Fotorelacje

Moc atrakcji podczas Święta Jabłka

Moc atrakcji podczas Święta Jabłka

W Obrazowie odbyły się jedyne w Polsce dożynki sadownicze. Po raz XVII zorganizowano Europejskie Święto Jabłka. Żar lał się z nieba, a mimo to 10 i 11 września przyjechali do Obrazowa goście z całej Polski, a nawet Ukrainy.

Impreza rozpoczęła się w sobotę o 8:00 blokiem rekreacyjno-sportowym. O godz. 15.00 rozstrzygnięto konkursu na „Euro Sołtysa”. Następnie zaprezentowały się szkolne zespoły artystyczne, a o 19.00 również konkurs tańca regionalnego. Wieczorem na scenie prezentowały się zespoły „Long&Junior”, „No name” i „Activ”, a po północy mieszkańcy tańczyli pod gwizdami.

Niedzielne świętowanie rozpoczęła dziękczynna msza święta, w której wzięły udział poczty sztandarowe, władze gminy, zespoły ludowe oraz Tarnobrzeska Orkiestra Dęta. Po mszy wszyscy udali się na plac targowy gdzie odbywała się impreza. Na początku wysłuchano Hymnu Państwowego. Obrzędową część otworzyli Wójt Gminy Krzysztof Tworek i Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Szczudło. Starostowie dożynek Beata Cideł i Rafał Kędziora przekazali władzom gminy dożynkowy chleb. Publiczność miała okazję poznać ludowe przyśpiewki, w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Kleczanowa i Kapeli Wosiów. Następnie prezentowała się młodzież z Obrazowa, a o godz. 15.00 na scenie pojawił się zespół „2Plus1”. Kabaret „Weźrzesz” sprawił, że publiczność płakała ze śmiechu. Kolejną atrakcją były XIII Mistrzostwa Polski w Piciu Soku Jabłkowego. Zespół „Tex” i „Czadoman” zaprosili wszystkich do zabawy tanecznej. XVII Jabłkobranie zakończył pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu „Baflo”.

Kinga Kędziora

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019

Wisła Sandomierz przegrywa w 1\8 Pucharu Polski z Odrą Opole

tsa24.com5 grudnia 2018

Klimontów. Otwarcie boiska wielofunkcyjnego

tsa24.com6 września 2018

Święto młodego wina

tsa24.com20 listopada 2017

Festiwal Rzemiosł Dawnych w Piszczelach

tsa24.com13 września 2017