sport

Nie osiadła na laurach, choć zdobyła już wszystko

Nie osiadła na laurach, choć zdobyła już wszystko

Katarzyna Dudek Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym mimo, że zdobyła sportowe szczyty, zamierza dalej trenować i sięgnąć jeszcze wyżej.

kasia-dudek-7

– Czas działa tu na korzyść, to bardzo złożony sport. Przeszło 10 lat temu mój partner zaszczepił we mnie treningi. Waldemar zawsze widział we mnie potencjał i nakłaniał do sportu. Posłuchałam go i skoczyłam na głęboką wodę. Wystartowałam w Mistrzostwach Polski w kwietniu 2015r. w Kielcach. Tym miłym akcentem rozpoczęła się moja kariera sportowa – opowiada o początkach kariery Katarzyna Dudek.

kasia-dudek-5

Jej przygoda ze sportem zaczęła się na poważnie w grudniu 2014r. W Kwietniu 2015r. zdobyła Mistrzostwa Polski Fitness i wygrała kategorię OPEN. Później walczyła w Mistrzostwach Europy, gdzie była 16-nasta. Jesienią ubiegłego roku wygrała prestiżową nagrodę- Puchar Polski i zajęła pierwsze miejsce. Podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie zajęła 13-te miejsce.

1 października zdobyła brązowy medal na Ms Olympia w Pradze. Jest to wysoka rangą i prestiżem impreza w kulturystyce i fitness federacji International Federation of Body Builders. Następnie wygrała swoją kategorię wzrostową na Mistrzostwach Świata w Białymstoku, które odbyły sie 12 listopada. Została również absolutną mistrzynią świata wygrywając kategorię OPEN.

kasia-dudek-11

To pierwszy przypadek w historii Polskiego Związku Kulturystyki i Fitnesu, kiedy w fitness sylwetkowym w kategorii OPEN polska zawodniczka wywalczyła zloty medal. Kasia ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Na swój sukces pracowała 10 lat.

– Wielomiesięczne przygotowanie jest bardzo kosztowne, stroje, suplementacja, treningi, specjalna dieta. Ten sport wiąże się z poważnymi wydatkami. . Każda kobieta ma czasem gorsze dni, ja nie mogłam sobie na to pozwolić. Miesiąc przed mistrzostwami musiałam wycisnąć z siebie 100 %. Walczyłam z kontuzją kolana, trenowałam w podwójnych opaskach i walczyłam z własnymi słabościami. Czułam, że jako Polka muszę starać się podwójnie, ponieważ impreza odbywała się w moim kraju. Żyłam w adrenalinie. Długo nie mogło do mnie dotrzeć, że zdobyłam mistrzostwa świata. Kiedy oglądam film z mistrzostw to przypominam sobie moment, kiedy usłyszałam Hymn Polski. Poczułam wtedy ogromną dumę ale nie docierało do mnie, to co się stało. Pewien etap mojego życia się skończył i otworzyła się nowa karta. Za szczególne wsparcie dziękuję przede wszystkim swojemu trenerowi i partnerowi Waldemarowi Gnatowskiemu, ale także Pawłowi Pachnikowi i Karolowi Buremu, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa – dodaje mistrzyni.

kasia-dudek-1

Kasia ubolewa nad tym, że jej sukcesy nie robiły wrażenia na włodarzach miasta. Uważa wręcz przeciwnie, że podcinano jej skrzydła, choć na wszystkich zawodach reprezentowała Sandomierz. Pod koniec 2015 roku sytuacja finansowa Ludowego Klubu Sportowego była tak trudna że zarząd i reprezentanci kupowali karnety na siłownię aby wesprzeć klub własnymi siłami.

– Obcięli nam dotacje tuż przed Mistrzostwami Świata. Mam nadzieję, że miasto przemyśli tą sytuację i wesprze finansowo Ludowy Klub Sportowy w przyszłym roku. Chcielibyśmy się rozwijać, ale bez funduszy jest bardzo ciężko – mówi Katarzyna Dudek.

kasia-dudek-13

Nie chce kończyć swojej kariery, ponieważ twierdzi, że nie nacieszyła się jeszcze sportem. W dość krótkim czasie zdobyła duży sukces. W amatorskim fitnessie sylwetkowym osiągnęła już wszystko. Teraz kusi ją opcja wejścia na ścieżkę zawodową. To poważny krok, który wiąże się z dużymi wydatkami. Początki takiej drogi są bardzo trudne, dlatego Kasia poszukuje obecnie źródeł wsparcia finansowego, które umożliwiłyby jej przygotowania do startów na najwyższym poziomie.

kasia-dudek-5

kasia-dudek-8

kasia-dudek-9

kasia-dudek-10

kasia-dudek-13

kasia-dudek-14

Kinga Kędziora Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Pilnie ! Poszukiwani wolontariusze, którzy mogą wesprzeć rodziców Bartusia

tsa24.com21 kwietnia 2021

Aleksandra Skubida ze srebrem

tsa24.com15 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

tsa24.com9 lutego 2021

Nagrody dla zawodniczek Ludowego Klubu Sportowego „Sandomierz”

tsa24.com2 grudnia 2020

Medale sandomierskich karateków

tsa24.com19 października 2020

II Jarski Bieg Na Zdrowie

tsa24.com5 października 2020