Kronika Policyjna

Najpierw grozili bronią, teraz grozi im więzienie

Najpierw grozili bronią, teraz grozi im więzienie

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w minioną niedzielę uszkodzili samochód osobowy, a następnie mieli grozić właścicielowi pojazdu przedmiotem przypominającym broń. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W minioną niedzielę tuż po godzinie 22:00 sandomierscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta dwóch mężczyzn uderza rękami oraz kopie w przedni zderzak pojazdu marki Honda. Dodatkowo mężczyźni mieli w kierunku właściciela pojazdu kierować groźby przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, którzy zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy miasta w wieku 32 i 33 lat, którzy dodatkowo znieważyli interweniujących policjantów. Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności w pobliskim parku zabezpieczyli porzucony pistolet oraz w trakcie przeprowadzonego przeszukania w mieszkania 33 –latka ujawnili porcje suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Wstępne ustalenia wskazują, że zabezpieczona broń to tzw. pistolet gazowy. Zostanie on przesłany do ekspertyzy, na podstawie której określone zostanie, czy na jego posiadanie wymagane jest pozwolenie.

Mężczyźni zostali zatrzymani oraz trafili po policyjnego aresztu. Dziś usłyszą zarzuty. Obaj odpowiedzą za uszkodzenie mienia, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie funkcjonariuszy Policji. Dodatkowo 33- latek odpowie za posiadanie substancji zabronionych.

Do podobnego zdarzenia doszło również w miniona sobotę. Wtedy to, dyżurny sandomierskiej jednostki Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca miasta, z którego wynikało, że nieznany mężczyzna zniszczył witrynę reklamową o wartości 2000 złotych. Na miejsce błyskawicznie skierowany zostali policjanci, którzy zatrzymał 18 -letniego sprawcę. Teraz nastolatek przed sądem odpowie za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych do właściciela banera reklamowego.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021