W Sandomierzu

Miasto nie dofinansuje oddziału paliatywnego

Miasto nie dofinansuje oddziału paliatywnego

Podczas XXI Sesji Rady Miasta Sandomierz największą kontrowersje i dyskusję wśród radnych wywołał punkt o podjęciu uchwały, który dotyczył  przeznaczenia środków finansowych w wysokości 50% kwoty zaoszczędzonej w ramach grupowego zakupu gazu dla Oddziału Paliatywnego Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. 

– Nie ma podanych konkretnych sum zaoszczędzonych pieniędzy, ani nazwy sprzętu oraz ile ten sprzęt będzie kosztował. Nie ma również porozumienia ze starostwem powiatowym w celu dofianasowania. Trzeba dofinansować szpital, ale w odpowiedniej udokumentowanej formie –  powiedział radny Jacek Dubas, który jest zarazem przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów

– To jest uchwała intencyjna, która mówi, że wyrazimy wolę aby przeznaczyć środki jeżeli się pojawią. Przy tej uchwale nie trzeba podpisywać żadnych porozumień ani umów. To jest wyrażenie naszej woli a my powinniśmy pomagać szpitalowi – tłumaczył Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierza .

głosowanie

Podczas posiedzenia odczytano list siostry oddziałowej Oddziału Paliatywnego, w którym jest opisany stan odziału.  Łazienki oddziałowe dzielone są z sąsiadującym oddziałem chirurgii. Na oddziale hospitalizowani są pacjenci z zaawansowaną chorobą nowotworową, u których leczone są dokuczliwe obiawy choroby. Jest to oddział, na którym umierają ludzie, a ich stan wymaga, aby byli hospitalizowani lepszych, godnych warunkach.

Ostecznie radni Rady Miasta Sandomierz nie podjeli uchwały przy 8 głosach za i 12 sprzeciwu. Jak na razie szpital z oszczędności miasta nie otrzyma dofinansowania.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Jeden głos Czwórmiasta w sprawie linii kolejowej

tsa24.com1 czerwca 2020

“Pielgrzym ” zacumował w Sandomierzu

tsa24.com1 czerwca 2020

Dyspensa dla wiernych do końca maja

tsa24.com29 maja 2020

Place zabaw i siłownie pod chmurką ponownie otwarte od jutra

tsa24.com29 maja 2020

Urząd przywraca bezpośrednią obsługę interesantów

tsa24.com29 maja 2020

Źródliska w Parku Piszczele

tsa24.com29 maja 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

tsa24.com29 maja 2020

Taras Widokowy nie tylko do zwiedzania

tsa24.com28 maja 2020

Kontrolują dojazd pożarowy i punkt czerpania wody w lesie

tsa24.com28 maja 2020