Kronika Policyjna

Mężczyzna wpadł do studni

Mężczyzna wpadł do studni

11 października 2020 roku  po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Linów gm. Zawichost,  mężczyzna wpadł do studni.

W czasie dojazdu zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej do miejsca zdarzenia , Dyżurny SK KP w Sandomierzu skontaktował się ze zgłaszającym i uzyskał informacje, że mężczyzna znajduje się w studni bez wody na głębokości około 10 metrów i jest przytomny. Na miejsce zdarzenia, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Kielc.

Po dojeździe pierwszych zastępów  i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w studni bez wody, na niezamieszkałej posesji, na głębokości około 10 metrów znajduje się mężczyzna, który próbował wydostać znajdującego się tam kota. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie przy pomocy posiadanego sprzętu ratowniczego podjęto skuteczną  próbę wyciągnięcia mężczyzny. Osoba ta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Po dojeździe kolejnych zastępów sprawiono trójnóg ratowniczy, sprawdzono miernikiem wielogazowym poziom tlenu w studni, a następnie ratownik przy pomocy urządzenia Rollgliss zjechał na dno studni i wydostał zwierzę na powierzchnię. Kot został przekazany właścicielowi. Studnie zabezpieczono deskami przed osobami postronnymi, a teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą.

 

 

Źródło KP PSP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021