W Sandomierzu

Miasto dofinansuje zakup nowych pieców

Miasto dofinansuje zakup nowych pieców

Urząd Miejski w Sandomierzu wyszedł z inicjatywą dotacji celowej na zakup nowych pieców. Mieszkańcy mogę otrzymać nawet 30% dofinansowania. Wszystko po to, by ograniczyć zanieczyszczenie powietrza w mieście.

Na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 22 lutego radni podejmą decyzję w sprawie udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Miejskiej Sandomierz. Wsparcie finansowe w wymianie starych pieców  na nowe, bardziej ekologiczne może stanowić nawet 30%  kwoty inwestycji.

-Wychodzimy na przeciw walce ze smogiem i zanieczyszczeniem środowiska. Dołożymy wszelkich starań aby powietrze w naszym mieście było czystsze. Chcemy wesprzeć mieszkańców finansowo, ponieważ zdaję sobie sprawę, że zakup pieca to duży wydatek. Rozpoczniemy realizację tego zadania jak tylko radni podejmą odpowiednią uchwałę – powiedział Burmistrz Marek Bronkowski.

IMG_8336 (Kopiowanie)

Za stare źródła ciepła są uznawane nisko wydajne i nieekologiczne kotły, na paliwo stałe czyli węgiel lub koks, piece centralnego ogrzewania, piece kaflowe oraz inne źródła ciepła z możliwością spalania odpadów lub kotły gazowe o niskiej sprawności i złym stanie technicznym. Władzom miasta zależy aby pomóc mieszkańcom w zakupie nowych, ekologicznych źródeł ciepła, w tym np. gazowych lub olejowych kotłów centralnego ogrzewania, kotłów na paliwa stałe lub przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, poprzez wymieniony węzeł cieplny. Dofinansowaniem objęte będą tylko urządzenia fabrycznie nowe i zamontowane po raz pierwszy, muszą zawierać metryczkę od producenta z rokiem produkcji.

O dofinansowanie mogą się ubiegać mieszkańcy gminy Sandomierz, czyli osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy, którzy posiadają udokumentowane dowody księgowe poniesionych kosztów związanych z wykonaniem zmiany systemu ogrzewania dołączone do wniosku. Jednorazowa dotacja w wysokości 30% kosztów nie może wynosić więcej niż 2 tys. zł dla osób fizycznych, oraz 5 tys. zł dla osób prawnych, przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych. Aby uzyskać dotację trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Gminy Miejskiej Sandomierz nie dłużej niż do 30 września 2017 r. Dotacja nie przysługuje dla przenośnych źródeł ciepła jak np. podgrzewacze elektryczne czy gazowe.

Listę załączników, jakie należy dołączyć do wniosku udostępnimy w chwili, gdy Rada Miasta podejmie uchwałę w sprawie udzielania przez Gminę Miejską Sandomierz uchwały. Liczba przydzielonych dotacji jest limitowana wysokością środków zabezpieczonych na realizację tej inwestycji.

Kinga Kędziora – Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021