W Sandomierzu

Międzynarodowa konferencja w sandomierskim zamku

Międzynarodowa konferencja w sandomierskim zamku

“Realizacja zadań publicznych przez jednostki samorządu terytorialnego. Teoria, orzecznictwo, praktyka” to tytuł Międzynarodowej Konferencji Naukowej, która trwała przez  3 dni w Zamku Królewskim w Sandomierzu. 

Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Prawa Publicznego, Zakład Prawa Policyjnego i Zakład Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego przy współudziale Stowarzyszenia lus Publicum. Patronat honorowy nad konferencją objęli Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Stanisław Masternak 0 Starosta Powiatu Sandomierskiego oraz Marek Bronkowski – Burmistrz Sandomierza.

Wydarzenie trwało od poniedziałku do środy. Naukowcy poruszali w swoich wystąpieniach tematy takie jak decentralizacja i recentralizacja w administracji publicznej, przekazywanie zadań i kompetencji przez organy jednostek samorządu terytorialnego, zadania własne gminy o charakterze obowiązkowym i nieobowiązkowym w sferze pomocy społecznej, policyjna funkcja samorządu powiatowego, ochrona praw osób niepełnosprawnych na tle zjawiska prywatyzacji zadań publicznych jednostek samorządu terytorialnego i wiele innych. Goście wysłuchali również wystąpienia prelegentów z Turcji i Słowacji.

-Cieszę się, że w Sandomierzu zostało zorganizowane tak ważne wydarzenie.   Ze względu na podejmowane przez naukowców tematy konferencja jest okazją wymiany doświadczeń  nie tylko dla lokalnych czy wojewódzkich  samorządowców, ale również tych z pozostałej części kraju – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021