W Sandomierzu

„Nagroda Przyjaznego Brzegu” dla sandomierzanina Grzegorza Świtalskiego

„Nagroda Przyjaznego Brzegu” dla sandomierzanina Grzegorza Świtalskiego

Grzegorz Świtalski został laureatem prestiżowej „Nagrody Przyjaznego Brzegu”. Gala wręczenia wyróżnienia miała miejsce 2 marca br., podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”. Laureat zadedykował tę nagrodę swojemu miastu, zapraszając zgromadzonych na Dookoła Wody Festival – jedną z najstarszych imprez wiślanych w kraju. Organizatorem jubileuszowego XV plebiscytu było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, we współdziałaniu z Polskim Związkiem Żeglarskim pod patronatem honorowym Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Nagroda Przyjaznego Brzegu przyznawana jest organizacjom i instytucjom, które pracują na rzecz popularyzacji żeglarstwa. Tak i tym razem zgłoszone były miasta, związki miast i gmin a także osoby prywatne pracujące na rzecz dobrego imienia żeglarstwa– indywidualnie.

Wieloletnia tradycja Konkursu dowodzi, iż w Polsce jest wiele nadbrzeży, miejsc i inicjatyw, które dzięki zaangażowaniu pasjonatów, inwestorów, jak i dzięki wizjonerskim gospodarzom polskich gmin, wsi i miast, przeżywa swój renesans, stanowiąc obowiązkowe pozycje na mapach turystycznych, polskich szlaków wodnych.

Grzegorz Świtalski jest sandomierzaninem, aktywistą wiślanym, który od ponad dwudziestu lat zajmuje się w sposób wielowątkowy popularyzacją rzeki Wisły. Jest muzykiem, autorem ważnych pieśni wiślanych, folklorystą oraz armatorem niezwykłego wiślanego statku – dubasa „Sandomierki”, na którym realizuje żywe lekcje historii, ponadto inicjuje spacery wiślane po rzece w okolicach Sandomierza, a także dalsze wyprawy flisackie. Jest również organizatorem oraz jednym z pierwszych inicjatorów Gali Orderu Rzeki Wisły, Dookoła Wody Festival’u, wokalistą i liderem zespołu Hambawenah, na swoim koncie ma również występy solowe. W czasie koncertów–spotkań opowiada o dawnych i obecnych tradycjach wiślanych. Jest ambasadorem Sandomierza i rzeki Wisły.

dsc-1458

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021