W Sandomierzu

Moc Kobiecości w Sandomierzu

Moc Kobiecości w Sandomierzu

W przeddzień Dnia Kobiet 8 marca br., miała miejsce I odsłona Mocy Kobiecości, było to wydarzenie adresowane do Pań z Sandomierza i z regionu. Jego wszechstronny charakter pozwolił na zapoznanie się z poradami dotyczącymi zdrowego odżywiania, doboru garderoby, zasadami profesjonalnego makijażu. Były także spotkania z ciekawymi kobietami i warsztaty adresowane do płci pięknej.

Od rana Panie mogły uczestniczyć w warsztatach brafitterskich pod hasłem „Zdrowy i piękny biust”, które prowadziła projektantka Jolanta Lewicka. Prowadząca mówiła o obowiązujących trendach bieliźniarskich.

Od godziny 12.00 do 21.00 w sali zamkowej trwały spotkania ze specjalistami. W programie miały miejsce sesje z profesjonalnym fotografem, doradztwo zakresie makijażu i fryzur.

Następnie zgromadzone w Zamku Panie uczestniczyły w bloku tematycznym pod hasłem „Między nami Kobietami”. Zaproszone Panie poruszyły zagadnienia związane z budowaniem wizerunku kobiety polityka, kobiety przedsiębiorczej i kobiety biznesu. Wśród rozmówczyń na scenie pojawiły się: Marzena Okła-Drewnowicz poseł na Sejm RP, Małgorzata Makowska-Brzychczyk dziekan Zamiejscowego Oddziału w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Monika Kuczyńska dyrektor do spraw personalnych w Pilkington Automotive Poland. Spotkanie poprowadziła Sylwia Rybacka.
Po ciekawej debacie Pań, na scenie pojawił się Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który skierował do wszystkich uczestniczek oraz organizatorek serdeczne życzenia z okazji ich święta. Gospodarz miasta mówił, jak ważna jest w społeczeństwie rola kobiety. Docenił wysiłek Pań, który wkładają codziennie, w życie rodzinne i społeczne. Podkreślił także fakt, iż obecność kobiet w biznesie, polityce, kulturze i innych ważnych dziedzinach życia jest niezwykle ważna dla zachowania równowagi i harmonii. Wszystkie Panie zgromadzone w sali rycerskiej otrzymały z rąk włodarza symboliczny kwiat.

Pojawił się także akcent sportowy. Od godziny 16.20 do 17.00 trener personalny Sylwia Latkowska zaprosiła wszystkie zgromadzone Panie na krótki trening. Następnie o relaksacji i roli biofeedbacku opowiedziała Ana Zybała.

Od godziny 19.00, Katarzyna Batko i Andrzej Adamczyk, pasjonaci tanga zachęcali sandomierzanki do postawienia pierwszych kroków w tangu.

Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy Stowarzyszenia „Przyjazny Samorząd”, Grupy Inicjatywna „Kobiety dla Kobiet”, Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Patronat honorowy objął Marcin Marzec burmistrz Sandomierza.

ura-0947

ura-0957

ura-0960

ura-0970

ura-0980

ura-1009

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021