W Sandomierzu

Miasto nie dofinansuje oddziału paliatywnego

Miasto nie dofinansuje oddziału paliatywnego

Podczas XXI Sesji Rady Miasta Sandomierz największą kontrowersje i dyskusję wśród radnych wywołał punkt o podjęciu uchwały, który dotyczył  przeznaczenia środków finansowych w wysokości 50% kwoty zaoszczędzonej w ramach grupowego zakupu gazu dla Oddziału Paliatywnego Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. 

– Nie ma podanych konkretnych sum zaoszczędzonych pieniędzy, ani nazwy sprzętu oraz ile ten sprzęt będzie kosztował. Nie ma również porozumienia ze starostwem powiatowym w celu dofianasowania. Trzeba dofinansować szpital, ale w odpowiedniej udokumentowanej formie –  powiedział radny Jacek Dubas, który jest zarazem przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów

– To jest uchwała intencyjna, która mówi, że wyrazimy wolę aby przeznaczyć środki jeżeli się pojawią. Przy tej uchwale nie trzeba podpisywać żadnych porozumień ani umów. To jest wyrażenie naszej woli a my powinniśmy pomagać szpitalowi – tłumaczył Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierza .

głosowanie

Podczas posiedzenia odczytano list siostry oddziałowej Oddziału Paliatywnego, w którym jest opisany stan odziału.  Łazienki oddziałowe dzielone są z sąsiadującym oddziałem chirurgii. Na oddziale hospitalizowani są pacjenci z zaawansowaną chorobą nowotworową, u których leczone są dokuczliwe obiawy choroby. Jest to oddział, na którym umierają ludzie, a ich stan wymaga, aby byli hospitalizowani lepszych, godnych warunkach.

Ostecznie radni Rady Miasta Sandomierz nie podjeli uchwały przy 8 głosach za i 12 sprzeciwu. Jak na razie szpital z oszczędności miasta nie otrzyma dofinansowania.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Utrudnienia w ruchu związane z Rowerowym Rajdem “Solidarności i Olimpijczyków”

tsa24.com23 czerwca 2021

Lato w mieście z SCK 2021

tsa24.com23 czerwca 2021

Jarmark Jagielloński i Turniej Rycerski 2021

tsa24.com23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

tsa24.com21 czerwca 2021

Uroczystości patriotyczne ku czci 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich

tsa24.com21 czerwca 2021

Lato czuć w powietrzu! Czwartki w Muzeum

tsa24.com21 czerwca 2021

Społeczności lokalne walczą razem o Bartusia

tsa24.com17 czerwca 2021

Mobilne Gminne Biuro Spisowe wyruszyło na ulice Sandomierza

tsa24.com17 czerwca 2021

Podsumowanie szkolenia pływackiego

tsa24.com16 czerwca 2021