W powiecie

Nowoczesna szkoła z tradycjami. Dzień otwarty w Mokoszynie

Nowoczesna szkoła z tradycjami. Dzień otwarty w Mokoszynie

Ósmoklasiści, którzy wiążą swoją przyszłość z rolnictwem, mogli w piątek wziąć udział w Wirtualnym Dniu Otwartej Szkoły, organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Mokoszynie. Nauczyciele i uczniowie tej placówki zaproponowali kandydatom m.in. zwiedzanie szkoły, warsztatów, gospodarstwa i internatu, a także przygotowali informacje o kierunkach nauki i warunkach tegorocznej rekrutacji.

Uczniowie kończący szkoły podstawowe mają przed sobą ogromne wyzwania. Jednym są zbliżające się egzaminy ósmoklasisty, a drugim decyzja o dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej. W tym roku, ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne, nie ma możliwości, żeby przed złożeniem dokumentów osobiście odwiedzić wybrane szkoły. Aby umożliwić młodym ludziom bliższe poznanie oferty edukacyjnej, warunków nauki i zdobywania doświadczenia zawodowego, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu-Mokoszynie zorganizowany został Dzień Otwartej Szkoły. Tym razem, ze względu na bezpieczeństwo uczniów, pracowników i odwiedzających, zamiast tradycyjnego spotkania w murach szkoły wydarzenie miało charakter wirtualny. 22 maja goście mogli obejrzeć w serwisie streamingowym i w mediach społecznościowych transmisję na żywo oraz wziąć udział w zwiedzaniu placówki, internatu, warsztatów szkolnych i gospodarstwa, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne. Przedstawiciele dyrekcji i kadry pedagogicznej opowiedzieli o kierunkach kształcenia w technikum i szkole branżowej I stopnia, o kursach zawodowych i interesujących projektach, z jakich uczniowie mogą korzystać, a także o szkolnej codzienności. Obserwatorzy mieli okazję dowiedzieć się więcej o zasadach tegorocznej rekrutacji, a także zadać pytania nauczycielom.

Każdego roku Dzień Otwartej Szkoły to dla nas okazja do zaprezentowania, jak w salach lekcyjnych, warsztatach zawodowych oraz gospodarstwie przyszkolnym, wyposażonym w nowoczesne sprzęty, kształcimy młodych pasjonatów – przyszłych specjalistów z branży rolnej. Każdorazowo jest to także wyjątkowy, świąteczny dzień dla naszej szkolnej społeczności – mówi Alicja Szatan, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokoszynie. – Przewodnikami po szkole zawsze są nasi uczniowie, którzy oprowadzają młodszych kolegów i bezpośrednio udzielają im ważnych informacji. Tak też było tym razem, chociaż w wirtualnej formie. Dziś przewodnikiem był jeden z uczniów z trzeciej klasy, Jan Włostowski. Dla osób, które nie zdążyły wziąć udziału w Wirtualnym Dniu Otwartej Szkoły, mam dobrą wiadomość. Po zakończeniu transmisji cały materiał wideo jest dostępny na stronie naszej szkoły: https://www.mokoszyn.pl.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021