W powiecie

Niepodległość w sieci…

Niepodległość w sieci…

Zapoczątkowana przed dwoma laty idea wspólnych, twórczych i przede wszystkim radosnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w obliczu tegorocznej epidemii koronawirusa musiała ulec zmianom.

Pandemiczna rzeczywistość, która zawładnęła niemal całym globem, społeczna izolacja oraz brak dostępu do kultury w znanej dotychczas formie zmusiły Sandomierskie Centrum Kultury do szukania nowych sposobów kontaktu z odbiorcą kultury.

W związku z tym niemal wszystkie działania dotyczące Narodowego Święta Niepodległości zostały przeniesione w obszar Internetu.

Wśród propozycji przygotowanych z tej okazji znalazły się:

– „Sandomierz świętuje niepodległość” – plakat okolicznościowy do udostępniania na Facebooku oraz bicia rekordu 102 udostępnień na 102 rocznice odzyskania niepodległości. Sandomierz dwukrotnie pobił rekord udostępnień i to w dniu, w którym plakat pojawił się w sieci. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za udostępnianie i wspólne świętowanie.

– „Krajobraz nie(p)odległego Sandomierza” – wirtualna prezentacja archiwalnych fotografii związanych z Sandomierzem, która potrwa do końca listopada. Sandomierskie Centrum Kultury dysponuje obfitym zbiorem fotografii z lat 1917 – 1939 dzięki wsparciu takich instytucji, jak: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Zachęcamy do rozkoszowania się urokiem dawnej fotografii oraz widokami dawnego Sandomierza.

– „Do hymnu” – wyjątkowo w dniu 11.11.2020 roku o godz. 12.00 z wieży ratuszowej zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego zamiast sandomierskiego hejnału.

– „Ratusz w barwach narodowych” – dniu 11.11.2020 po zmroku na elewacji sandomierskiego ratusza pojawiła się biało-czerwona iluminacja.

Wśród zaproponowanych wirtualnych działań na szczególną uwagę zasługuje konkurs fotograficzny pt. „Ok(n)o na Polskę”.

Celem konkursu było m.in. wzmacnianie postaw patriotycznych, rozwój kreatywności oraz zainteresowanie małą Ojczyzną. Organizatorom zależało na zaangażowaniu mieszkańców Sandomierza w twórcze i wirtualne przeżywanie Narodowego Święta Niepodległości.

Tematem zdjęć konkursowych były obiekty/krajobrazy widziane z okien mieszkań/domów/szkół/miejsc pracy w połączeniu z elementami o charakterze patriotycznym, także w osobistym tego słowa znaczeniu. Okno miało stanowić ramę „obrazu”, którego ostateczną kompozycję stworzył autor zdjęcia. W konkursie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Sandomierza bez względu na wiek.

Konkurs rozegrał się w przestrzeni Facebooka, a ocena prac konkursowych została oddana w ręce jego użytkowników. O zwycięstwie zadecydowała liczba polubień. Spośród 7 nadesłanych fotografii 3 otrzymały znaczną liczbę polubień i w związku z tym trafiły na podium.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Klaudia Ura

II miejsce – Anna Osemlak

III miejsce – Dionizy Drozdowski

Źródło U.M.. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021