Fotorelacje

Manu Lanvin and The Devil Blues w Sandomierzu

Manu Lanvin and The Devil Blues w Sandomierzu

Koncert gwiazdy bluesa już za nami. W Lapidarium pod Ratuszem 11 września zagrał Manu Lanvin and The Devil Blues. Sala wypełniła się po brzegi jeszcze przed 20.00. Na scenie wystąpili: wokal i gitara- Manu Lanvin, perkusja- Jimi Montout, gitara basowa- Nicolas Bellanger.

Lider zespołu Emmanuel Lanvin, urodzony w 1974 francuski bluesman, wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, jest synem aktora Gérarda Lanvina. Skomponował muzykę do kilku filmów, a jako aktor zagrał w „A Gang Story”.
Zespół ma na koncie 6 płyt, oraz współpracę z Calvin Russell, Neal Black, Paul Personne, oraz Sweet Georgia Brown. Koncertowali już w Azji, Ameryce i Kanadzie. Stanęli na muzycznej scenie Olympia, Apollo Theater, Montreux Jazz Festival, Cahors Blues Festival i inne. Reprezentowali Francję na Międzynarodowym festiwali w Memphis (30th International Blues Challenge) w 2014r, a 10-11 września zagrali przed publicznością w Tarnobrzegu i Sandomierzu.
Impreza nie odbyłaby się gdyby nie starania Roberta Pytki. Podjął on współpracę z Wiktorem Czurą, organizatorem festiwalu Styr Blues Night w Tarnobrzegu, oraz wsparł finansowo tę inicjatywę.

-Było to niesamowite wydarzenie kulturalne. Uważam, że Wisła powinna łączyć, a nie dzielić. Dlatego przy okazji koncertu Manu Lanvin and The Devil Blues w Tarnobrzegu, razem z Wojtkiem Duninem zaprosiliśmy zespół do Sandomierza- skomentował Robert Pytka.

Po zejściu ze sceny ok. 22.30 Emmenuel Lanvin podpisywał zdjęcia i płyty. Koncert zyskał uznanie publiczności w różnym wieku, przybyła zarówno młodzież jak i osoby dojrzałe.

Kinga Kędziora

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019