W Sandomierzu

Nowe miejsca pracy czy zwolnienia?

Nowe miejsca pracy czy zwolnienia?

Oszczędności i zmniejszenie wydatków to główne argumenty za utworzeniem Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę w sprawie powołania w mieście nowej placówki.

Centrum Usług Wspólnych ma zapewnić obsługę ekonomiczno – administracyjną i finansowo – księgową Sandomierskiego Centrum Oświaty, czyli szkół, przedszkoli i żłobków dla których Gmina Miejska Sandomierz jest organem prowadzącym. Ponadto centrum będzie obsługiwało w zakresie finansowo – księgowym i ekonomiczno – administracyjnym tj. kadry, płace, obsługa informatyczna, prawna oraz z zakresu zamówień publicznych, BHP i p. poż. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Świetlicę Środowiskową. Mówi się także o Sandomierskim Centrum Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, a w przyszłości może nawet Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

W konsekwencji powołania tej placówki część jej obecnych pracowników może stracić pracę. Należy zaznaczyć, że niektóre osoby są zatrudnione na umowę – zlecenie lub 1/3 etatu. Centrum Usług Wspólnych stworzy np. jeden pełny etat dla księgowej, która będzie obsługiwała wszystkie te instytucje.

– Centrum to nowa placówka , która będzie potrzebowała pracowników. Nie wyobrażam sobie, żeby to były osoby przyjmowane z zewnątrz. Na pewno stanowiska obejmą pracownicy, którzy obecnie pracują w tych placówkach, np. w MOSiR. Zwolnienia będą, nie można ich wykluczyć. Prawdopodobnie Centrum Usług Wspólnych będzie prowadziło również księgowość placu targowego – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Należy zaznaczyć, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni mieli podzielone zdanie na ten temat. Radny Jacek Dybus opowiedział się za utworzeniem Centrum, natomiast radna Agnieszka Frańczak- Szczepanek była przeciwna. Najbardziej zbulwersowały ją ewentualne zwolnienia. Pracę straci część pracowników zatrudnianych dotychczas przez placówki, które trafią „pod opiekę” Centrum.

Kinga Kędziora

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021