W Sandomierzu

Nowy zastępca komendanta straży

Nowy zastępca komendanta straży

31 sierpnia 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczystość powołania kpt. Andrzeja Włodarczyka na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży pożarnej w Sandomierzu. Akt powołania wręczył osobiście Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach bryg. Adam Czajka.

Kapitan Andrzej Włodarczyk służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2006 roku jako pracownik Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Tytuł inżyniera bezpieczeństwa uzyskał w 2007 roku a w 2009 roku tytuł magistra na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Członek Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno–Nurkowego Świętokrzyskie. Brał udział w wielu akcjach związanych z poszukiwaniem osób zaginionych często w bardzo trudnych warunkach i z narażeniem życia. Zajmował funkcję w strukturach Centralnego Odwodu Operacyjnego. Dał się poznać jako sumienny i rzetelny strażak, dla którego wartością najwyższą było niesienie pomocy osobom poszkodowanym.

DSC_0639

Od 2010 roku służbę pełnił w Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu na stanowiskach młodszego specjalisty, specjalisty oraz starszego specjalisty wydziału operacyjno-szkoleniowego. Odpowiedzialny między innymi za Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu, które wspierał pomocą w czasie prowadzonych akcji ratowniczo gaśniczych. Był członkiem sztabu strategicznego powołanego przez Komendanta Głównego PSP podczas działań związanych z powodzią w 2010 roku oraz zagrożenia powodziowego w 2014 roku.

Ściśle współpracował z Jednostkami OSP z terenu powiatu realizując szereg programowych szkoleń teoretycznych i praktycznych. Ciągły nadzór na wyszkoleniem i wyposażeniem jednostek ochrony przeciwpożarowej dał kapitanowi Andrzejowi Włodarczykowi jasny obraz zabezpieczenia operacyjnego powiatu.

IMG_20160901_124729

Jako pełniący obowiązki Zastępy Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu nadzorował zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży a w szczególności „Dnia Wspólnoty” obchodzonego w Sandomierzu.

W 2014 roku został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa a w 2016 roku Brązowa Odznaką Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej.

Jest osobą pracowitą i sumienną a jego profesjonalne podejście do zadań służbowych gwarantuje ich realizację na wysokim poziomie.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Społeczności lokalne walczą razem o Bartusia

tsa24.com17 czerwca 2021

Mobilne Gminne Biuro Spisowe wyruszyło na ulice Sandomierza

tsa24.com17 czerwca 2021

Podsumowanie szkolenia pływackiego

tsa24.com16 czerwca 2021

Promocja książki “Szlak Wisły” – relacja

tsa24.com16 czerwca 2021

Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

tsa24.com16 czerwca 2021

Wystawa koncepcji rewitalizacji fontanny na Małym Rynku w Sandomierzu

tsa24.com15 czerwca 2021

Dzień ławnika w sandomierskim Ratuszu

tsa24.com15 czerwca 2021

Otwarcie Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego

tsa24.com15 czerwca 2021

Nielegalne automaty na terenie Sandomierza zlikwidowane

tsa24.com14 czerwca 2021