.

Koncert jest wydarzeniem odpłatnym.
Bilety w cenie 10 zł/szt. do nabycia przed koncertem.
ZAPRASZAMY !
_____

Panta Koina

www.pantakoina.pl

Panta Koina jest lubelskim zespołem, którego skład tworzą dobrzy znajomi. Początki działalności sięgają 2004 r. i związane są z miastem Parczew. Pod koniec 2005 r. nastąpiło czteroletnie zawieszenie działań twórczych. W obecnym składzie zespół występuje od 2010 r. Nazwa grupy pochodzi od polskiej XIX wiecznej, radykalnej organizacji studenckiej o charakterze opozycyjnym. Muzyka powstająca wspólnymi siłami jest mieszanką różnych gatunków wywodzących się od rocka, które spajają przemyślane teksty (w tym poezja Zbigniewa Jerzyny, Rafała Wojaczka, Krzysztofa Karaska czy Michaiła Lermontowa) oraz dosadny przekaz muzyczny.

Kapela wystąpiła na wspólnych imprezach z takimi wyjadaczami polskiej sceny muzycznej jak Farben Lehre, T.Love, Analogs, Jelonek, KSU, Dezerter czy Kult. W lutym 2011 r. dzięki wygranym na przeglądach rockowych udało się zarejestrować materiał, Ep-kę “Martwe miasta”. W maju 2011 r. roku zespół wystąpił w półfinale Eliminacji na Przystanek Woodstock, natomiast w lipcu 2012 r. w finale Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Pod koniec lutego 2013 r. ukazała się pierwsza, wydana na koszt własny, długogrająca płyta zespołu “Pieśni ulic zniewolenia”, którą promuje teledysk do “Pytań” w reżyserii Krzysztofa Jakubowskiego. W październiku 2015 r. zespół wystąpił na Literackim Benefisie Ernesta Brylla
w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. W tym samym miesiącu ukazał się drugi album “Naród nasz bardzo lubi kamienować”, wydany również własnym sumptem, na którym oprócz kompozycji autorskich znajduje się cover Skaldów “Łagodne światło”. Album promuje video do utworu “Zanim”. W czerwcu 2016 r. zespół dostał nagrodę woj. świętokrzyskiego Scyzoryka(perkusista pochodzi z Kielc)w Kategorii Muzyka Alternatywna, a w lipcu wygrał przegląd kapel na Rockowisku w Hajnówce.

plakat-panta-koina

Na Zewnątrz

Punk rockowy zespół z Lipska. Zespół powstał na przełomie 2005 i 2006 roku. Zaczynają się pierwsze koncerty, a w wakacje 2006 r. powstaje pierwszy album “Zerwać kajdany”, który zostaje wydany przez NIEZALEŻNĄ OFICYNĘ WYDAWNICZĄ “IROKEZ” z Łodzi w 2007 r.
Mimo rotacji w składzie zespół cały czas koncertuje. W 2010 r. ukazuje się wydawnictwo CD+DVD „Sekta-Live Session”, które obrazuje to co działo się w latach 2005-2009. W roku 2011 ukazuje się kolejna płyta pt. „Granice”. Wraz z albumem pojawia się również videoclip “System” promujący album.
W 2013 roku pojawia się nowe wydawnictwo. Jest to tym razem split CD z zaprzyjaźnionym zespołem BUREK DOBRY PIES. I jak przy poprzednim albumie tak i teraz płytę uprzedza premierowy teledysk “Koniec”.
W 2016 r. zespół wydał album “Na X Lat … przed końcem świata””, który jest przypieczętowaniem dziesięcioletniego istnienia zespołu. Na Zewnątrz ma za sobą koncerty z takimi zespołami jak Kryzys Tożsamości, Dezerter, Analogs czy Bunkier.

Patologia

http://patologia.manifo.com/biografia

Punk ze Świdnika. Legendarny zespół punkowy znany pod nazwą Patologia Ciąży, który pierwszy swoje demo wydał w 1984 roku, reaktywował się parę ładnych lat temu, trochę w innym składzie i pod skróconą nazwą Patologia. Nagrał dwie płyty, na pierwszej znalazło się kilka starych numerów z tamtych czasów.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Szczepienia przeciw meningokokom w Gminie Sandomierz

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021

Premiera spektaklu tanecznego „(nie) cała ja…” Formacji Tanecznej Paradox

tsa24.com17 lutego 2021

MBP w Sandomierzu wydała tomik poezji

tsa24.com16 lutego 2021