sport

MP w fitness akrobatyczny

MP w fitness akrobatyczny

W dniu 02.10.2021 roku w podwarszawskich Ząbkach PZFK – Polski Związek Fid Kid zorganizował Mistrzostwa Polski. Fit Kid jest kombinacją elementów fitnesu gimnastycznego, akrobatyki sportowej oraz tańca.

Tytuł Mistrzyni Polski w fitnesie gimnastycznym Fit Kid w kategorii solo 7-9 lat zdobyła młoda, ośmioletnia Sandomierzanka Lena Wiater.

Sukces ten ma wielką wagę, ponieważ dwa miesiące temu Lena w wyniku niefortunnego upadku doznała poważnej kontuzji w postaci złamania i zwichnięcia stawu łokciowego prawej ręki. Ten uraz wykluczył ją z udziału w Mistrzostwach Świata 2021, które odbyły się we wrześniu na Litwie, a do których Lena była zakwalifikowana, zdobywając w maju tego roku tytuł drugiej wice mistrzyni Polski w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Fit Kids Federacji WBBF WFF oraz wice-mistrzostwo w debiutach przed Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski.

Rywalizując z najlepszymi zawodniczkami w Polsce, w sobotę 2 października stanęła na najwyższym podium otrzymując złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski Fit Kid w kategorii 7-9 lat. To zwycięstwo otwiera Lence możliwość rywalizacji w Mistrzostwach Europy Fit Kid w Irlandii.

Razem z Lenką na zawody pojechały dwie młode, utalentowane sandomierskie zawodniczki, które po zaciętej walce wywalczyły następujące miejsca:

Maja Wadowiec – 6 miejsce w kategorii solo kategoria 11 lat
Weronika Rutkowska – 5 miejsce w kategorii solo kategoria 12 lat
Maja Wadowiec i Weronika Rutkowska 4 miejsce w duecie.

Dziewczynki na co dzień trenują w sandomierskim Stowarzyszeniu „Regionalni”, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Katarzyny Drypy-Skrok, która jest założycielem stowarzyszenia oraz koordynatorem pozalekcyjnych zajęć dla dzieci. Trenerem dziewczynek jest Grzegorz Bielec z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Rzeszów – Mistrz Europy i Wice-Mistrz Świata. Opiekunem sandomierskich zawodniczek podczas zawodów była Beata Wiater, która dodatkowo popołudniami przygotowuje dzieci do zawodów szlifując choreografię oraz doskonaląc z nimi elementy fitnesu gimnastycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021

Sportowy tydzień z MOSIR-em

tsa24.com16 sierpnia 2021