Kronika Policyjna

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie sandomierskim

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie sandomierskim

W miniony weekend sandomierscy policjanci zatrzymali 5-ciu kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

W sobotę po północy patrol Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Jana Pawła II w Sandomierzu zatrzymał 18-letniego kierującego motorowerem, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.Kilka minut później patrol z Komisariatu Policji w Koprzywnicy w zatrzymał 32- latka kierującego motorowerem, który na oczach policjantów przewrócił się na drogę. Badanie jednoznacznie potwierdziło, że był on pod wpływem alkoholu. 32- latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 18. Policjanci z Komisariatu Policji w Dwikozach zatrzymali 31- latka, który wyjeżdżając z posesji samochodem osobowym marki Ford, zajechał drogę kierującemu motocyklem. Ten z kolei uderzył w krawężnik. 31-latek odjechał z miejsca zdarzenia prawdopodobnie chcąc uniknąć odpowiedzialności. Jednak nie udało mu się to, ponieważ został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, ze prowadził on pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do ostatniego takiego zdarzenia w tym dniu doszło o godzinie 23:25. Dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał wtedy zgłoszenie, że z parkingu przed galerią handlową odjeżdża samochód osobowy marki Volkswagen, którego tor jazdy wskazuje, iż jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci, którzy zauważyli opisywany pojazd na ul. Milberta w Sandomierzu. Kierującym okazał się 61- latek, od którego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Dlatego została mu pobrana krew do badań. Dodatkowo policjanci ustalili, że przed zatrzymaniem 61- latek uderzył i uszkodził elementy bezpieczeństwa ruchu przy zjeździe z mostu, gdzie zgubił tablicę rejestracyjną.

W niedzielę, w gminie Klimontów patrol Wydziału Ruchu Drogowego podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem Honda. Jednak kierujący nie zastosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci pojechali za pojazdem, który po kilku kilometrach wjechał na teren prywatnej posesji, gdzie został zatrzymany. Kierującym okazał się 37- latek, który prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Pościg za 24-latkiem w BMW

tsa24.com10 maja 2021

Nietrzeźwa 42-latka sprawcą kolizji drogowej

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

152 km/h w terenie zabudowanym, to zdecydowanie za szybko

tsa24.com27 kwietnia 2021

Odpowie za ograbienie miejsc pochówku

tsa24.com21 kwietnia 2021

39-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego umawiał się z 13-latką

tsa24.com21 kwietnia 2021

Dotychczas pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy

tsa24.com19 kwietnia 2021