W Sandomierzu

Nagroda MediaTora dla red. Grzegorza Głuszaka

Nagroda MediaTora dla red. Grzegorza Głuszaka

Miło jest nam poinformować o sukcesie Grzegorza Głuszaka, pochodzącego z Sandomierza dziennikarza TVN-u, który otrzymał nagrodę MediaTora w kategorii DetonaTOR za reportaż „25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”. Grzegorz Głuszak jest na co dzień reporterem Superwizjera magazynu Reporterów TVN.

Nagroda, którą otrzymał przyznawana jest przez studentów dziennikarstwa z prestiżowych, polskich uczelni. Laureaci tego wyróżnienia są autorytetami dziennikarstwa dla młodych adeptów tego zawodu, a ich praca jest dla przyszłych dziennikarzy swoistym kierunkowskazem. Kategoria, w której nagrodę otrzymał Grzegorz Głuszak jest na tle pozostałych bardzo ważna, bo wyłania laureatów, którzy swoją pracą dziennikarską poruszają w posadach naszą codzienną rzeczywistością. Sięgają do najgłębszych warstw emocji ludzkich i pokazują prawdę o człowieku.

Przy okazji nagrody warto podkreślić fakt niecodziennego zaangażowania, jakie przyświecało reporterowi pochodzącemu z Sandomierza. Wieloletnie zabiegi śledczo-dziennikarskie związane z gromadzeniem materiałów w sprawie Tomasza Komendy przyczyniły się w znacznej mierze do jego uniewinnienia. Choć w swojej skromności autor deklaruje, że to zasługa innych osób, powszechnie wiadomo, że sprawa nienagłośniona przez media przestaje istnieć w przestrzeni publicznej. A jej zaniechanie w tym przypadku oznaczałoby cierpienie niesłusznie osądzonej przez wymiar sprawiedliwości osoby.

Laureatowi nagrody życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym, ponadto łączymy także gratulacje z okazji jubileuszu 20-lecia pracy dziennikarskiej.

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021