Kronika Policyjna

Mężczyzna wpadł do studni

Mężczyzna wpadł do studni

11 października 2020 roku  po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Linów gm. Zawichost,  mężczyzna wpadł do studni.

W czasie dojazdu zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej do miejsca zdarzenia , Dyżurny SK KP w Sandomierzu skontaktował się ze zgłaszającym i uzyskał informacje, że mężczyzna znajduje się w studni bez wody na głębokości około 10 metrów i jest przytomny. Na miejsce zdarzenia, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Kielc.

Po dojeździe pierwszych zastępów  i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w studni bez wody, na niezamieszkałej posesji, na głębokości około 10 metrów znajduje się mężczyzna, który próbował wydostać znajdującego się tam kota. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie przy pomocy posiadanego sprzętu ratowniczego podjęto skuteczną  próbę wyciągnięcia mężczyzny. Osoba ta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Po dojeździe kolejnych zastępów sprawiono trójnóg ratowniczy, sprawdzono miernikiem wielogazowym poziom tlenu w studni, a następnie ratownik przy pomocy urządzenia Rollgliss zjechał na dno studni i wydostał zwierzę na powierzchnię. Kot został przekazany właścicielowi. Studnie zabezpieczono deskami przed osobami postronnymi, a teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą.

 

 

Źródło KP PSP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com26 października 2020

Nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów

tsa24.com26 października 2020

Poszukiwania 82-latka zakończone sukcesem

tsa24.com21 października 2020

Uwaga Cyber-przestępczość! Fałszywe i niebezpieczne e-maile

tsa24.com20 października 2020

Pracownik Gminy Dwikozy z Covid 19- W szkole panika.

tsa24.com15 października 2020

Wypadek drogowy w Klimontowie

tsa24.com15 października 2020

Jak wygląda nasz stosunek do obowiązku zakrywania ust i nosa?

tsa24.com14 października 2020

Ponad 5 tysięcy ulotek informacyjnych trafi do sandomierskich seniorów

tsa24.com13 października 2020

Wypadek drogowy w Sandomierzu

tsa24.com12 października 2020