sport

Nie osiadła na laurach, choć zdobyła już wszystko

Nie osiadła na laurach, choć zdobyła już wszystko

Katarzyna Dudek Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym mimo, że zdobyła sportowe szczyty, zamierza dalej trenować i sięgnąć jeszcze wyżej.

kasia-dudek-7

– Czas działa tu na korzyść, to bardzo złożony sport. Przeszło 10 lat temu mój partner zaszczepił we mnie treningi. Waldemar zawsze widział we mnie potencjał i nakłaniał do sportu. Posłuchałam go i skoczyłam na głęboką wodę. Wystartowałam w Mistrzostwach Polski w kwietniu 2015r. w Kielcach. Tym miłym akcentem rozpoczęła się moja kariera sportowa – opowiada o początkach kariery Katarzyna Dudek.

kasia-dudek-5

Jej przygoda ze sportem zaczęła się na poważnie w grudniu 2014r. W Kwietniu 2015r. zdobyła Mistrzostwa Polski Fitness i wygrała kategorię OPEN. Później walczyła w Mistrzostwach Europy, gdzie była 16-nasta. Jesienią ubiegłego roku wygrała prestiżową nagrodę- Puchar Polski i zajęła pierwsze miejsce. Podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie zajęła 13-te miejsce.

1 października zdobyła brązowy medal na Ms Olympia w Pradze. Jest to wysoka rangą i prestiżem impreza w kulturystyce i fitness federacji International Federation of Body Builders. Następnie wygrała swoją kategorię wzrostową na Mistrzostwach Świata w Białymstoku, które odbyły sie 12 listopada. Została również absolutną mistrzynią świata wygrywając kategorię OPEN.

kasia-dudek-11

To pierwszy przypadek w historii Polskiego Związku Kulturystyki i Fitnesu, kiedy w fitness sylwetkowym w kategorii OPEN polska zawodniczka wywalczyła zloty medal. Kasia ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Na swój sukces pracowała 10 lat.

– Wielomiesięczne przygotowanie jest bardzo kosztowne, stroje, suplementacja, treningi, specjalna dieta. Ten sport wiąże się z poważnymi wydatkami. . Każda kobieta ma czasem gorsze dni, ja nie mogłam sobie na to pozwolić. Miesiąc przed mistrzostwami musiałam wycisnąć z siebie 100 %. Walczyłam z kontuzją kolana, trenowałam w podwójnych opaskach i walczyłam z własnymi słabościami. Czułam, że jako Polka muszę starać się podwójnie, ponieważ impreza odbywała się w moim kraju. Żyłam w adrenalinie. Długo nie mogło do mnie dotrzeć, że zdobyłam mistrzostwa świata. Kiedy oglądam film z mistrzostw to przypominam sobie moment, kiedy usłyszałam Hymn Polski. Poczułam wtedy ogromną dumę ale nie docierało do mnie, to co się stało. Pewien etap mojego życia się skończył i otworzyła się nowa karta. Za szczególne wsparcie dziękuję przede wszystkim swojemu trenerowi i partnerowi Waldemarowi Gnatowskiemu, ale także Pawłowi Pachnikowi i Karolowi Buremu, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa – dodaje mistrzyni.

kasia-dudek-1

Kasia ubolewa nad tym, że jej sukcesy nie robiły wrażenia na włodarzach miasta. Uważa wręcz przeciwnie, że podcinano jej skrzydła, choć na wszystkich zawodach reprezentowała Sandomierz. Pod koniec 2015 roku sytuacja finansowa Ludowego Klubu Sportowego była tak trudna że zarząd i reprezentanci kupowali karnety na siłownię aby wesprzeć klub własnymi siłami.

– Obcięli nam dotacje tuż przed Mistrzostwami Świata. Mam nadzieję, że miasto przemyśli tą sytuację i wesprze finansowo Ludowy Klub Sportowy w przyszłym roku. Chcielibyśmy się rozwijać, ale bez funduszy jest bardzo ciężko – mówi Katarzyna Dudek.

kasia-dudek-13

Nie chce kończyć swojej kariery, ponieważ twierdzi, że nie nacieszyła się jeszcze sportem. W dość krótkim czasie zdobyła duży sukces. W amatorskim fitnessie sylwetkowym osiągnęła już wszystko. Teraz kusi ją opcja wejścia na ścieżkę zawodową. To poważny krok, który wiąże się z dużymi wydatkami. Początki takiej drogi są bardzo trudne, dlatego Kasia poszukuje obecnie źródeł wsparcia finansowego, które umożliwiłyby jej przygotowania do startów na najwyższym poziomie.

kasia-dudek-5

kasia-dudek-8

kasia-dudek-9

kasia-dudek-10

kasia-dudek-13

kasia-dudek-14

Kinga Kędziora Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021