W Sandomierzu

Miasto zapłaci za budowę pawilonu handlowego. Kupcy się wycofali

Miasto zapłaci za budowę pawilonu handlowego. Kupcy się wycofali

To już pewne, koszt budowy pawilonu handlowego na Placu 3 Maja w Sandomierzu zostanie pokryty z budżetu miasta. Mimo wcześniejszych planów, kupcy wycofali się ze współpracy z władzami miasta. Nie są w stanie pokryć tak wysokich kosztów.

pawilon_elewacja

Na początku rozmów dotyczących budowy pawilonu handlowego na Placu 3 Maja w Sandomierzu mówiło się, że inwestycja będzie w dużej mierze finansowana przez prywatnych kupców. Koszt budowy hali targowej oszacowano na ponad milion zł. Sandomierskie Stowarzyszenie Kupieckie nie jest jednak w stanie finansować tej inwestycji. W sytuacji, kiedy kupcy wycofali się z wspólnego projektu burmistrz podjął decyzję, że miasto samodzielnie wybuduje halę. Marek Bronkowski zapowiada, że władze będą ubiegały się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przedsięwzięcie zostanie tym samym uwzględnione w programie rewitalizacji Placu 3 Maja. Pawilon będzie zawierał około 18 samodzielnych stanowisk handlowych, każde o powierzchni 25 metrów kwadratowych. Kupcy będą dzierżawić boksy od miasta.

-Na początku współpracą przy budowie pawilonu było zainteresowanych 18 kupców. Obecnie zaledwie 7 może wesprzeć finansowo tę inwestycję. Dlatego postanowiłem, że miasto wybuduje pawilon na własny koszt, a kupcy będą wynajmować pomieszczenia. Handlarze cieszą się, że mimo braku możliwości finansowych z ich strony, hala ostatecznie powstanie. Obecnie pracujemy nad przygotowywaniem przetargów – powiedział Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza.

pawilon_rzut

Budowa hali ma się rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku. Na czas prac przy modernizacji Placu 3 Maja handlujący przenieśli swoje stanowiska na parking dla taksówek. To tymczasowe rozwiązanie, jednak stwarza nadzieję, na poprawę warunków handlu dla kupców. Okres jesienno- zimowy jest dla przedsiębiorców bardzo trudny ze względu na warunki atmosferyczne. Kiedy inwestycja się zakończy, będą mogli handlować w ciepłym i oświetlonym budynku.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021