W Sandomierzu

Poseł Michał Cieślak i uczniowie z Sadowia wspomogli schronisko

Poseł Michał Cieślak i uczniowie z Sadowia wspomogli schronisko

Blisko 300 kg suchej i mokrej karmy, psie przysmaki, zabawki i koce to prezenty jakie w piątek przywieźli do “Przytuliska” Poseł Michał Cieślak oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Sadowiu.

W sandomierskim schronisku mieszka obecnie około 40 bezdomnych psów. Opiekują się nimi członkowie Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt. Katarzyna Cichocka, jedna z działaczek powiedziała, że akcje charytatywne i zbiórki są bardzo pomocne w codziennej działalności placówki, choć nic nie zastąpi zwierzętom ciepłego domu i kochającej rodziny.

Poseł Michał Cieślak od kilku lat jest zaangażowany w pomoc dla schroniska. W chwili przeprowadzki z ul. Wiśniowej do obecnej siedziby wspomógł placówkę kupując m.in. lodówkę i zamrażarkę. W piątek ofiarował na rzecz schroniska makarony, kasze oraz różnego rodzaju karmę i przysmaki dla psów. Przygotował także pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem dla uczniów, którzy zorganizowali zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt.

-Sandomierz jest mi bardzo bliski i dobrze się tu czuję. Cieszę się, że mogę pomóc zwierzętom, a przy okazji uczulam wszystkich na wspieranie Przytuliska. Jestem bardzo wdzięczny dzieciom i nauczycielom z Sadowia za akcję, którą zorganizowali – powiedział Michał Cieślak, Poseł na Sejm.

Uczniowie szkoły podstawowej z Sadowia przez kilka tygodni zbierali prezenty dla zwierząt, które przekazali w piątek. Dzieci przyjechały do Sandomierza nie tylko aby ofiarować zgromadzoną żywność, koce, zabawki i miski ale również poznać czworonożnych mieszkańców Przytuliska. Spotkanie sprawiło im wiele radości, przyznały, że lubią pomagać zwierzętom i na pewno zorganizują w przyszłości kolejną zbiórkę.

-Zorganizowaliśmy pomoc dla schroniska, aby uświadamiać naszych uczniów, że należy pomagać i być wrażliwym nie tylko na krzywdę drugiego człowieka ale również zwierząt. Nie jest to pierwsza tego typu akcja, dzieci bardzo chętnie podejmują tego typu inicjatywy, a my jako pedagodzy uczymy ich empatii. Nasi uczniowie udzielają się również na rzecz najmłodszych pacjentów oddziału onkologicznego – powiedziała Wioletta Zawada, wicedyrektor Zespołu Szkół w Sadowiu.

 

Kinga Kędziora – Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021