Kronika Policyjna

Nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu

Nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu

Wczoraj na terenie powiatu sandomierskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Renault. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczna jazdę!

Rozpoczął się sezon urlopowy, oznacza to, iż kierowcy pokonują często setki kilometrów w swoich autach, aby dotrzeć na upragniony wypoczynek. Okres letni wiąże się z wyższymi temperaturami co wpływa na nasze zmęczenie, zdenerwowanie i kłopoty ze skupieniem uwagi na kierowaniu pojazdem. Pokusa szybszego dotarcia do celu, coraz częściej skutkuje przekraczaniem dopuszczalnej prędkości.

Tylko wczoraj na terenie powiatu sandomierskiego doszło do dwóch kolizji z udziałem samochodów osobowych, w obu przypadkach przyczyną było nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Również wczoraj w miejscowości Samborzec policjanci zatrzymali 35- letniego kierowcę pojazdu marki renault, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila organizmie. Konsekwencjami nieprzemyślanego zachowania 35-latka będzie teraz odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj tuż po godzinie 6:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Pechów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który nie stosując się do oznakowania poziomego dodatkowo poruszał się z prędkością 149 km/h w terenie zabudowanym. W związku z powyższym mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęły punkty karne. Z uwagi na przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, zgodnie z przepisami mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy – nie jesteśmy sami na drodze, a kodeks drogowy obowiązuje również w wakacje!.

Apelujemy także do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną jazdę, niech nadmierna prędkość i brawura nie staną się przyczyną kolejnej tragedii. Motocyklisto – użyj wyobraźni!

Policja przypomina !

Po dwóch- trzech godzinach jazdy należy zrobić co najmniej 15 minutową przerwę w bezpiecznym miejscu np. na parkingu, na stacji paliw. Postój z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość naszego podróżowania.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021