Kronika Policyjna

Nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu

Nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu

Wczoraj na terenie powiatu sandomierskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Renault. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczna jazdę!

Rozpoczął się sezon urlopowy, oznacza to, iż kierowcy pokonują często setki kilometrów w swoich autach, aby dotrzeć na upragniony wypoczynek. Okres letni wiąże się z wyższymi temperaturami co wpływa na nasze zmęczenie, zdenerwowanie i kłopoty ze skupieniem uwagi na kierowaniu pojazdem. Pokusa szybszego dotarcia do celu, coraz częściej skutkuje przekraczaniem dopuszczalnej prędkości.

Tylko wczoraj na terenie powiatu sandomierskiego doszło do dwóch kolizji z udziałem samochodów osobowych, w obu przypadkach przyczyną było nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Również wczoraj w miejscowości Samborzec policjanci zatrzymali 35- letniego kierowcę pojazdu marki renault, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila organizmie. Konsekwencjami nieprzemyślanego zachowania 35-latka będzie teraz odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj tuż po godzinie 6:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Pechów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który nie stosując się do oznakowania poziomego dodatkowo poruszał się z prędkością 149 km/h w terenie zabudowanym. W związku z powyższym mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęły punkty karne. Z uwagi na przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, zgodnie z przepisami mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy – nie jesteśmy sami na drodze, a kodeks drogowy obowiązuje również w wakacje!.

Apelujemy także do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną jazdę, niech nadmierna prędkość i brawura nie staną się przyczyną kolejnej tragedii. Motocyklisto – użyj wyobraźni!

Policja przypomina !

Po dwóch- trzech godzinach jazdy należy zrobić co najmniej 15 minutową przerwę w bezpiecznym miejscu np. na parkingu, na stacji paliw. Postój z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość naszego podróżowania.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Pościg za 24-latkiem w BMW

tsa24.com10 maja 2021

Nietrzeźwa 42-latka sprawcą kolizji drogowej

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

152 km/h w terenie zabudowanym, to zdecydowanie za szybko

tsa24.com27 kwietnia 2021

Odpowie za ograbienie miejsc pochówku

tsa24.com21 kwietnia 2021

39-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego umawiał się z 13-latką

tsa24.com21 kwietnia 2021