W Sandomierzu

Moc Kobiecości w Sandomierzu

Moc Kobiecości w Sandomierzu

W przeddzień Dnia Kobiet 8 marca br., miała miejsce I odsłona Mocy Kobiecości, było to wydarzenie adresowane do Pań z Sandomierza i z regionu. Jego wszechstronny charakter pozwolił na zapoznanie się z poradami dotyczącymi zdrowego odżywiania, doboru garderoby, zasadami profesjonalnego makijażu. Były także spotkania z ciekawymi kobietami i warsztaty adresowane do płci pięknej.

Od rana Panie mogły uczestniczyć w warsztatach brafitterskich pod hasłem “Zdrowy i piękny biust”, które prowadziła projektantka Jolanta Lewicka. Prowadząca mówiła o obowiązujących trendach bieliźniarskich.

Od godziny 12.00 do 21.00 w sali zamkowej trwały spotkania ze specjalistami. W programie miały miejsce sesje z profesjonalnym fotografem, doradztwo zakresie makijażu i fryzur.

Następnie zgromadzone w Zamku Panie uczestniczyły w bloku tematycznym pod hasłem “Między nami Kobietami”. Zaproszone Panie poruszyły zagadnienia związane z budowaniem wizerunku kobiety polityka, kobiety przedsiębiorczej i kobiety biznesu. Wśród rozmówczyń na scenie pojawiły się: Marzena Okła-Drewnowicz poseł na Sejm RP, Małgorzata Makowska-Brzychczyk dziekan Zamiejscowego Oddziału w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Monika Kuczyńska dyrektor do spraw personalnych w Pilkington Automotive Poland. Spotkanie poprowadziła Sylwia Rybacka.
Po ciekawej debacie Pań, na scenie pojawił się Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który skierował do wszystkich uczestniczek oraz organizatorek serdeczne życzenia z okazji ich święta. Gospodarz miasta mówił, jak ważna jest w społeczeństwie rola kobiety. Docenił wysiłek Pań, który wkładają codziennie, w życie rodzinne i społeczne. Podkreślił także fakt, iż obecność kobiet w biznesie, polityce, kulturze i innych ważnych dziedzinach życia jest niezwykle ważna dla zachowania równowagi i harmonii. Wszystkie Panie zgromadzone w sali rycerskiej otrzymały z rąk włodarza symboliczny kwiat.

Pojawił się także akcent sportowy. Od godziny 16.20 do 17.00 trener personalny Sylwia Latkowska zaprosiła wszystkie zgromadzone Panie na krótki trening. Następnie o relaksacji i roli biofeedbacku opowiedziała Ana Zybała.

Od godziny 19.00, Katarzyna Batko i Andrzej Adamczyk, pasjonaci tanga zachęcali sandomierzanki do postawienia pierwszych kroków w tangu.

Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy Stowarzyszenia “Przyjazny Samorząd”, Grupy Inicjatywna “Kobiety dla Kobiet”, Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Patronat honorowy objął Marcin Marzec burmistrz Sandomierza.

ura-0947

ura-0957

ura-0960

ura-0970

ura-0980

ura-1009

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021