wydarzenia

Na czym polega program pomocy dla rodzin?

Na czym polega program pomocy dla rodzin?

Spotkanie dla samorządowców, którzy będą realizować rządowy program „Rodzina 500 plus” odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestników szkolenia przywitała wojewoda Agata Wojtyszek.

urzad woj2

Mam nadzieję, że to spotkanie rozwieje wszelkie niejasności w realizacji programu pomocy polskim rodzinom. Jeśli po szkoleniu pozostaną jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktowania się za pośrednictwem specjalnej infolinii, którą niebawem uruchomimy w urzędzie wojewódzkim. Z porady telefonicznej będą mogli skorzystać również osoby składające wnioski o wsparcie w ramach projektu „Rodzina 500 plus” – mówiła wojewoda.

Cykl szkoleń rozpoczął się 19 lutego i potrwa do 7 marca. W tym czasie pracownicy Departamentu Polityki Rodzinnej i Departamentu Informatyki Ministerstwa Polityki Społecznej, Pracy i Rodziny odwiedzą wszystkie województwa i wraz z pracownikami właściwych urzędów wojewódzkich przedstawią główne założenia programu i sposoby jego realizacji.

urzad woj3

Eksperci z ministerstwa przygotowali również specjalny podręcznik instruktażowy dla pracowników w gminach, w którym poza podstawowymi wiadomościami o programie można znaleźć też informacje o zasadach ustalania dochodu rodziny, procedurach składania wniosku drogą elektroniczną oraz przyznawania świadczenia. Na obsługę programu gminy otrzymają 2% prowizji od wypłaconych świadczeń. W kolejnych latach będzie to 1,5%.

urzad woj-kielce

Program „Rodzina 500 plus” to systemowe wsparcie polskich rodzin. Z pomocy skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia. Jest to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków.

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Pościg za BMW finał w przydrożnym rowie

tsa24.com1 marca 2021

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

OSP w Gałkowicach z nowoczesnym sprzętem

tsa24.com26 lutego 2021

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021