W Sandomierzu

Miasto zapłaci za budowę pawilonu handlowego. Kupcy się wycofali

Miasto zapłaci za budowę pawilonu handlowego. Kupcy się wycofali

To już pewne, koszt budowy pawilonu handlowego na Placu 3 Maja w Sandomierzu zostanie pokryty z budżetu miasta. Mimo wcześniejszych planów, kupcy wycofali się ze współpracy z władzami miasta. Nie są w stanie pokryć tak wysokich kosztów.

pawilon_elewacja

Na początku rozmów dotyczących budowy pawilonu handlowego na Placu 3 Maja w Sandomierzu mówiło się, że inwestycja będzie w dużej mierze finansowana przez prywatnych kupców. Koszt budowy hali targowej oszacowano na ponad milion zł. Sandomierskie Stowarzyszenie Kupieckie nie jest jednak w stanie finansować tej inwestycji. W sytuacji, kiedy kupcy wycofali się z wspólnego projektu burmistrz podjął decyzję, że miasto samodzielnie wybuduje halę. Marek Bronkowski zapowiada, że władze będą ubiegały się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przedsięwzięcie zostanie tym samym uwzględnione w programie rewitalizacji Placu 3 Maja. Pawilon będzie zawierał około 18 samodzielnych stanowisk handlowych, każde o powierzchni 25 metrów kwadratowych. Kupcy będą dzierżawić boksy od miasta.

-Na początku współpracą przy budowie pawilonu było zainteresowanych 18 kupców. Obecnie zaledwie 7 może wesprzeć finansowo tę inwestycję. Dlatego postanowiłem, że miasto wybuduje pawilon na własny koszt, a kupcy będą wynajmować pomieszczenia. Handlarze cieszą się, że mimo braku możliwości finansowych z ich strony, hala ostatecznie powstanie. Obecnie pracujemy nad przygotowywaniem przetargów – powiedział Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza.

pawilon_rzut

Budowa hali ma się rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku. Na czas prac przy modernizacji Placu 3 Maja handlujący przenieśli swoje stanowiska na parking dla taksówek. To tymczasowe rozwiązanie, jednak stwarza nadzieję, na poprawę warunków handlu dla kupców. Okres jesienno- zimowy jest dla przedsiębiorców bardzo trudny ze względu na warunki atmosferyczne. Kiedy inwestycja się zakończy, będą mogli handlować w ciepłym i oświetlonym budynku.

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021