Kronika Policyjna

Najpierw grozili bronią, teraz grozi im więzienie

Najpierw grozili bronią, teraz grozi im więzienie

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w minioną niedzielę uszkodzili samochód osobowy, a następnie mieli grozić właścicielowi pojazdu przedmiotem przypominającym broń. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W minioną niedzielę tuż po godzinie 22:00 sandomierscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta dwóch mężczyzn uderza rękami oraz kopie w przedni zderzak pojazdu marki Honda. Dodatkowo mężczyźni mieli w kierunku właściciela pojazdu kierować groźby przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, którzy zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy miasta w wieku 32 i 33 lat, którzy dodatkowo znieważyli interweniujących policjantów. Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności w pobliskim parku zabezpieczyli porzucony pistolet oraz w trakcie przeprowadzonego przeszukania w mieszkania 33 –latka ujawnili porcje suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Wstępne ustalenia wskazują, że zabezpieczona broń to tzw. pistolet gazowy. Zostanie on przesłany do ekspertyzy, na podstawie której określone zostanie, czy na jego posiadanie wymagane jest pozwolenie.

Mężczyźni zostali zatrzymani oraz trafili po policyjnego aresztu. Dziś usłyszą zarzuty. Obaj odpowiedzą za uszkodzenie mienia, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie funkcjonariuszy Policji. Dodatkowo 33- latek odpowie za posiadanie substancji zabronionych.

Do podobnego zdarzenia doszło również w miniona sobotę. Wtedy to, dyżurny sandomierskiej jednostki Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca miasta, z którego wynikało, że nieznany mężczyzna zniszczył witrynę reklamową o wartości 2000 złotych. Na miejsce błyskawicznie skierowany zostali policjanci, którzy zatrzymał 18 -letniego sprawcę. Teraz nastolatek przed sądem odpowie za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych do właściciela banera reklamowego.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020