W Sandomierzu

Na ratunek ul. Salve Regina

Na ratunek ul. Salve Regina

Mieszkańcy, którzy apelowali o poprawę bezpieczeństwa na ulicy Salve Regina, doczekają się wreszcie budowy oświetlenia od ulicy Rokitek. Niestety, na więcej, lokalna społeczność nie ma co liczyć, pomimo zwiększenia się ruchu samochodowego na tej ulicy.

Droga ta nie spełnia wymogów, aby była powiatową, dlatego Zarząd Dróg Powiatowych chce ją przekazać Gminie Sandomierz. Takie przekazanie miało już miejsce z ul. Rokitek, która od 1 stycznia jest w posiadaniu miasta. W związku z dotychczasowym statusem ulicy, niektóre urządzenia GPS wskazują tę drogę, jako najkrótszą dla osób jadących od strony ul. Krakowskiej i przyjezdni bezwiednie w nią wjeżdżają. Dzieje się tak głównie w sezonie turystycznym, w którym natężenie ruchu w całym Sandomierzu jest ogromne.

Nietrudno też zauważyć zwiększone natężenie ruchu w godzinach porannych od 6.00 – 8.00, oraz w godzinach popołudniowych pomiędzy 14.00 a 16.00. Wnioskować można, że ludzie udający się do pracy zamiast robić „kółko” i jechać ul. Krakowską, Żwirki i Wigury, a następnie Zawichojską, skracają trasę i jadą bardzo wąską, a przez to niebezpieczną ul. Salve Regina. W tych godzinach, aby wyminąć się autami trzeba zjechać bardzo mocno z wyznaczonej jezdni i w zasadzie rozjechać część wąwozu, w którym ulica się znajduje.

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych konkretnych planów, aby w 2016 roku droga była poszerzana i wzmacniana. – Nie planowane jest także wprowadzenie ograniczenie ruchu tylko dla mieszkańców lub przekształcenie drogi w jednokierunkową – informuje Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Piotr Martyniak.

Urząd miasta przeznaczył na budowę oświetlenia 230 tys. zł, które będzie budowane od ulicy Rokitek na całej długości. Jak udało nam się ustalić, inwestycja rozpocznie się najwcześniej w II kwartale roku z powodu panującej zimy. Zadaniem Zarządu Dróg Powiatowych w sprawnym przeprowadzeniu inwestycji jest uzgodnienie dokumentacji, odnośnie budowy oraz wydanie zezwolenia wejścia w teren.
Na szczęście w tym roku, bezpieczeństwo na tej, malowniczej drodze niewątpliwie się zwiększy.

W związku z tym, iż poza oświetleniem mieszkańcy nie mogą liczyć na żadną inną formę poprawy bezpieczeństwa, zwracamy się z apelem o omijanie ul. Salve Regina, która jest na co dzień niebezpieczna, a zwłaszcza teraz w okresie, gdy jest bardzo ślisko.

1

2

3

4

5

6

7

salve_regina

Małgorzata Maj

foto: FB Codzienność ulicy Salve Regina

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021