W Sandomierzu

Miasto dofinansuje zakup nowych pieców

Miasto dofinansuje zakup nowych pieców

Urząd Miejski w Sandomierzu wyszedł z inicjatywą dotacji celowej na zakup nowych pieców. Mieszkańcy mogę otrzymać nawet 30% dofinansowania. Wszystko po to, by ograniczyć zanieczyszczenie powietrza w mieście.

Na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 22 lutego radni podejmą decyzję w sprawie udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Miejskiej Sandomierz. Wsparcie finansowe w wymianie starych pieców  na nowe, bardziej ekologiczne może stanowić nawet 30%  kwoty inwestycji.

-Wychodzimy na przeciw walce ze smogiem i zanieczyszczeniem środowiska. Dołożymy wszelkich starań aby powietrze w naszym mieście było czystsze. Chcemy wesprzeć mieszkańców finansowo, ponieważ zdaję sobie sprawę, że zakup pieca to duży wydatek. Rozpoczniemy realizację tego zadania jak tylko radni podejmą odpowiednią uchwałę – powiedział Burmistrz Marek Bronkowski.

IMG_8336 (Kopiowanie)

Za stare źródła ciepła są uznawane nisko wydajne i nieekologiczne kotły, na paliwo stałe czyli węgiel lub koks, piece centralnego ogrzewania, piece kaflowe oraz inne źródła ciepła z możliwością spalania odpadów lub kotły gazowe o niskiej sprawności i złym stanie technicznym. Władzom miasta zależy aby pomóc mieszkańcom w zakupie nowych, ekologicznych źródeł ciepła, w tym np. gazowych lub olejowych kotłów centralnego ogrzewania, kotłów na paliwa stałe lub przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, poprzez wymieniony węzeł cieplny. Dofinansowaniem objęte będą tylko urządzenia fabrycznie nowe i zamontowane po raz pierwszy, muszą zawierać metryczkę od producenta z rokiem produkcji.

O dofinansowanie mogą się ubiegać mieszkańcy gminy Sandomierz, czyli osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy, którzy posiadają udokumentowane dowody księgowe poniesionych kosztów związanych z wykonaniem zmiany systemu ogrzewania dołączone do wniosku. Jednorazowa dotacja w wysokości 30% kosztów nie może wynosić więcej niż 2 tys. zł dla osób fizycznych, oraz 5 tys. zł dla osób prawnych, przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych. Aby uzyskać dotację trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Gminy Miejskiej Sandomierz nie dłużej niż do 30 września 2017 r. Dotacja nie przysługuje dla przenośnych źródeł ciepła jak np. podgrzewacze elektryczne czy gazowe.

Listę załączników, jakie należy dołączyć do wniosku udostępnimy w chwili, gdy Rada Miasta podejmie uchwałę w sprawie udzielania przez Gminę Miejską Sandomierz uchwały. Liczba przydzielonych dotacji jest limitowana wysokością środków zabezpieczonych na realizację tej inwestycji.

Kinga Kędziora – Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021