sport

Obiecujący początek Wisły Sandomierz

Piłkarze Wisły Sandomierz zremisowali 1-1 (1-0) w meczu 18. kolejki III ligi gr. IV z wyżej notowaną Wisłą Puławy. Wiślacy prowadzili po trafieniu Patryka Wilka. Goście wyrównali w końcowych minutach spotkania. Drużyna przyjezdnych szybko przejęła inicjatywę na boisku.

Liczne sytuacje podbramkowe nie dały efektu bramkowego. Dobrze spisywała się linia defensywna oraz między słupkami Stanisław Wierzgacz. Niewykorzystane okazje zemściły się na gościach w 36. minucie. Kamil Bętkowski zacentrował z rzutu rożnego w stronę bliższej słupka, gdzie sprytnym strzałem głową piłkę do siatki skierował Patryk Wilk.

Druga połowa meczu nie zmieniła za bardzo obrazu gry. Ponownie częściej przy piłce byli puławianie. Podopieczni Dariusza Pietrasiaka skupili się natomiast na mądrej grze w obronie. Wierzgacz dwoił się i troił, żeby zatrzymać szarżę rywali. Wiślacki golkiper skapitulował jednak w 85. minucie.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 2. Jakub Konefał (62 Szymon Czerwiak), 3. Patryk Wilk, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab – 8. Krystian Pasternak (83 Krystian Sornat), 98. Jakub Siedlecki, 99. Michał Kamiński, 11. Kamil Bętkowski (70 Kacper Rop), 15. Damian Nogaj – 9. Kacper Piechniak (80 Piotr Poński).

Wisła P.: Paweł Socha – Karol Barański, Jakub Poznański, Mateusz Pielach, Michał Król, Przemysław Skałecki, Arkadiusz Maksymiuk (81 Michał Kobiałka), Michał Zuber, Łukasz Kacprzycki (78 Piotr Zmorzyński), Krystian Puton, Szymon Stanisławski (83 Krystian Żelisko).

żółte kartki: Piechniak, Siedlecki, Rop – Król, Puton.

Źródło: wisla-sandomierz.futbolowo.pl