Kronika Policyjna

Nietrzeźwy z sądowym zakazem

Nietrzeźwy z sądowym zakazem

Sandomierscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności. Za przestępstwa, których się dopuścił kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Wydziału Kryminalnego na jednej z sandomierskich ulic zauważyli pojazd marki KIA, którego kierujący nie mógł utrzymać toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od 35-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu danych kierującego okazało się, że mężczyzna ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności.

35-latek, będzie miał teraz sporo czasu na przemyślenie swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

PRZYPOMINAMY! APELUJEMY!

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

 

Zródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021