kultura i rozrywka

“Majowe, patriotyczne świętowanie – trochę inaczej”

“Majowe, patriotyczne świętowanie – trochę inaczej”

Ograniczenia epidemiologiczne nie pozwalają w tym roku na przeprowadzenie w Sandomierzu corocznych uroczystości patriotycznych z bogatym ceremoniałem przy okazji Święta Konstytucji 3 Maja – jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa wraz ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu, Sandomierskim Centrum Kultury, Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, Centrum Usług Wspólnych i Szkołami Podstawowymi kilka propozycji, które zaakcentują Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

„Wspólne śpiewanie hymnu”

O godz. 12.00 – 3 maja zachęcamy Państwa do wspólnego śpiewania hymnu państwowego, który zostanie odtworzony z różnych miejsc miasta.

Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Okrzei ), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Mickiewicza), Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Flisaków), Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Cieśli) oraz Ratusz sandomierski – z tych miejsc popłynie melodia hymnu równo w południe. Zapraszamy abyście Państwo bez gromadzenia się w jednym miejscu ale na swoich balkonach, przed domami w ogródkach wspólnie włączyli się w trzeciomajowe, radosne śpiewanie!
„Majowa, patriotyczna iluminacja”

Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, by symbolicznie uczcić obchodzone 2 maja Święto Flagi oraz 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja postanowili zrealizować patriotyczną iluminację świetlną na elewacji sandomierskiego zamku. Obiekt zostanie podświetlony na biało – czerwono po zmroku zarówno 2 jak i 3 maja. (Włączenie iluminacji symboliczne na ok. 1 godzinę)
Fotorelacja z tej iluminacji pojawi się na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatorów tego przedsięwzięcia i już teraz zachęcamy do jej obejrzenia. Ze względu na trwające ograniczenia w gromadzeniu się, niestety nie możemy zaprosić Państwa do obejrzenia tej iluminacji osobiście, wobec tego postaramy się jak najwierniej oddać jej efekt w postaci opublikowanych zdjęć.”
„Sandomierski kolaż dla Biało-Czerwonej”

W dniu Święta Flagi 2 maja – opublikowany zostanie kolaż stworzony ze zdjęć uczniów sandomierskich szkół, na których dzieci prezentują prace plastyczne przedstawiające flagi.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

VII Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia w Sandomierzu

tsa24.com13 stycznia 2021

Ferie zimowe z komiksem

tsa24.com11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 stycznia 2021

Ferie po królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich

tsa24.com5 stycznia 2021

Akcja “Ferie po królewsku ” w Muzeum

tsa24.com4 stycznia 2021

“Zima w mieście z SCK”

tsa24.com30 grudnia 2020

Konkurs „Bliżej pszczół”

tsa24.com30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020