Fotorelacje

Moc atrakcji podczas Święta Jabłka

Moc atrakcji podczas Święta Jabłka

W Obrazowie odbyły się jedyne w Polsce dożynki sadownicze. Po raz XVII zorganizowano Europejskie Święto Jabłka. Żar lał się z nieba, a mimo to 10 i 11 września przyjechali do Obrazowa goście z całej Polski, a nawet Ukrainy.

Impreza rozpoczęła się w sobotę o 8:00 blokiem rekreacyjno-sportowym. O godz. 15.00 rozstrzygnięto konkursu na „Euro Sołtysa”. Następnie zaprezentowały się szkolne zespoły artystyczne, a o 19.00 również konkurs tańca regionalnego. Wieczorem na scenie prezentowały się zespoły „Long&Junior”, „No name” i „Activ”, a po północy mieszkańcy tańczyli pod gwizdami.

Niedzielne świętowanie rozpoczęła dziękczynna msza święta, w której wzięły udział poczty sztandarowe, władze gminy, zespoły ludowe oraz Tarnobrzeska Orkiestra Dęta. Po mszy wszyscy udali się na plac targowy gdzie odbywała się impreza. Na początku wysłuchano Hymnu Państwowego. Obrzędową część otworzyli Wójt Gminy Krzysztof Tworek i Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Szczudło. Starostowie dożynek Beata Cideł i Rafał Kędziora przekazali władzom gminy dożynkowy chleb. Publiczność miała okazję poznać ludowe przyśpiewki, w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Kleczanowa i Kapeli Wosiów. Następnie prezentowała się młodzież z Obrazowa, a o godz. 15.00 na scenie pojawił się zespół „2Plus1”. Kabaret „Weźrzesz” sprawił, że publiczność płakała ze śmiechu. Kolejną atrakcją były XIII Mistrzostwa Polski w Piciu Soku Jabłkowego. Zespół „Tex” i „Czadoman” zaprosili wszystkich do zabawy tanecznej. XVII Jabłkobranie zakończył pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu „Baflo”.

Kinga Kędziora

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019