Kronika Policyjna

Nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów

Nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani przez sandomierskich policjantów. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 43-letni obywatel Ukrainy oraz 35-letni mieszkaniec Sandomierza. Zarówno jeden jak i drugi kierując pojazdami mechanicznymi mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W piątek (23.10)  po godzinie 20 sandomierscy policjanci, zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy i próbował uciec. Po krótkim pościgu uciekinier uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Wtedy wyszło na jaw, że 35–latek był pijany. Badanie wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami.

Kolejną osobą, która zlekceważyła zakaz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości był obywatel Ukrainy, który wczoraj na jednej z ulic Sandomierza wykonując manewr cofania uszkodził bramę wjazdową na parking i odjechał z miejsca zdarzenia. Po  chwili, kiedy został zatrzymany do kontroli drogowej na jaw wyszło, że kierujący podróżował na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie wykazało, że 43 – latek miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie.

Przypomnimy!

Nawet niewielka ilości alkoholu opóźnia reakcję. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która by pozwoliła na kierowanie pojazdem.

Piłeś – nie jedź! – to hasło, do którego powinni stosować się wszyscy kierowcy.

 

 

KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021

 Nietrzeźwy 73 latek nie ustąpił pierwszeństwa tirowi

tsa24.com3 lutego 2021

Sprawcy kradzieży katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

tsa24.com1 lutego 2021

Zabezpieczone nielegalne automaty z gminy Obrazów

tsa24.com1 lutego 2021

Zamiast konfitur narkotyki

tsa24.com1 lutego 2021