W Sandomierzu

Nauczą dzieci jak radzić sobie z hejtem

Nauczą dzieci jak radzić sobie z hejtem

„Żyję w realu, a nie na portalu” – to nazwa projektu, który będzie realizowany w tym roku przez Świetlicę Środowiskową w Sandomierzu. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież weźmie udział w kilku działaniach animacyjnych, m.in wielopokoleniowym pikniku i wycieczce do wioski indiańskiej.

Świetlica Środowiskowa w Sandomierzu otrzymała dofinansowanie z rządowego programu „Razem Bezpieczniej” realizowanego przez  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt „Żyję w realu, a nie na portalu” zakłada szereg spotkań i działań animacyjnych dla uczestników zajęć. Z programu skorzysta około 40 młodych osób i 20 seniorów z Sandomierza.

Celem projektu jest oderwanie młodych ludzi od świata wirtualnego i urządzeń multimedialnych oraz pokazanie im, że można spędzać wolny czas w inny, przyjemny sposób.

-Chcemy dać młodym ludziom szansę na doświadczenie i zawiązanie nowych przyjaźni, wymianę doświadczeń i udział w ciekawych inicjatywach w świecie rzeczywistym, a nie wirtualnym – powiedziała Agnieszka Krasoń, Kierownik Świetlicy Środowiskowej w Sandomierzu.

Projekt „Żyję w realu, a nie na portalu” zakłada m.in. spotkania tematyczne z policjantami mające  na celu pokazanie dzieciom jak radzić sobie z mową nienawiści oraz hejtem w szkole i internecie. Na przełomie lipca i sierpnia zostanie zorganizowany wielopokoleniowy piknik rodzinny, podczas którego rodzice i dziadkowie pokażą młodzieży swoje zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów i internetu. Wychowankowie świetlicy udadzą się również na wycieczkę do wioski indiańskiej.  Projekt zakłada wykonanie przez dzieci specjalnych plakatów i ulotek zachęcających właścicieli sklepów do przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu i tytoniu nieletnim. Zwieńczeniem akcji będzie wielopokoleniowe spotkanie Bożonarodzeniowe z sandomierskimi seniorami i diabetykami.

Dodatkowymi atrakcjami  będzie  konkurs plastyczny skierowany do gimnazjalistów oraz przekazywanie młodzieży ulotek dotyczących miejsc, gdzie dzieci mogą zgłaszać się z prośbą o pomoc w Sandomierzu jak i w całej Polsce.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021