kultura i rozrywka

“Majowe, patriotyczne świętowanie – trochę inaczej”

“Majowe, patriotyczne świętowanie – trochę inaczej”

Ograniczenia epidemiologiczne nie pozwalają w tym roku na przeprowadzenie w Sandomierzu corocznych uroczystości patriotycznych z bogatym ceremoniałem przy okazji Święta Konstytucji 3 Maja – jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa wraz ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu, Sandomierskim Centrum Kultury, Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, Centrum Usług Wspólnych i Szkołami Podstawowymi kilka propozycji, które zaakcentują Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

„Wspólne śpiewanie hymnu”

O godz. 12.00 – 3 maja zachęcamy Państwa do wspólnego śpiewania hymnu państwowego, który zostanie odtworzony z różnych miejsc miasta.

Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Okrzei ), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Mickiewicza), Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Flisaków), Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Cieśli) oraz Ratusz sandomierski – z tych miejsc popłynie melodia hymnu równo w południe. Zapraszamy abyście Państwo bez gromadzenia się w jednym miejscu ale na swoich balkonach, przed domami w ogródkach wspólnie włączyli się w trzeciomajowe, radosne śpiewanie!
„Majowa, patriotyczna iluminacja”

Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, by symbolicznie uczcić obchodzone 2 maja Święto Flagi oraz 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja postanowili zrealizować patriotyczną iluminację świetlną na elewacji sandomierskiego zamku. Obiekt zostanie podświetlony na biało – czerwono po zmroku zarówno 2 jak i 3 maja. (Włączenie iluminacji symboliczne na ok. 1 godzinę)
Fotorelacja z tej iluminacji pojawi się na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatorów tego przedsięwzięcia i już teraz zachęcamy do jej obejrzenia. Ze względu na trwające ograniczenia w gromadzeniu się, niestety nie możemy zaprosić Państwa do obejrzenia tej iluminacji osobiście, wobec tego postaramy się jak najwierniej oddać jej efekt w postaci opublikowanych zdjęć.”
„Sandomierski kolaż dla Biało-Czerwonej”

W dniu Święta Flagi 2 maja – opublikowany zostanie kolaż stworzony ze zdjęć uczniów sandomierskich szkół, na których dzieci prezentują prace plastyczne przedstawiające flagi.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jeden głos Czwórmiasta w sprawie linii kolejowej

tsa24.com1 czerwca 2020

Place zabaw i siłownie pod chmurką ponownie otwarte od jutra

tsa24.com29 maja 2020

Urząd przywraca bezpośrednią obsługę interesantów

tsa24.com29 maja 2020

Źródliska w Parku Piszczele

tsa24.com29 maja 2020

Taras Widokowy nie tylko do zwiedzania

tsa24.com28 maja 2020

Moneta z Bramą Opatowską w Sandomierzu

tsa24.com28 maja 2020

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie

tsa24.com27 maja 2020

Modernizacja stadionu LKS Klimontowianka

tsa24.com20 maja 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu w Sandomierzu

tsa24.com20 maja 2020