Rozrywka

Miejska inauguracja Sezonu Turystycznego

Miejska inauguracja Sezonu Turystycznego

Sandomierz na tegorocznej mapie turystycznej województwa świętokrzyskiego jest miastem szczególnym, w zeszły czwartek – 24 czerwca br. miała miejsce XVIII Wojewódzka Inauguracja Sezonu Turystycznego, natomiast 27 czerwca, w niedzielę zainaugurowaliśmy sezon turystyczny w Sandomierzu.

Podczas Miejskiej Inauguracji Sezonu Turystycznego zaprezentowała się tradycyjnie Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej za pośrednictwem pięknego widowiska historycznego „Hetman Wielki Koronny Jan Amor Tarczyński w Sandomierzu po wygranej Bitwie pod Obertynem w 1531 roku”.

Po wygłoszeniu mowy hetmańskiej głos zabrał Marcin Marzec Burmistrz Sandomierza, który powitał licznie zgromadzonych na Rynku Starego Miasta turystów oraz mieszkańców. Gospodarz miasta podkreślił, że niezwykle ważne dla Sandomierza jest luzowanie obostrzeń, które nie pozwalały w okresie zimowo-wiosennym na przybycie do miasta i korzystania w pełni z atrakcji, które są na miejscu. Podkreślił także, że Sandomierz według założeń nowej marki jest miastem szczęścia i kameralnych przyjemności do których należą między innymi pokazy przygotowywane przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, cykliczne zmiany wart na Rynku Starego Miasta, a także sama oferta spędzania czasu wolnego w mieście, w której znajduje się wiele, ciekawych wydarzeń.

Po inauguracyjnej mowie burmistrza głos zabrał Karol Bury Kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, który zaprezentował dalszy program pokazu, nie zabrało w nim walk rycerskich, pokazów musztry bojowej, występów zespołu muzyki dawnej, tańców towarzyskich z epoki, w której żył bohater wydarzenia hetman Tarczyński oraz gonitwy rycerskiej, która miała miejsce na sandomierskich błoniach.

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Letni Ogród Muzyczny – pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami”

tsa24.com20 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021