Kronika Policyjna

Mężczyzna wpadł do studni

Mężczyzna wpadł do studni

11 października 2020 roku  po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Linów gm. Zawichost,  mężczyzna wpadł do studni.

W czasie dojazdu zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej do miejsca zdarzenia , Dyżurny SK KP w Sandomierzu skontaktował się ze zgłaszającym i uzyskał informacje, że mężczyzna znajduje się w studni bez wody na głębokości około 10 metrów i jest przytomny. Na miejsce zdarzenia, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Kielc.

Po dojeździe pierwszych zastępów  i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w studni bez wody, na niezamieszkałej posesji, na głębokości około 10 metrów znajduje się mężczyzna, który próbował wydostać znajdującego się tam kota. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie przy pomocy posiadanego sprzętu ratowniczego podjęto skuteczną  próbę wyciągnięcia mężczyzny. Osoba ta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Po dojeździe kolejnych zastępów sprawiono trójnóg ratowniczy, sprawdzono miernikiem wielogazowym poziom tlenu w studni, a następnie ratownik przy pomocy urządzenia Rollgliss zjechał na dno studni i wydostał zwierzę na powierzchnię. Kot został przekazany właścicielowi. Studnie zabezpieczono deskami przed osobami postronnymi, a teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą.

 

 

Źródło KP PSP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo

tsa24.com27 stycznia 2021

Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód

tsa24.com26 stycznia 2021

Alarmujmy policje, kiedy widzimy osoby narażone na wychłodzenie

tsa24.com21 stycznia 2021

Oferował do sprzedaży szczepionki na COVID-19

tsa24.com21 stycznia 2021

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020