W Sandomierzu

Nowe miejsca pracy czy zwolnienia?

Nowe miejsca pracy czy zwolnienia?

Oszczędności i zmniejszenie wydatków to główne argumenty za utworzeniem Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę w sprawie powołania w mieście nowej placówki.

Centrum Usług Wspólnych ma zapewnić obsługę ekonomiczno – administracyjną i finansowo – księgową Sandomierskiego Centrum Oświaty, czyli szkół, przedszkoli i żłobków dla których Gmina Miejska Sandomierz jest organem prowadzącym. Ponadto centrum będzie obsługiwało w zakresie finansowo – księgowym i ekonomiczno – administracyjnym tj. kadry, płace, obsługa informatyczna, prawna oraz z zakresu zamówień publicznych, BHP i p. poż. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Świetlicę Środowiskową. Mówi się także o Sandomierskim Centrum Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, a w przyszłości może nawet Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

W konsekwencji powołania tej placówki część jej obecnych pracowników może stracić pracę. Należy zaznaczyć, że niektóre osoby są zatrudnione na umowę – zlecenie lub 1/3 etatu. Centrum Usług Wspólnych stworzy np. jeden pełny etat dla księgowej, która będzie obsługiwała wszystkie te instytucje.

– Centrum to nowa placówka , która będzie potrzebowała pracowników. Nie wyobrażam sobie, żeby to były osoby przyjmowane z zewnątrz. Na pewno stanowiska obejmą pracownicy, którzy obecnie pracują w tych placówkach, np. w MOSiR. Zwolnienia będą, nie można ich wykluczyć. Prawdopodobnie Centrum Usług Wspólnych będzie prowadziło również księgowość placu targowego – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Należy zaznaczyć, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni mieli podzielone zdanie na ten temat. Radny Jacek Dybus opowiedział się za utworzeniem Centrum, natomiast radna Agnieszka Frańczak- Szczepanek była przeciwna. Najbardziej zbulwersowały ją ewentualne zwolnienia. Pracę straci część pracowników zatrudnianych dotychczas przez placówki, które trafią „pod opiekę” Centrum.

Kinga Kędziora

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021