W Sandomierzu

Nowy rok szkolny oficjalnie rozpoczęty

Nowy rok szkolny oficjalnie rozpoczęty

W sandomierskich szkołach zabrzmiał dziś pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny, a jednocześnie rok wielkich zmian jakie przyniosła reforma oświaty.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 będą kontynuować naukę w oddziałach szkół podstawowych. Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza przywitał uczniów, dyrekcję, przedstawicieli kuratorium, grono pedagogiczne oraz rodziców w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza.

– Dziś rozpoczynamy wspólnie nowy rok szkolny. Nowy jako kolejny 2017/2018, ale także nowy z uwagi na wprowadzoną reformę edukacji. Nie ma potrzeby wracać do czasu, kiedy to wspólnie podejmowaliśmy decyzje co dalej z naszymi szkołami. Jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Gimnazjalnymi – największej szkole w mieście. Wiem ile pracy, czasu, zrozumienia, emaptii będzie potrzebne, żeby cała społeczność szkolna się zgrała. Wierzę, że to się uda – mówił Marek Bronkowski.

ura-0357

Burmistrz Miasta w swoim przemówieniu przywitał uczniów słowami: Już za moment usłyszycie pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wracając do swoich ławek, będziecie wspominali minione wakacje, zawarte znajomości, zwiedzone miejsca. Na szkolnych korytarzach ponownie zagości gwar, bo rozmowy i dyskusje na interesujące Was tematy to także forma nauki. Niech szkoła stanie się dla Was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy, odkrywanie nauki i jej praw, odnajdywanie samego siebie w nowych okolicznościach czy rozwój własnych uzdolnień i umiejętności to fascynująca wycieczka w nieznane.

Nauczycielom i pracownikom oświaty gospodarz miasta życzył, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. W swoim wystąpieniu zwrócił się również do rodziców, podkreślił jak ważna jest ich rola we współczesnej szkole.

ura-0339

-Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania – powiedział Burmistrz Sandomierza.

Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia uczniowie udali się do swoich klas, gdzie poznali plan lekcji i przywitali się z rówieśnikami po wakacyjnej przerwie.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021