W Sandomierzu

Nowy zastępca komendanta straży

Nowy zastępca komendanta straży

31 sierpnia 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczystość powołania kpt. Andrzeja Włodarczyka na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży pożarnej w Sandomierzu. Akt powołania wręczył osobiście Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach bryg. Adam Czajka.

Kapitan Andrzej Włodarczyk służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2006 roku jako pracownik Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Tytuł inżyniera bezpieczeństwa uzyskał w 2007 roku a w 2009 roku tytuł magistra na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Członek Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno–Nurkowego Świętokrzyskie. Brał udział w wielu akcjach związanych z poszukiwaniem osób zaginionych często w bardzo trudnych warunkach i z narażeniem życia. Zajmował funkcję w strukturach Centralnego Odwodu Operacyjnego. Dał się poznać jako sumienny i rzetelny strażak, dla którego wartością najwyższą było niesienie pomocy osobom poszkodowanym.

DSC_0639

Od 2010 roku służbę pełnił w Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu na stanowiskach młodszego specjalisty, specjalisty oraz starszego specjalisty wydziału operacyjno-szkoleniowego. Odpowiedzialny między innymi za Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu, które wspierał pomocą w czasie prowadzonych akcji ratowniczo gaśniczych. Był członkiem sztabu strategicznego powołanego przez Komendanta Głównego PSP podczas działań związanych z powodzią w 2010 roku oraz zagrożenia powodziowego w 2014 roku.

Ściśle współpracował z Jednostkami OSP z terenu powiatu realizując szereg programowych szkoleń teoretycznych i praktycznych. Ciągły nadzór na wyszkoleniem i wyposażeniem jednostek ochrony przeciwpożarowej dał kapitanowi Andrzejowi Włodarczykowi jasny obraz zabezpieczenia operacyjnego powiatu.

IMG_20160901_124729

Jako pełniący obowiązki Zastępy Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu nadzorował zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży a w szczególności „Dnia Wspólnoty” obchodzonego w Sandomierzu.

W 2014 roku został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa a w 2016 roku Brązowa Odznaką Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej.

Jest osobą pracowitą i sumienną a jego profesjonalne podejście do zadań służbowych gwarantuje ich realizację na wysokim poziomie.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021