W Sandomierzu

Nagroda MediaTora dla red. Grzegorza Głuszaka

Nagroda MediaTora dla red. Grzegorza Głuszaka

Miło jest nam poinformować o sukcesie Grzegorza Głuszaka, pochodzącego z Sandomierza dziennikarza TVN-u, który otrzymał nagrodę MediaTora w kategorii DetonaTOR za reportaż „25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”. Grzegorz Głuszak jest na co dzień reporterem Superwizjera magazynu Reporterów TVN.

Nagroda, którą otrzymał przyznawana jest przez studentów dziennikarstwa z prestiżowych, polskich uczelni. Laureaci tego wyróżnienia są autorytetami dziennikarstwa dla młodych adeptów tego zawodu, a ich praca jest dla przyszłych dziennikarzy swoistym kierunkowskazem. Kategoria, w której nagrodę otrzymał Grzegorz Głuszak jest na tle pozostałych bardzo ważna, bo wyłania laureatów, którzy swoją pracą dziennikarską poruszają w posadach naszą codzienną rzeczywistością. Sięgają do najgłębszych warstw emocji ludzkich i pokazują prawdę o człowieku.

Przy okazji nagrody warto podkreślić fakt niecodziennego zaangażowania, jakie przyświecało reporterowi pochodzącemu z Sandomierza. Wieloletnie zabiegi śledczo-dziennikarskie związane z gromadzeniem materiałów w sprawie Tomasza Komendy przyczyniły się w znacznej mierze do jego uniewinnienia. Choć w swojej skromności autor deklaruje, że to zasługa innych osób, powszechnie wiadomo, że sprawa nienagłośniona przez media przestaje istnieć w przestrzeni publicznej. A jej zaniechanie w tym przypadku oznaczałoby cierpienie niesłusznie osądzonej przez wymiar sprawiedliwości osoby.

Laureatowi nagrody życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym, ponadto łączymy także gratulacje z okazji jubileuszu 20-lecia pracy dziennikarskiej.

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021