W Sandomierzu

Na ratunek ul. Salve Regina

Na ratunek ul. Salve Regina

Mieszkańcy, którzy apelowali o poprawę bezpieczeństwa na ulicy Salve Regina, doczekają się wreszcie budowy oświetlenia od ulicy Rokitek. Niestety, na więcej, lokalna społeczność nie ma co liczyć, pomimo zwiększenia się ruchu samochodowego na tej ulicy.

Droga ta nie spełnia wymogów, aby była powiatową, dlatego Zarząd Dróg Powiatowych chce ją przekazać Gminie Sandomierz. Takie przekazanie miało już miejsce z ul. Rokitek, która od 1 stycznia jest w posiadaniu miasta. W związku z dotychczasowym statusem ulicy, niektóre urządzenia GPS wskazują tę drogę, jako najkrótszą dla osób jadących od strony ul. Krakowskiej i przyjezdni bezwiednie w nią wjeżdżają. Dzieje się tak głównie w sezonie turystycznym, w którym natężenie ruchu w całym Sandomierzu jest ogromne.

Nietrudno też zauważyć zwiększone natężenie ruchu w godzinach porannych od 6.00 – 8.00, oraz w godzinach popołudniowych pomiędzy 14.00 a 16.00. Wnioskować można, że ludzie udający się do pracy zamiast robić „kółko” i jechać ul. Krakowską, Żwirki i Wigury, a następnie Zawichojską, skracają trasę i jadą bardzo wąską, a przez to niebezpieczną ul. Salve Regina. W tych godzinach, aby wyminąć się autami trzeba zjechać bardzo mocno z wyznaczonej jezdni i w zasadzie rozjechać część wąwozu, w którym ulica się znajduje.

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych konkretnych planów, aby w 2016 roku droga była poszerzana i wzmacniana. – Nie planowane jest także wprowadzenie ograniczenie ruchu tylko dla mieszkańców lub przekształcenie drogi w jednokierunkową – informuje Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Piotr Martyniak.

Urząd miasta przeznaczył na budowę oświetlenia 230 tys. zł, które będzie budowane od ulicy Rokitek na całej długości. Jak udało nam się ustalić, inwestycja rozpocznie się najwcześniej w II kwartale roku z powodu panującej zimy. Zadaniem Zarządu Dróg Powiatowych w sprawnym przeprowadzeniu inwestycji jest uzgodnienie dokumentacji, odnośnie budowy oraz wydanie zezwolenia wejścia w teren.
Na szczęście w tym roku, bezpieczeństwo na tej, malowniczej drodze niewątpliwie się zwiększy.

W związku z tym, iż poza oświetleniem mieszkańcy nie mogą liczyć na żadną inną formę poprawy bezpieczeństwa, zwracamy się z apelem o omijanie ul. Salve Regina, która jest na co dzień niebezpieczna, a zwłaszcza teraz w okresie, gdy jest bardzo ślisko.

1

2

3

4

5

6

7

salve_regina

Małgorzata Maj

foto: FB Codzienność ulicy Salve Regina

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021