W Sandomierzu

Nowy zastępca komendanta straży

Nowy zastępca komendanta straży

31 sierpnia 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczystość powołania kpt. Andrzeja Włodarczyka na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży pożarnej w Sandomierzu. Akt powołania wręczył osobiście Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach bryg. Adam Czajka.

Kapitan Andrzej Włodarczyk służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2006 roku jako pracownik Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Tytuł inżyniera bezpieczeństwa uzyskał w 2007 roku a w 2009 roku tytuł magistra na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Członek Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno–Nurkowego Świętokrzyskie. Brał udział w wielu akcjach związanych z poszukiwaniem osób zaginionych często w bardzo trudnych warunkach i z narażeniem życia. Zajmował funkcję w strukturach Centralnego Odwodu Operacyjnego. Dał się poznać jako sumienny i rzetelny strażak, dla którego wartością najwyższą było niesienie pomocy osobom poszkodowanym.

DSC_0639

Od 2010 roku służbę pełnił w Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu na stanowiskach młodszego specjalisty, specjalisty oraz starszego specjalisty wydziału operacyjno-szkoleniowego. Odpowiedzialny między innymi za Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu, które wspierał pomocą w czasie prowadzonych akcji ratowniczo gaśniczych. Był członkiem sztabu strategicznego powołanego przez Komendanta Głównego PSP podczas działań związanych z powodzią w 2010 roku oraz zagrożenia powodziowego w 2014 roku.

Ściśle współpracował z Jednostkami OSP z terenu powiatu realizując szereg programowych szkoleń teoretycznych i praktycznych. Ciągły nadzór na wyszkoleniem i wyposażeniem jednostek ochrony przeciwpożarowej dał kapitanowi Andrzejowi Włodarczykowi jasny obraz zabezpieczenia operacyjnego powiatu.

IMG_20160901_124729

Jako pełniący obowiązki Zastępy Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu nadzorował zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży a w szczególności „Dnia Wspólnoty” obchodzonego w Sandomierzu.

W 2014 roku został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa a w 2016 roku Brązowa Odznaką Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej.

Jest osobą pracowitą i sumienną a jego profesjonalne podejście do zadań służbowych gwarantuje ich realizację na wysokim poziomie.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021