W Sandomierzu

Nauczą dzieci jak radzić sobie z hejtem

Nauczą dzieci jak radzić sobie z hejtem

“Żyję w realu, a nie na portalu” – to nazwa projektu, który będzie realizowany w tym roku przez Świetlicę Środowiskową w Sandomierzu. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież weźmie udział w kilku działaniach animacyjnych, m.in wielopokoleniowym pikniku i wycieczce do wioski indiańskiej.

Świetlica Środowiskowa w Sandomierzu otrzymała dofinansowanie z rządowego programu “Razem Bezpieczniej” realizowanego przez  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt “Żyję w realu, a nie na portalu” zakłada szereg spotkań i działań animacyjnych dla uczestników zajęć. Z programu skorzysta około 40 młodych osób i 20 seniorów z Sandomierza.

Celem projektu jest oderwanie młodych ludzi od świata wirtualnego i urządzeń multimedialnych oraz pokazanie im, że można spędzać wolny czas w inny, przyjemny sposób.

-Chcemy dać młodym ludziom szansę na doświadczenie i zawiązanie nowych przyjaźni, wymianę doświadczeń i udział w ciekawych inicjatywach w świecie rzeczywistym, a nie wirtualnym – powiedziała Agnieszka Krasoń, Kierownik Świetlicy Środowiskowej w Sandomierzu.

Projekt “Żyję w realu, a nie na portalu” zakłada m.in. spotkania tematyczne z policjantami mające  na celu pokazanie dzieciom jak radzić sobie z mową nienawiści oraz hejtem w szkole i internecie. Na przełomie lipca i sierpnia zostanie zorganizowany wielopokoleniowy piknik rodzinny, podczas którego rodzice i dziadkowie pokażą młodzieży swoje zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów i internetu. Wychowankowie świetlicy udadzą się również na wycieczkę do wioski indiańskiej.  Projekt zakłada wykonanie przez dzieci specjalnych plakatów i ulotek zachęcających właścicieli sklepów do przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu i tytoniu nieletnim. Zwieńczeniem akcji będzie wielopokoleniowe spotkanie Bożonarodzeniowe z sandomierskimi seniorami i diabetykami.

Dodatkowymi atrakcjami  będzie  konkurs plastyczny skierowany do gimnazjalistów oraz przekazywanie młodzieży ulotek dotyczących miejsc, gdzie dzieci mogą zgłaszać się z prośbą o pomoc w Sandomierzu jak i w całej Polsce.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Wieniec Gminy Łoniów wyróżniony na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie

tsa24.com28 września 2020

Pamięci zastrzelonych górników

tsa24.com25 września 2020

Amazonki promowały profilaktykę raka piersi

tsa24.com25 września 2020

Pierwsza wojna śmieciowa.

tsa24.com24 września 2020

VII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

„Jesienny ogród muzyczny” – koncert Tria Saksofonowego Moderato

tsa24.com24 września 2020

Dzień przedszkolaka w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

Noc Muzeów w Zamku Królewskim w Sandomierzu

tsa24.com24 września 2020

Podziękowania dla Rafała Dybowskiego

tsa24.com23 września 2020