W Sandomierzu

Nowy rok szkolny oficjalnie rozpoczęty

Nowy rok szkolny oficjalnie rozpoczęty

W sandomierskich szkołach zabrzmiał dziś pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny, a jednocześnie rok wielkich zmian jakie przyniosła reforma oświaty.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 będą kontynuować naukę w oddziałach szkół podstawowych. Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza przywitał uczniów, dyrekcję, przedstawicieli kuratorium, grono pedagogiczne oraz rodziców w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza.

– Dziś rozpoczynamy wspólnie nowy rok szkolny. Nowy jako kolejny 2017/2018, ale także nowy z uwagi na wprowadzoną reformę edukacji. Nie ma potrzeby wracać do czasu, kiedy to wspólnie podejmowaliśmy decyzje co dalej z naszymi szkołami. Jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Gimnazjalnymi – największej szkole w mieście. Wiem ile pracy, czasu, zrozumienia, emaptii będzie potrzebne, żeby cała społeczność szkolna się zgrała. Wierzę, że to się uda – mówił Marek Bronkowski.

ura-0357

Burmistrz Miasta w swoim przemówieniu przywitał uczniów słowami: Już za moment usłyszycie pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wracając do swoich ławek, będziecie wspominali minione wakacje, zawarte znajomości, zwiedzone miejsca. Na szkolnych korytarzach ponownie zagości gwar, bo rozmowy i dyskusje na interesujące Was tematy to także forma nauki. Niech szkoła stanie się dla Was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy, odkrywanie nauki i jej praw, odnajdywanie samego siebie w nowych okolicznościach czy rozwój własnych uzdolnień i umiejętności to fascynująca wycieczka w nieznane.

Nauczycielom i pracownikom oświaty gospodarz miasta życzył, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. W swoim wystąpieniu zwrócił się również do rodziców, podkreślił jak ważna jest ich rola we współczesnej szkole.

ura-0339

-Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania – powiedział Burmistrz Sandomierza.

Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia uczniowie udali się do swoich klas, gdzie poznali plan lekcji i przywitali się z rówieśnikami po wakacyjnej przerwie.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Stanowisko Burmistrza Sandomierza Marcina Marca w temacie budowy sklepu Lidl

tsa24.com27 stycznia 2021

Upamiętniono powstańców styczniowych

tsa24.com27 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021