Kronika Policyjna

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie sandomierskim

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie sandomierskim

W miniony weekend sandomierscy policjanci zatrzymali 5-ciu kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

W sobotę po północy patrol Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Jana Pawła II w Sandomierzu zatrzymał 18-letniego kierującego motorowerem, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.Kilka minut później patrol z Komisariatu Policji w Koprzywnicy w zatrzymał 32- latka kierującego motorowerem, który na oczach policjantów przewrócił się na drogę. Badanie jednoznacznie potwierdziło, że był on pod wpływem alkoholu. 32- latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 18. Policjanci z Komisariatu Policji w Dwikozach zatrzymali 31- latka, który wyjeżdżając z posesji samochodem osobowym marki Ford, zajechał drogę kierującemu motocyklem. Ten z kolei uderzył w krawężnik. 31-latek odjechał z miejsca zdarzenia prawdopodobnie chcąc uniknąć odpowiedzialności. Jednak nie udało mu się to, ponieważ został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, ze prowadził on pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do ostatniego takiego zdarzenia w tym dniu doszło o godzinie 23:25. Dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał wtedy zgłoszenie, że z parkingu przed galerią handlową odjeżdża samochód osobowy marki Volkswagen, którego tor jazdy wskazuje, iż jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci, którzy zauważyli opisywany pojazd na ul. Milberta w Sandomierzu. Kierującym okazał się 61- latek, od którego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Dlatego została mu pobrana krew do badań. Dodatkowo policjanci ustalili, że przed zatrzymaniem 61- latek uderzył i uszkodził elementy bezpieczeństwa ruchu przy zjeździe z mostu, gdzie zgubił tablicę rejestracyjną.

W niedzielę, w gminie Klimontów patrol Wydziału Ruchu Drogowego podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem Honda. Jednak kierujący nie zastosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci pojechali za pojazdem, który po kilku kilometrach wjechał na teren prywatnej posesji, gdzie został zatrzymany. Kierującym okazał się 37- latek, który prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021