W Sandomierzu

Miasto nie kupi działki

Miasto nie kupi działki

Syndyk od dwóch lat próbował sprzedać działkę przy ul. Krakowskiej w Sandomierzu. Kiedy pojawili się pierwsi klienci, zakupem zainteresował się także burmistrz Sandomierza. W momencie kiedy państwo Rożmiej sporządzili umowę wstępną z syndykiem, miasto postanowiło skorzystać z przysługującego mu prawa pierwokupu. Pomimo, że dyskusja podczas ostatniej sesji Rady Miasta budziła skrajne emocje, radni nie podjęli uchwały, która by na to pozwoliła.

Choć zdania radnych były podzielone, Gmina Sandomierz nie skorzysta z prawa pierwokupu, w związku z tym właścicielami zostaną Rożmiejowie z Sandomierza. Przedsiębiorcy kupią działkę w cenie 550 tys. zł. Planują wybudować na niej hotel z centrum kongresowym i Spa.

img_3149-kopiowanie

– Ogłoszenie o tej działce wisiało dwa lata. Nie było chętnych z różnych przyczyn. Sytuacja zmieniła się kiedy Państwo Rożmiej zgłosili chęć zakupu nieruchomości. Zainteresowani wykupili dokumentację z zamiarem natychmiastowej budowy hotelu. Wtedy zaczął się problem. Pojawiło się więcej chętnych. Zaznaczę, że miasto nie powinno blokować budowy tego hotelu. Przedsiębiorca wniesie do budżetu miasta podatek od nieruchomości, hotel da szansę za zatrudnienie wielu osób – skomentował radny Andrzej Anwajler.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni głosami 18 przeciw, 1 za oraz 1 wstrzymujący, nie podjęli również uchwały dotyczącej zmiany w budżecie miasta dot. kwoty 50 tys. zł. Pieniądze te miały zostać przeznaczone na zakup działki położonej przy ul. Krakowskiej.

img_3159-kopiowanie
– Posiadamy gotowy projekt ostateczny. Mamy pozwolenie na budowę hotelu czterogwiazdkowego, w którym znajdzie się 80 miejsc noclegowych, centrum Spa, basen, przeprowadzane będą także zabiegi sanatoryjne. Kiedy wypełniliśmy z mężem wszystkie formalności u notariusza, zostaliśmy poinformowani, że miasto ma prawo pierwokupu. Jesteśmy inwestorami, chcemy dać nowe miejsca pracy. Planujemy organizacje spotkań biznesowych, ponieważ w Sandomierzu nie ma centrum konferencyjnego. Chcemy działać i tworzyć coś nowego. Zależy nam by młodzi ludzie nie uciekali z Sandomierza, nowe miejsca pracy dają szansę na pozostanie w mieście – powiedziała inwestorka Nel Rożmiej.

Kinga Kędziora

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021