Fotorelacje

Nagrody został przyznane

Nagrody został przyznane

W sobotę 25 czerwca w sandomierskim zamku, zostały wręczone nagrody „Bonum Publicium” Burmistrza Miasta Sandomierza im. Aleksandra Patkowskiego.Na to niezwykłe wydarzenie przybyli osoby z instytucji kulturalnych, przyjaciele i rodziny laureatów oraz młodzież z sandomierskich szkół. Wręczenia nagród dokonali: Wiesław Myśliwski, Marek Bronkowski, Jerzy Krzemiński, Krzysztof Zieliński oraz Dariusz Szczygielski.

Nagroda ma służyć do zachęcenia do rozwijania badań z zakresu przeszłości i kultury regionu, utrwalenie odrębności oraz popularyzacji małych ojczyzn. Muzeum Okręgowe w Sandomierzu jest inicjatorem konkursu im. Aleksandra Patkowskiego, które przyznawane są osobom oraz instytucjom za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz własnego regionu. To wyróżnienie wręczano w dwóch kategoriach: dla dorosłych, a także dla młodzieży – wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Od 2010 roku organizatorami konkursu są Muzeum Okręgowe w Sandomierzu oraz Urząd Miejski w Sandomierzu.

I Nagrodę otrzymało Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne „Gate” z Rzeszowa za dokonania w zakresie kultury i utrwalania tradycji. II Nagrodę otrzymała Izabela Krasińska za publikacje historyczne nawiązujące do Ziemi Sandomierskiej. W imieniu laureatki, nagrodę odebrał dr Piotr Sławiński.

W XIII szkolnej edycji o Nagrodę Burmistrza Miasta Sandomierza „Bonum Publicum” im. A. Patkowskiego komisja dokonała oceny prac nadesłanych do I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum i po wnikliwej analizie zdecydowała, że nagrodę I stopnia otrzymały Aleksandra Marciniec i Wiktoria Wojtaszek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku Zdroju za przygotowanie opracowania pt. „Ponidzie. Region, tradycja – mała ojczyzna i jej piewca Leszek Marciniec – Ola Marciniec”. Nagrodę II stopnia otrzymały: Ilona Marzec, Aleksandra Pawlicka, Agata Wątroba, Aneta Czarna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu za przygotowanie prezentacji pt. „Kościółki typu wieluńskiego”. Nagrodę III stopnia otrzymała Kamila Adamczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie za przygotowanie opracowania pt. „Zabytki mojego regionu – powiat włoszczowski”. Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Nowak z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Bidzinach za przygotowanie pracy pt. „Droga do chwały” oraz Natalia Hajdukiewicz, Sylwia Kubik, Krystian Masternak, Mateusz Wiatrek z Gimnazjum w Zespole Szkół we Włostowie za przygotowanie pracy pt. „Cukrownia Włostów w latach świetności i upadku”.

Uroczystość uświetnił występ Teatru Przedmieście prowadzonego przez Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne „Gate” w spektaklu „Obietnica”.

Źródło: UM Sandomierz

zdjęcia: Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019