W Sandomierzu

Miasto nie kupi działki

Miasto nie kupi działki

Syndyk od dwóch lat próbował sprzedać działkę przy ul. Krakowskiej w Sandomierzu. Kiedy pojawili się pierwsi klienci, zakupem zainteresował się także burmistrz Sandomierza. W momencie kiedy państwo Rożmiej sporządzili umowę wstępną z syndykiem, miasto postanowiło skorzystać z przysługującego mu prawa pierwokupu. Pomimo, że dyskusja podczas ostatniej sesji Rady Miasta budziła skrajne emocje, radni nie podjęli uchwały, która by na to pozwoliła.

Choć zdania radnych były podzielone, Gmina Sandomierz nie skorzysta z prawa pierwokupu, w związku z tym właścicielami zostaną Rożmiejowie z Sandomierza. Przedsiębiorcy kupią działkę w cenie 550 tys. zł. Planują wybudować na niej hotel z centrum kongresowym i Spa.

img_3149-kopiowanie

– Ogłoszenie o tej działce wisiało dwa lata. Nie było chętnych z różnych przyczyn. Sytuacja zmieniła się kiedy Państwo Rożmiej zgłosili chęć zakupu nieruchomości. Zainteresowani wykupili dokumentację z zamiarem natychmiastowej budowy hotelu. Wtedy zaczął się problem. Pojawiło się więcej chętnych. Zaznaczę, że miasto nie powinno blokować budowy tego hotelu. Przedsiębiorca wniesie do budżetu miasta podatek od nieruchomości, hotel da szansę za zatrudnienie wielu osób – skomentował radny Andrzej Anwajler.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni głosami 18 przeciw, 1 za oraz 1 wstrzymujący, nie podjęli również uchwały dotyczącej zmiany w budżecie miasta dot. kwoty 50 tys. zł. Pieniądze te miały zostać przeznaczone na zakup działki położonej przy ul. Krakowskiej.

img_3159-kopiowanie
– Posiadamy gotowy projekt ostateczny. Mamy pozwolenie na budowę hotelu czterogwiazdkowego, w którym znajdzie się 80 miejsc noclegowych, centrum Spa, basen, przeprowadzane będą także zabiegi sanatoryjne. Kiedy wypełniliśmy z mężem wszystkie formalności u notariusza, zostaliśmy poinformowani, że miasto ma prawo pierwokupu. Jesteśmy inwestorami, chcemy dać nowe miejsca pracy. Planujemy organizacje spotkań biznesowych, ponieważ w Sandomierzu nie ma centrum konferencyjnego. Chcemy działać i tworzyć coś nowego. Zależy nam by młodzi ludzie nie uciekali z Sandomierza, nowe miejsca pracy dają szansę na pozostanie w mieście – powiedziała inwestorka Nel Rożmiej.

Kinga Kędziora

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

27 par świętowało Złote Gody w Sandomierzu

tsa24.com19 lutego 2021
Burmistrz janusz Stasiak

Zastępca burmistrza o gospodarce odpadami po wyroku

tsa24.com18 lutego 2021

Szczepienia przeciw meningokokom w Gminie Sandomierz

tsa24.com18 lutego 2021