W powiecie

Nowoczesna szkoła z tradycjami. Dzień otwarty w Mokoszynie

Nowoczesna szkoła z tradycjami. Dzień otwarty w Mokoszynie

Ósmoklasiści, którzy wiążą swoją przyszłość z rolnictwem, mogli w piątek wziąć udział w Wirtualnym Dniu Otwartej Szkoły, organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Mokoszynie. Nauczyciele i uczniowie tej placówki zaproponowali kandydatom m.in. zwiedzanie szkoły, warsztatów, gospodarstwa i internatu, a także przygotowali informacje o kierunkach nauki i warunkach tegorocznej rekrutacji.

Uczniowie kończący szkoły podstawowe mają przed sobą ogromne wyzwania. Jednym są zbliżające się egzaminy ósmoklasisty, a drugim decyzja o dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej. W tym roku, ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne, nie ma możliwości, żeby przed złożeniem dokumentów osobiście odwiedzić wybrane szkoły. Aby umożliwić młodym ludziom bliższe poznanie oferty edukacyjnej, warunków nauki i zdobywania doświadczenia zawodowego, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu-Mokoszynie zorganizowany został Dzień Otwartej Szkoły. Tym razem, ze względu na bezpieczeństwo uczniów, pracowników i odwiedzających, zamiast tradycyjnego spotkania w murach szkoły wydarzenie miało charakter wirtualny. 22 maja goście mogli obejrzeć w serwisie streamingowym i w mediach społecznościowych transmisję na żywo oraz wziąć udział w zwiedzaniu placówki, internatu, warsztatów szkolnych i gospodarstwa, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne. Przedstawiciele dyrekcji i kadry pedagogicznej opowiedzieli o kierunkach kształcenia w technikum i szkole branżowej I stopnia, o kursach zawodowych i interesujących projektach, z jakich uczniowie mogą korzystać, a także o szkolnej codzienności. Obserwatorzy mieli okazję dowiedzieć się więcej o zasadach tegorocznej rekrutacji, a także zadać pytania nauczycielom.

Każdego roku Dzień Otwartej Szkoły to dla nas okazja do zaprezentowania, jak w salach lekcyjnych, warsztatach zawodowych oraz gospodarstwie przyszkolnym, wyposażonym w nowoczesne sprzęty, kształcimy młodych pasjonatów – przyszłych specjalistów z branży rolnej. Każdorazowo jest to także wyjątkowy, świąteczny dzień dla naszej szkolnej społeczności – mówi Alicja Szatan, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokoszynie. – Przewodnikami po szkole zawsze są nasi uczniowie, którzy oprowadzają młodszych kolegów i bezpośrednio udzielają im ważnych informacji. Tak też było tym razem, chociaż w wirtualnej formie. Dziś przewodnikiem był jeden z uczniów z trzeciej klasy, Jan Włostowski. Dla osób, które nie zdążyły wziąć udziału w Wirtualnym Dniu Otwartej Szkoły, mam dobrą wiadomość. Po zakończeniu transmisji cały materiał wideo jest dostępny na stronie naszej szkoły: https://www.mokoszyn.pl.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Uwaga ! Zaginiona mieszkanka Gierlachowa

tsa24.com2 czerwca 2020

Jeden głos Czwórmiasta w sprawie linii kolejowej

tsa24.com1 czerwca 2020

“Pielgrzym ” zacumował w Sandomierzu

tsa24.com1 czerwca 2020

Dyspensa dla wiernych do końca maja

tsa24.com29 maja 2020

Place zabaw i siłownie pod chmurką ponownie otwarte od jutra

tsa24.com29 maja 2020

Urząd przywraca bezpośrednią obsługę interesantów

tsa24.com29 maja 2020

Źródliska w Parku Piszczele

tsa24.com29 maja 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

tsa24.com29 maja 2020

Taras Widokowy nie tylko do zwiedzania

tsa24.com28 maja 2020