Kronika Policyjna

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie sandomierskim

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie sandomierskim

W miniony weekend sandomierscy policjanci zatrzymali 5-ciu kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

W sobotę po północy patrol Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Jana Pawła II w Sandomierzu zatrzymał 18-letniego kierującego motorowerem, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.Kilka minut później patrol z Komisariatu Policji w Koprzywnicy w zatrzymał 32- latka kierującego motorowerem, który na oczach policjantów przewrócił się na drogę. Badanie jednoznacznie potwierdziło, że był on pod wpływem alkoholu. 32- latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 18. Policjanci z Komisariatu Policji w Dwikozach zatrzymali 31- latka, który wyjeżdżając z posesji samochodem osobowym marki Ford, zajechał drogę kierującemu motocyklem. Ten z kolei uderzył w krawężnik. 31-latek odjechał z miejsca zdarzenia prawdopodobnie chcąc uniknąć odpowiedzialności. Jednak nie udało mu się to, ponieważ został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, ze prowadził on pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do ostatniego takiego zdarzenia w tym dniu doszło o godzinie 23:25. Dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał wtedy zgłoszenie, że z parkingu przed galerią handlową odjeżdża samochód osobowy marki Volkswagen, którego tor jazdy wskazuje, iż jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci, którzy zauważyli opisywany pojazd na ul. Milberta w Sandomierzu. Kierującym okazał się 61- latek, od którego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Dlatego została mu pobrana krew do badań. Dodatkowo policjanci ustalili, że przed zatrzymaniem 61- latek uderzył i uszkodził elementy bezpieczeństwa ruchu przy zjeździe z mostu, gdzie zgubił tablicę rejestracyjną.

W niedzielę, w gminie Klimontów patrol Wydziału Ruchu Drogowego podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem Honda. Jednak kierujący nie zastosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci pojechali za pojazdem, który po kilku kilometrach wjechał na teren prywatnej posesji, gdzie został zatrzymany. Kierującym okazał się 37- latek, który prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Seniorze zadbaj o swoje bezpieczeństwo

tsa24.com27 stycznia 2021

Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód

tsa24.com26 stycznia 2021

Alarmujmy policje, kiedy widzimy osoby narażone na wychłodzenie

tsa24.com21 stycznia 2021

Oferował do sprzedaży szczepionki na COVID-19

tsa24.com21 stycznia 2021

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020