Fotorelacje

Mikołajki w Sandomierzu

Mikołajki w Sandomierzu

Choinki, miody, sękacze, a nawet sesja zdjęciowa z Mikołajem- to wszystko podczas II Kiermaszu Mikołajkowego w Sandomierzu.

W Sandomierzu pojawiły się już świąteczne dekoracje, zagościły też w sklepowych witrynach i restauracjach. Niedzielny Kiermasz Mikołajkowy wprowadził nas w świąteczną atmosferę. Rynek Starego Miasta zamienił się wczoraj  w pachnący kram, pełen ozdób choinkowych, napitków, łakoci, prezentów, aromatycznych przypraw i  produktów lokalnych.  Od godz.10.00 można było nawet spotkać Św. Mikołaja i jego pomocników, którzy rozdawali najmłodszym cukierki.  W samo południe burmistrz Marek Bronkowski oficjalnie powitał gościa z Laponii , a nawet zasiadł w jego saniach. Rodzice mieli wcześniej okazję poinformować Mikołaja o tym, jak grzeczne były ich dzieci i przekazać mu specjalną paczkę. Urwisy miały szansę napisać list, w którym przyznają się do złego zachowania i wrzucić go do specjalnej „Niszczarki Złych Uczynków”. Mikołaj zapraszał dzieci do swych sań, tam wręczał im prezenty, cukierki oraz okolicznościowe dyplomy. Wszyscy mogli zrobić  pamiątkowe zdjęcie. Pani Mikołajowa nauczyła najmłodszych  piec i ozdabiać świąteczne wypieki. Pod dwoma namiotami odbywały się zajęcia plastyczno- animacyjne dla dzieci.  Na kiermaszu można było nabyć również ręcznie robione ozdoby choinkowe, artykuły dla dzieci a także żywą, pachnącą choinkę.

ura003

Tą magiczną niedzielę zakończył koncert w Domu Katolickim. Wystąpiła tam Katarzyna Góras- finalistka „The Voice of Poland” oraz Monika Lewczuk znana z przebojów radiowych “Ty i Ja” “TAM, TAM” czy “Zabiorę Cię stąd”.

ura014

Kiermasz Mikołajkowy odbył się w Sandomierzu po raz drugi. Mamy nadzieję, że wydarzenie na stałe wpisze się w sandomierski  kalendarz imprez.

 

Kinga Kędziora Palińska

fot. wokalistek: UM Sandomierz

fot. galeria: Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019

Wisła Sandomierz przegrywa w 1\8 Pucharu Polski z Odrą Opole

tsa24.com5 grudnia 2018

Klimontów. Otwarcie boiska wielofunkcyjnego

tsa24.com6 września 2018

Święto młodego wina

tsa24.com20 listopada 2017

Festiwal Rzemiosł Dawnych w Piszczelach

tsa24.com13 września 2017