Kronika Policyjna

Mężczyzna wpadł do studni

Mężczyzna wpadł do studni

11 października 2020 roku  po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Linów gm. Zawichost,  mężczyzna wpadł do studni.

W czasie dojazdu zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej do miejsca zdarzenia , Dyżurny SK KP w Sandomierzu skontaktował się ze zgłaszającym i uzyskał informacje, że mężczyzna znajduje się w studni bez wody na głębokości około 10 metrów i jest przytomny. Na miejsce zdarzenia, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Kielc.

Po dojeździe pierwszych zastępów  i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w studni bez wody, na niezamieszkałej posesji, na głębokości około 10 metrów znajduje się mężczyzna, który próbował wydostać znajdującego się tam kota. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie przy pomocy posiadanego sprzętu ratowniczego podjęto skuteczną  próbę wyciągnięcia mężczyzny. Osoba ta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Po dojeździe kolejnych zastępów sprawiono trójnóg ratowniczy, sprawdzono miernikiem wielogazowym poziom tlenu w studni, a następnie ratownik przy pomocy urządzenia Rollgliss zjechał na dno studni i wydostał zwierzę na powierzchnię. Kot został przekazany właścicielowi. Studnie zabezpieczono deskami przed osobami postronnymi, a teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą.

 

 

Źródło KP PSP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021