Kronika Policyjna

Nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów

Nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani przez sandomierskich policjantów. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 43-letni obywatel Ukrainy oraz 35-letni mieszkaniec Sandomierza. Zarówno jeden jak i drugi kierując pojazdami mechanicznymi mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W piątek (23.10)  po godzinie 20 sandomierscy policjanci, zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy i próbował uciec. Po krótkim pościgu uciekinier uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Wtedy wyszło na jaw, że 35–latek był pijany. Badanie wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami.

Kolejną osobą, która zlekceważyła zakaz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości był obywatel Ukrainy, który wczoraj na jednej z ulic Sandomierza wykonując manewr cofania uszkodził bramę wjazdową na parking i odjechał z miejsca zdarzenia. Po  chwili, kiedy został zatrzymany do kontroli drogowej na jaw wyszło, że kierujący podróżował na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie wykazało, że 43 – latek miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie.

Przypomnimy!

Nawet niewielka ilości alkoholu opóźnia reakcję. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która by pozwoliła na kierowanie pojazdem.

Piłeś – nie jedź! – to hasło, do którego powinni stosować się wszyscy kierowcy.

 

 

KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021