Kronika Policyjna

Najpierw grozili bronią, teraz grozi im więzienie

Najpierw grozili bronią, teraz grozi im więzienie

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w minioną niedzielę uszkodzili samochód osobowy, a następnie mieli grozić właścicielowi pojazdu przedmiotem przypominającym broń. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W minioną niedzielę tuż po godzinie 22:00 sandomierscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta dwóch mężczyzn uderza rękami oraz kopie w przedni zderzak pojazdu marki Honda. Dodatkowo mężczyźni mieli w kierunku właściciela pojazdu kierować groźby przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, którzy zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy miasta w wieku 32 i 33 lat, którzy dodatkowo znieważyli interweniujących policjantów. Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności w pobliskim parku zabezpieczyli porzucony pistolet oraz w trakcie przeprowadzonego przeszukania w mieszkania 33 –latka ujawnili porcje suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Wstępne ustalenia wskazują, że zabezpieczona broń to tzw. pistolet gazowy. Zostanie on przesłany do ekspertyzy, na podstawie której określone zostanie, czy na jego posiadanie wymagane jest pozwolenie.

Mężczyźni zostali zatrzymani oraz trafili po policyjnego aresztu. Dziś usłyszą zarzuty. Obaj odpowiedzą za uszkodzenie mienia, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie funkcjonariuszy Policji. Dodatkowo 33- latek odpowie za posiadanie substancji zabronionych.

Do podobnego zdarzenia doszło również w miniona sobotę. Wtedy to, dyżurny sandomierskiej jednostki Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca miasta, z którego wynikało, że nieznany mężczyzna zniszczył witrynę reklamową o wartości 2000 złotych. Na miejsce błyskawicznie skierowany zostali policjanci, którzy zatrzymał 18 -letniego sprawcę. Teraz nastolatek przed sądem odpowie za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych do właściciela banera reklamowego.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Byli bici, kopani oraz uderzani znakiem drogowym bez powodu

tsa24.com6 kwietnia 2021

Z koszykiem pełnym towaru uciekł ze sklepu

tsa24.com1 kwietnia 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Lenarczyc

tsa24.com30 marca 2021

Szczepienia policjantów w powiecie Sandomierskiem

tsa24.com29 marca 2021

Połakomili się na kościelną skarbonę z datkami

tsa24.com25 marca 2021

Mieszkaniec powiatu sandomierskiego w liście przeprasza policjanta

tsa24.com25 marca 2021

Pijany za kierownicą tłumaczył, że smarował czoło amolem

tsa24.com16 marca 2021

Policja przypomina – wypalanie traw jest zabronione !

tsa24.com10 marca 2021

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021