W Sandomierzu

Miasto nie dofinansuje oddziału paliatywnego

Miasto nie dofinansuje oddziału paliatywnego

Podczas XXI Sesji Rady Miasta Sandomierz największą kontrowersje i dyskusję wśród radnych wywołał punkt o podjęciu uchwały, który dotyczył  przeznaczenia środków finansowych w wysokości 50% kwoty zaoszczędzonej w ramach grupowego zakupu gazu dla Oddziału Paliatywnego Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. 

– Nie ma podanych konkretnych sum zaoszczędzonych pieniędzy, ani nazwy sprzętu oraz ile ten sprzęt będzie kosztował. Nie ma również porozumienia ze starostwem powiatowym w celu dofianasowania. Trzeba dofinansować szpital, ale w odpowiedniej udokumentowanej formie –  powiedział radny Jacek Dubas, który jest zarazem przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów

– To jest uchwała intencyjna, która mówi, że wyrazimy wolę aby przeznaczyć środki jeżeli się pojawią. Przy tej uchwale nie trzeba podpisywać żadnych porozumień ani umów. To jest wyrażenie naszej woli a my powinniśmy pomagać szpitalowi – tłumaczył Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierza .

głosowanie

Podczas posiedzenia odczytano list siostry oddziałowej Oddziału Paliatywnego, w którym jest opisany stan odziału.  Łazienki oddziałowe dzielone są z sąsiadującym oddziałem chirurgii. Na oddziale hospitalizowani są pacjenci z zaawansowaną chorobą nowotworową, u których leczone są dokuczliwe obiawy choroby. Jest to oddział, na którym umierają ludzie, a ich stan wymaga, aby byli hospitalizowani lepszych, godnych warunkach.

Ostecznie radni Rady Miasta Sandomierz nie podjeli uchwały przy 8 głosach za i 12 sprzeciwu. Jak na razie szpital z oszczędności miasta nie otrzyma dofinansowania.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Cera idealna? Na pewno nie u palaczki

tsa24.com8 marca 2021

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021