W Sandomierzu

Nagroda MediaTora dla red. Grzegorza Głuszaka

Nagroda MediaTora dla red. Grzegorza Głuszaka

Miło jest nam poinformować o sukcesie Grzegorza Głuszaka, pochodzącego z Sandomierza dziennikarza TVN-u, który otrzymał nagrodę MediaTora w kategorii DetonaTOR za reportaż „25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”. Grzegorz Głuszak jest na co dzień reporterem Superwizjera magazynu Reporterów TVN.

Nagroda, którą otrzymał przyznawana jest przez studentów dziennikarstwa z prestiżowych, polskich uczelni. Laureaci tego wyróżnienia są autorytetami dziennikarstwa dla młodych adeptów tego zawodu, a ich praca jest dla przyszłych dziennikarzy swoistym kierunkowskazem. Kategoria, w której nagrodę otrzymał Grzegorz Głuszak jest na tle pozostałych bardzo ważna, bo wyłania laureatów, którzy swoją pracą dziennikarską poruszają w posadach naszą codzienną rzeczywistością. Sięgają do najgłębszych warstw emocji ludzkich i pokazują prawdę o człowieku.

Przy okazji nagrody warto podkreślić fakt niecodziennego zaangażowania, jakie przyświecało reporterowi pochodzącemu z Sandomierza. Wieloletnie zabiegi śledczo-dziennikarskie związane z gromadzeniem materiałów w sprawie Tomasza Komendy przyczyniły się w znacznej mierze do jego uniewinnienia. Choć w swojej skromności autor deklaruje, że to zasługa innych osób, powszechnie wiadomo, że sprawa nienagłośniona przez media przestaje istnieć w przestrzeni publicznej. A jej zaniechanie w tym przypadku oznaczałoby cierpienie niesłusznie osądzonej przez wymiar sprawiedliwości osoby.

Laureatowi nagrody życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym, ponadto łączymy także gratulacje z okazji jubileuszu 20-lecia pracy dziennikarskiej.

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021