W Sandomierzu

Nowe miejsca pracy czy zwolnienia?

Nowe miejsca pracy czy zwolnienia?

Oszczędności i zmniejszenie wydatków to główne argumenty za utworzeniem Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę w sprawie powołania w mieście nowej placówki.

Centrum Usług Wspólnych ma zapewnić obsługę ekonomiczno – administracyjną i finansowo – księgową Sandomierskiego Centrum Oświaty, czyli szkół, przedszkoli i żłobków dla których Gmina Miejska Sandomierz jest organem prowadzącym. Ponadto centrum będzie obsługiwało w zakresie finansowo – księgowym i ekonomiczno – administracyjnym tj. kadry, płace, obsługa informatyczna, prawna oraz z zakresu zamówień publicznych, BHP i p. poż. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Świetlicę Środowiskową. Mówi się także o Sandomierskim Centrum Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, a w przyszłości może nawet Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

W konsekwencji powołania tej placówki część jej obecnych pracowników może stracić pracę. Należy zaznaczyć, że niektóre osoby są zatrudnione na umowę – zlecenie lub 1/3 etatu. Centrum Usług Wspólnych stworzy np. jeden pełny etat dla księgowej, która będzie obsługiwała wszystkie te instytucje.

– Centrum to nowa placówka , która będzie potrzebowała pracowników. Nie wyobrażam sobie, żeby to były osoby przyjmowane z zewnątrz. Na pewno stanowiska obejmą pracownicy, którzy obecnie pracują w tych placówkach, np. w MOSiR. Zwolnienia będą, nie można ich wykluczyć. Prawdopodobnie Centrum Usług Wspólnych będzie prowadziło również księgowość placu targowego – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Należy zaznaczyć, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni mieli podzielone zdanie na ten temat. Radny Jacek Dybus opowiedział się za utworzeniem Centrum, natomiast radna Agnieszka Frańczak- Szczepanek była przeciwna. Najbardziej zbulwersowały ją ewentualne zwolnienia. Pracę straci część pracowników zatrudnianych dotychczas przez placówki, które trafią „pod opiekę” Centrum.

Kinga Kędziora

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021